W końcu jaśniej

Wydarzenia

W końcu jaśniej

05.05.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Wkrótce na ul. Sowińskiego po zmroku będzie jaśniej i bezpieczniej. Na odcinku od ul. Kościuszki do Pułtuskiej trwa budowa długo oczekiwanego oświetlenia.
Przetarg – z ofertą w wysokości 140.220 zł – wygrało konsorcjum łomżyńskich firm Insbud Sylwii Olszewskiej i Instal-Grot Tomasza Kupidłowskiego. Wzdłuż ulicy stoją już nowe słupy oświetleniowe, stopniowo pojawiają się ledowe oprawy.
Choć to centrum miasta, widoczność po zmroku była fatalna, niebezpiecznie było zwłaszcza na przejściach dla pieszych. Dlatego w przetargu uwzględniono dodatkowe oświetlenie pasów.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
LIST DO REDAKCJI: W Rybienku zamiast sosen palmy

LIST DO REDAKCJI: W Rybienku zamiast sosen palmy

Rybienko Leśne robi się coraz oryginalniejsze. Zamiast polskiej rozłożystej zielonej sosny pojawiły się tu bowiem palmy. Niektórzy właściciele posesji zapragnęli, nie ruszając się z miejsca, przenieść się w tropiki i ogołocili swoje sosny tak, że sterczą jak zapałki z kitką zieleni na czubku. O gustach się nie dyskutuje, ale o zdrowym rozsądku — tak! Tlenu, tak niezbędnego dla życia, dostarczają zielone szpilki, a nie goły najwyższy nawet pień drzewa. Ucięte zielone gałęzie już nie odrosną, sosna to nie wierzba. Szpilki sosny wydzielają tlen, olejki eteryczne, pochłaniają dwutlenek węgla i pyły (smog). Nauka wyraźnie o tym mówi. Nie bez znaczenia są też względy estetyczne. Padły piękne sosny, stare dęby i brzozy.
zobacz więcej
Aktywne święta

Aktywne święta

Po świątecznym biesiadowaniu gmina Wyszków zaprasza dzieci, młodzież i seniorów na halę sportową i pływalnię. Z ośrodków sportowych będzie można korzystać bezpłatnie w dniach 23 – 31 grudnia.
zobacz więcej
Nasi czytelnicy o budowie mieszkań komunalnych

Nasi czytelnicy o budowie mieszkań komunalnych

47,9% internautów biorących udział w naszej sondzie uważa, że gmina powinna budować mieszkania komunalne.
zobacz więcej
Bug Wyszków: Chcemy pokazać gołe fakty (foto)

Bug Wyszków: Chcemy pokazać gołe fakty (foto)

- Bug Wyszków jest wspólnym dobrem nas wszystkich. Jest w bardzo trudnej sytuacji ekonomicznej. Traktujemy to spotkanie jako zaproszenie państwa do dyskusji, żebyśmy się wspólnie zastanowili, jak z tych problemów wyjść, żeby klub nie przestał istnieć, a takie ryzyko wciąż istnieje – na spotkaniu z radnymi miejskimi mówił prezes klubu Marcin Chodkowski.
zobacz więcej
Zitcom

Najczęściej komentowane

Zitcom
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku