Wakacje – nie dla remontów

Wydarzenia

Wakacje – nie dla remontów

05.08.2016
autor: Ewa Elward
Lato, czas odpoczynku od lekcji, to dobry termin na remonty w szkołach. Wyszkowskie placówki ponadgimnazjalne przechodzą drobne liftingi i większe przeobrażenia. W I Liceum Ogólnokształcącym powstanie parking, w Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” trwa odnawianie pomieszczeń byłego Centrum Kształcenia Praktycznego. 
Zaniedbany dotąd fragment posesji I Liceum Ogólnokształcącego (między MECEO a salą gimnastyczną) zostanie wyrównany i utwardzony, łącznie z dojściami i drogą dojazdową do bramy. Miejsca parkingowe powstaną po obu stronach, w przypadku kilku będzie zastosowana technologia podgrzewania przy wykorzystaniu energii z MECEO. Łącznie 1.700 m2 placu do lepszego stanu doprowadzi wyszkowska firma Eko-Bud za 190.780 zł. Będą też wymienione i dostawione słupy oświetleniowe. Planuje się ocieplenie jednej ze ścian budynku (za ponad 32 tys. zł), na której umieszczono tablicę poświęcono wybitnemu absolwentowi szkoły Jerzemu Różyckiemu. 
W „Koperniku” remontowany jest byłe CKP. Kolejne pracownie są odnawiane, zmieniane m.in. podłogi, parapety, remontowane ściany. Bezpośrednio przy wejściu, gdzie mieści się administracja i sale lekcyjne, wymieniana jest instalacja grzewcza. Przy okazji montowania grzejników ze ścian usuwane są zbędne przewody, rury. Od nowa założona jest sieć internetowa. Klasy przystosowano do używania projektorów. Duże prace wykonuje się w pracowniach, by przedłużyć ich atest. Dzięki nowym podłogom, odmalowanym ścianom stały się jaśniejsze. Inne są w prawie niezmienionym kształcie; pozostawiono w nich oryginalne lampy podsufitowe. 
W budynku znalazła się też przeniesiona z Zabrodzia pracownia opiekuna medycznego. Ta i wiele innych mają uprawnienia ośrodków egzaminacyjnych. Wrażenie robi pracownia diagnostyki samochodowej, doposażona za ok. 200 tys. zł  z projektu unijnego. Proste prace, np. położenie podłogi, malowanie, ustawianie sprzętu, wykonywali uczniowie z nauczycielem. 
Budynek pomieści też przeniesioną ze szkoły siłownię. W części bliżej szkoły wygospodarowano miejsce na gabinet pielęgniarki.  
CKP jest częściowo odnowione, choć wiele pracowni zachowało dawny charakter. Jak żartują nauczyciele, panuje tu styl vintage. 
Prace wykonują osadzeni z zakładu w Popowie, pomysły i projekty podsuwa szkoła. Remont prowadzony jest sukcesywnie, często gospodarskim sposobem, oszczędnie.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość