W rocznicę napaści sowieckiej

Wydarzenia

W rocznicę napaści sowieckiej

14.09.2018
autor: Redakcja
Prawo i Sprawiedliwość w Wyszkowie oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej „Obwód Rajski Ptak” Okręg Warszawa Wschód Koło w Wyszkowie zapraszają mieszkańców do udziału w obchodach 79. rocznicy napaści sowieckiej na Polskę. Uroczystość odbędzie się 17 września przy pomniku Gloria Victis (skrzyżowanie ulic Sowińskiego i Pułtuskiej) o godz. 16.30.
W programie: hymn państwowy, wystąpienia zaproszonych gości, modlitwa za ofiary agresji sowieckiej, składanie wieńców i zniczy.
17 września 1939 ZSRR bez wypowiedzenia wojny napadł na Polskę, będącą od 1 września w stanie wojny z III Rzeszą. Jej skutkiem był tzw. IV rozbiór Polski.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Marcin Brdak strażakiem miesiąca (foto)

Marcin Brdak strażakiem miesiąca (foto)

Nie zawahał się i ruszył na pomoc młodemu mężczyźnie, który targnął się na swoje życie. Natychmiastowa reanimacja, prowadzona aż do przyjazdu karetki zapobiegła nieodwracalnym zmianom w organizmie poszkodowanego. Za szybkie i profesjonalne działanie wyszkowski strażak Marcin Brdak otrzymał tytuł „Strażaka miesiąca lipca 2017”. Dziś nagrodę druhowi wręczyła wicemarszałek województwa Janina Orzełowska.
zobacz więcej
Wyjątkowy rocznik (foto)

Wyjątkowy rocznik (foto)

29 pierwszoklasistów Szkoły Podstawowej nr 5 z wielkim przejęciem, 27 października, złożyło uczniowskie ślubowanie. – Jesteście rocznikiem wyjątkowym – zwrócił się do nich dyr. Zespołu Szkół na Polonezie Zbigniew Szczerba.
zobacz więcej
Mural w centrum?

Mural w centrum?

Jest propozycja, by ścianę jednego z bloków w centrum miasta ozdobił mural. Chodzi o szczyt bloku przy ul. Sowińskiego 46, doskonale widoczny ze skrzyżowania ulic Sowińskiego i Pułtuskiej. Co na to nasi czytelnicy? Co powinien przedstawiać mural, który może odmienić przestrzeń w centrum Wyszkowa?
zobacz więcej
Rolki poliuretanowe – kiedy się przydają?

Rolki poliuretanowe – kiedy się przydają?

Kształt koła bezsprzecznie zrewolucjonizował historię postępu technicznego i dosłownie wprowadził myśl techniczną na nowe tory. Żeby jednak to sformułowanie nie było zbyt ogólnikowym stwierdzeniem, trzeba zaznaczyć, że historia koła potoczyła się wieloma drogami – tak, jak pozwalała na to inwencja konstruktorów i ich spostrzegawczość.
zobacz więcej
Bricomarche
Bricomarche
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku