Wagary z wojskiem (foto)

Wydarzenia

Wagary z wojskiem (foto)

21.03.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
… są popularne - z frekwencji podczas zorganizowanych już po raz dziewiąty Wiosennych Spotkań z Wojskiem cieszy się komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień ppłk Leszek Wieczorek. Gwiazdą tegorocznej imprezy był czołg Leopard 2A5.
Spotkania z Wojskiem co roku odbywają się pierwszego dnia wiosny na terenie hali WOSiR. Tłumy dzieci, młodzieży i dorosłych przyciągają wystawy jednostek i uczelni wojskowych. - Przez te wszystkie lata przewinęło się ok. 10 tys. zwiedzających. Wielu z nich powołaliśmy do różnych form służby wojskowej - podkreślił komendant WKU. - To jedna z bardziej udanych imprez promujących wojsko na Północnym Mazowszu. Wyszków jest miastem niezwykle przyjaznym wojsku.
Imprezę od lat wraz z WKU organizuje Gmina Wyszków. - To piękna tradycja - potwierdził burmistrz Grzegorz Nowosielski, zachęcając do zwiedzania. - Dla wszystkich młodych uczestników będzie to wspaniała przygoda, być może przygoda na całe życie. Przygoda z wojskiem.
Gospodarze za przybycie podziękowali wojskowym uczelniom, jednostkom i instytucjom wojskowym m.in. z Lublina, Przasnysza, Warszawy, Celestynowa, Pułtuska, Zielonki, Komorowa, szkołom i klasom mundurowym z powiatów ostrowskiego, pułtuskiego i wyszkowskiego, samorządowcom, przedstawicielom różnych służb mundurowych, pasjonatom wojska, a przede wszystkim dzieciom i młodzieży.
Za szczególne zaangażowanie w przekazywaniu i krzewieniu idei patriotycznych związanych z obronnością kraju i tradycją Oręża Polskiego, prawo noszenia Odznaki Pamiątkowej WKU w Wyszkowie nadano płk. Zdzisławowi Małkowskiemu, szefowi Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Warszawie.
Dłuugie kolejki chętnych do zwiedzania i potrzymania w ręku broni ustawiały się przed wojskowym sprzętem. Najdłuższa - oczywiście czołgiem Leopard 2A5, który zaparkował na środku parkingu hali WOSiR.
Jak co roku, dzieci z zachwytem obejrzały pokaz służących w wojsku czworonogów. Spodobały się im również prezentacje przygotowane przez klasy mundurowe CEZiU Kopernik i szkoły Feniks w Pułtusku.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość