W okrojonym gronie (foto)

Wydarzenia

W okrojonym gronie (foto)

26.06.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Rafał Leszczyński pozostał przewodniczącym Osiedla nr 5. Wybory, które odbyły się 23 czerwca, zakończyły serię zebrań osiedlowych.
W skład Osiedla nr 5 wchodzą m.in. ulice: I AWP (od Prostej do Daszyńskiego), Białostocka (od Daszyńskiego do Wiśniowej), Bojowników o Wolność i Demokrację, Browarna, Matejki od ul. Zielonej, 1 Maja (strona wschodnia), Nadgórze, Partyzantów, Prosta (od I AWP do 1 Maja), Pułtuska (strona północna, od I AWP do 1 Maja), Robotnicza, Spokojna, Strumykowa, Wiśniowa.
W zebraniu wzięło udział 11 osób. - Szkoda, że spotykamy się w tak okrojonym gronie – zauważył przewodniczący. W sprawozdaniu z minionej kadencji wymienił m.in. nowe oznakowanie poziome na osiedlu. - Znacząco poprawiło się bezpieczeństwo. We współpracy z policją została stworzona siatka punktów niebezpiecznych. Patrole policji i straży miejskiej są wzmożone. Dawniej młodzież z innych części miasta gromadziła się wokół cmentarza, zostawiali śmieci – przypomniał.
W planach na najbliższe miesiące jest m.in. usunięcie nieczynnych słupów telekomunikacyjnych. – To jedna z rzeczy, które najbardziej nas bolą. Są mało eleganckie i mało bezpieczne – podkreślił przewodniczący.
- One się już chwieją, stwarzają niebezpieczeństwo – dodała mieszkanka osiedla.
- Ta infrastruktura została na terenie całej Polski. Współpraca jest bardzo trudna, kontakt przez infolinię. Poradzimy sobie, tylko proszę o chwilę cierpliwości – zapewnił burmistrz Grzegorz Nowosielski. - Spróbujemy przez nadzór budowlany.
Mowa była także o inwestycjach. – Przejścia na ul. Sowińskiego są słabo oświetlone. Ludzie na ciemno poubierani, czasem wyskoczą znienacka. Z duszą na ramieniu się jedzie – zauważył jeden z uczestników zebrania.
Gmina ma projekt wymiany oświetlenia na ledowe w całym mieście. - To konstrukcja z lat 80. Oświetlenie konwaliowe się po prostu zużyło, na pewno jest poniżej normy. Będziemy aplikować o środki zewnętrzne – zapowiedział burmistrz. – Poza tym czeka nas kompleksowy remont tej ulicy, PEC chce wymieniać ciepłociąg.
Poważną inwestycją będzie przebudowa ul. Matejki: z budową ronda na skrzyżowaniu z ul. Dworcową, ledowym oświetleniem, ścieżką rowerową i chodnikami, przebudową kanalizacji deszczowej. Byłaby to kolejna inwestycja zgłoszona przez gminę do Programu rozwoju dróg gminnych i powiatowych (w tym roku realizowana jest ul. 3 Maja). - Doszły nas jednak niepokojące wieści, że wojewoda rozpoczął konsultacje w kwestii zmian w programie. Ma być skierowany do gmin najbiedniejszych. W tym momencie jesteśmy gminą średnio zamożną, niezadłużoną i odpadamy – dodał Grzegorz Nowosielski. - Będziemy pisali do wojewody, żeby przynajmniej jeden rok pozostały dotychczasowe zasady. Wszystkie samorządy przygotowują się pod konkretne zasady, wydają środki publiczne.
Mowa była również o planowanym przez gminę remoncie kolejnego odcinka ul. Strumykowej wraz z budową oświetlenia. Jest też projekt budowy placu zabaw w okolicy strugi. Aby starać się o środki zewnętrzne, gmina musi zmienić przeznaczenie terenu w planie zagospodarowania przestrzennego. Miasto nie planuje natomiast przebudowy ulic, obniżenia krawężników na os. Ogródki.
 
Wybory
Rafał Leszczyński był jedynym kandydatem na przewodniczącego; otrzymał 10 głosów (jeden głos był nieważny). Do zarządu osiedla wybrano Jerzego Ausfelda, Włodzimierza Gryza i Marię Elward (po 11 głosów).
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wymiana walut – jak uniknąć wysokich opłat?

Wymiana walut – jak uniknąć wysokich opłat?

Kantory i banki mogą dowolnie ustalać wysokość opłat za wymianę waluty. Nie muszą przestrzegać żadnych regulacji w tej kwestii. Aby wymieniać walutę w najbardziej oszczędny sposób, coraz więcej osób wymienia walutę przez Internet: dzięki temu można zmniejszyć koszty i wygodnie dokonać przewalutowania.
zobacz więcej
Niedzielna barwna, ale i poważna (foto)

Niedzielna barwna, ale i poważna (foto)

W Niedzielę Palmową wyszkowskie kościoły zachwycały różnorodnością barw, a przyniesione przez wiernych okazałe palmy imponowały wielkością. Ponad 6 m miała najwyższa palma zgłoszona do konkursu organizowanego co roku w kościele p.w. św. Wojciecha.
zobacz więcej
Wspólne święto Leszczydołów (foto)

Wspólne święto Leszczydołów (foto)

Dzień Leszczyny – wspólna inicjatywa sołtysów pięciu Leszczydołów, Starego, Nowin, Działek, Pustek i Podwielątek, został zorganizowany już po raz czwarty. Sołtysi wspólnie życzyli dobrej zabawy wszystkim, którzy mimo dość chłodnej pogody, w niedzielne popołudnie 1 lipca odpowiedzieli na zaproszenie do Leszczydołu Starego. Na pewno tego nie żałowali, bo przecież nie mogły nie podobać się występy Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP, Zespołu Pieśni i Tańca „Wyszków” czy uczniów miejscowej szkoły oraz gwiazdy wieczoru Iness. Nie brakowało też innych atrakcji. 
zobacz więcej
Matematyczny maraton (foto)

Matematyczny maraton (foto)

Prawie 100 gimnazjalistów z województwa mazowieckiego poświęciło sobotę 27 maja na rozwiązywanie trudnych zadań matematycznych. Wojewódzki Maraton Matematyczny już po raz 13. zorganizowało Gimnazjum nr 1 w Wyszkowie.
zobacz więcej
fotobudka star - czarne tło

Najczęściej komentowane

fotobudka star - czarne tło
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan