Wakacje w mieście (foto)

Wydarzenia

Wakacje w mieście (foto)

08.07.2016
autor: Elżbieta Szczuka, Ewa Elward
Atrakcyjne zajęcia wakacyjne przygotowała w lipcu miejska biblioteka dla swoich młodych czytelników. Dzieci mają zajęcia ruchowe, teatralne. Bawią się, tańczą (m.in. zumbę), rozwiązują rebusy, krzyżówki, rysują, lepią z masy solnej, uczą się zasad pierwszej pomocy, poznają okoliczną przyrodę itp. W pierwszym tygodniu lipca w zajęciach brało udział ponad 80 dzieci, dlatego zostały podzielone na 3 grupy wiekowe.
Wakacyjne zajęcia rozpoczęły się również w domu kultury „Hutnik”.
Zajęcia z młodymi czytelnikami  prowadzą pracownicy biblioteki, pięć wolontariuszek oraz tzw. ciekawi ludzie. Jednym z nich był aktor Teatru Dramatycznego w Warszawie Piotr Kamiński, który poprowadził zajęcia teatralne. Pierwszy tydzień odbył się pod hasłem „Biblioteczna wyspa tajemnic”. Na tę wyspę trafili piraci na statkach. Stąd rozmowa na temat statków, ich wielkości i rodzajów. Dzieci lepiły skarby piratów z masy solnej. W walce mieszkańców wyspy z piratami było trochę „poturbowanych” osób, dlatego trzeba było znać zasady postępowania przy wypadkach oraz udzielania pierwszej pomocy. Omówiła je pielęgniarka Jolanta Grzeszkowicz. Pod jej czujnym okiem dzieci  ćwiczyły na fantomie udzielanie tej pomocy.
W środę 6 lipca dzieci szukały skarbu w terenie. Pomocny w tych poszukiwanych był geodeta Jerzy Dziubłowski z tachimetrem. Skarbem była paczuszka chińskiej herbaty. W bibliotece o Chinach i herbacie mówił Piotr Osuch, a jego żona Xie Ting Ting przedstawiła ceremonię parzenia herbaty z wykorzystaniem specjalistycznego zestawu do przeprowadzenia ceremonii Cha Yi. Oczywiście, każdy spróbował herbaty (niektórzy kilkakrotnie), słychać było pochwały na temat jej wspaniałego aromatu i smaku.
W drugim tygodniu zaplanowano zajęcia terenowe z przyrodnikiem, planowana jest wizyta w nadleśnictwie i ognisko.
Taneczny początek wakacji
Wyszkowski Ośrodek Kultury Hutnik na początek wakacji zaprosił dzieci na trzydniowe zajęcia taneczne, prowadzone przez dziewczęta z „Sylaby”. Uczestnicy najpierw wykonywali ćwiczenia rozciągające, następnie pod okiem instruktorek uczyli się podstawowych kroków, by ostatniego dnia zatańczyć krótki układ taneczny.
W tym miesiącu WOK zaprasza jeszcze na zajęcia plastyczne (20-22 lipca, od godz. 12.30), spektakl teatralny „O czym marzą drzewa” (18 lipca godz. 12), zajęcia z harcerzami (25 lipca godz. 10 i 27 lipca godz. 9), warsztaty tworzenia biżuterii (27 lipca godz. 11), zajęcia animacyjne „Podróż do epoki dinozaurów” (28 lipca godz. 10).
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom