W siódmą rocznicę śmierci księdza Szulca (foto)

Wydarzenia

W siódmą rocznicę śmierci księdza Szulca (foto)

02.12.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
2 grudnia minęła siódma rocznica śmierci ks. kan. Stanisława Szulca, wieloletniego proboszcza parafii św. Wojciecha i Honorowego Obywatela Gminy Wyszków. Przed grobowcem ks. Szulca na modlitwie spotkali się parafianie i samorządowcy.
Proboszczem wyszkowskiej parafii ks. Szulc był w latach 1984 - 2008. W pamięci wyszkowian zapisał się nie tylko jako budowniczy kościoła i niestrudzony pielgrzym, ale też człowiek o dobrym sercu (taki tytuł przyznano mu w plebiscycie Nowego Wyszkowiaka). W 2011 r. otrzymał honorowe obywatelstwo Wyszkowa, „w uznaniu zasług dla Wyszkowa, a w szczególności za krzewienie miłości do Ziemi Wyszkowskiej, godną, serdeczną, pełną humanizmu więź i współpracę z mieszkańcami oraz za wskazywanie drogi rozwoju duchowego”.
W siódmą rocznicę śmierci księdza kanonika w jego intencji w kościele św. Wojciecha odprawiona została Msza św. O godz. 15 parafianie i samorządowcy spotkali się przed jego grobem na miejskim cmentarzu, by odmówić koronkę do Bożego Miłosierdzia i zapalić znicze.
Zebranym za przybycie i modlitwę podziękował proboszcz parafii św. Wojciecha ks. Roman Karaś.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość