W lesie jak w domu (foto)

Wydarzenia

W lesie jak w domu (foto)

21.05.2017
autor: Elżbieta Borzymek
W III Turnieju wiedzy o lesie, zorganizowanym 19 maja przez Nadleśnictwo Wyszków, uczestniczyło 96 osób. Rywalizowały ze sobą trzyosobowe grupy – 10 z gimnazjów i 22 ze szkół podstawowych. Okazało się, że najwięcej wiedzą o lesie uczniowie szkoły podstawowej w Długosiodle i Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie. Te dwie drużyny oprócz atrakcyjnych nagród i dyplomów dostały dodatkowo… drewniany jeże. 
Uczestnicy turnieju musieli wykazać się ogromną wiedzą o drzewach (gatunki, rozpoznawanie, wykorzystanie drewna), roślinach tworzących runo leśne (rozpoznawanie, występowanie), ssakach leśnych (popoznawanie, tropy, gwara myśliwska), ptakach żyjących w lasach (rozpoznawanie sylwetek i głosów), owadach i płazach (rozpoznawanie, biologia), formach ochrony przyrody (ze szczególnym uwzględnieniem tych, które występują na terenie Nadleśnictwa Wyszków). I nie była to wiedza teoretyczna, bo turniej odbywał się w lesie, a jego podsumowanie na terenie Nadleśnictwa Wyszków w Leszczydole-Nowinach. Laureatami konkursu zostali:
Szkoły podstawowe, klasy IV-VI: I miejsce: Jagna Andrusiuk, Olga Ludwikowska, Michał Bloch - PSP w Długosiodle, II – Olga Zdrojewska, Miłosz Malinowski, Julia Gudanis – SP nr 2 w Wyszkowie, III miejsce – Kalina Falba, Wiktoria Orszulak, Oliwia Lipska – SP nr 5 w Wyszkowie
Gimnazja: I miejsce – Julia Kulesza, Aleksandra Turek, Dominika Falba – Gimnazjum nr 2 w 
Wyszkowie, II – Alicja Orlińska, Izabela Jakubczak, Aleksandra Wójcik – Zespół Szkół w Rybnie, III miejsce – Julia Gołębiewska, Aleksandra Stysiak, Magda Wójcik
Nagrodzone zostały także szkoły, których uczniowie wywalczyli I miejsca. Nauczyciele, którzy przygotowywali uczniów do konkursu dostali dyplomy i upominki od organizatorów.  
Turniej był dofinansowywany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie
fot. Elżbieta Borzymek, Piotr Pychewicz
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom