W końcu jaśniej

Wydarzenia

W końcu jaśniej

05.05.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Wkrótce na ul. Sowińskiego po zmroku będzie jaśniej i bezpieczniej. Na odcinku od ul. Kościuszki do Pułtuskiej trwa budowa długo oczekiwanego oświetlenia.
Przetarg – z ofertą w wysokości 140.220 zł – wygrało konsorcjum łomżyńskich firm Insbud Sylwii Olszewskiej i Instal-Grot Tomasza Kupidłowskiego. Wzdłuż ulicy stoją już nowe słupy oświetleniowe, stopniowo pojawiają się ledowe oprawy.
Choć to centrum miasta, widoczność po zmroku była fatalna, niebezpiecznie było zwłaszcza na przejściach dla pieszych. Dlatego w przetargu uwzględniono dodatkowe oświetlenie pasów.
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Jeszcze bezpieczniej na Białostockiej

Jeszcze bezpieczniej na Białostockiej

Dofinansowanie w wysokości ponad 64 tys. zł gmina Wyszków otrzyma na poprawę bezpieczeństwa, m.in. na kolejnym przejściu dla pieszych na ul. Białostockiej.
zobacz więcej
Organy na pierwszą rocznicę (foto)

Organy na pierwszą rocznicę (foto)

Pierwszą rocznicę ustanowienia Sanktuarium św. Rodziny parafia św. Rodziny obchodziła w niedzielę 18 marca. – Nasze modlitwy, które kierujemy do Boga, od dziś będą wzmocnione piękną muzyką – podkreślił kustosz sanktuarium ks. Kazimierz Wądołowski. Organy poświęcił podczas sumy ks. bp Janusz Stepnowski, który przewodniczył Mszy św., wygłosił też homilię.
zobacz więcej
LIST DO REDAKCJI: Gimnazjum nr 2 i co po nim?

LIST DO REDAKCJI: Gimnazjum nr 2 i co po nim?

We wrześniu tego roku, jako nauczyciele przeznaczonego do wygaszenia Gimnazjum nr 2  w Wyszkowie, na łamach lokalnych gazet, opublikowaliśmy list otwarty do mieszkańców Wyszkowa. Dzieliliśmy się z Państwem naszymi obawami, które dotyczyły likwidacji szkoły w budynku przy ul. Sowińskiego 55. Zapowiadaliśmy swoją determinację w działaniach mających na celu obronę szkoły. Dlatego czujemy się zobowiązani zdać Państwu sprawozdanie z tego, co dotychczas się wydarzyło w tej sprawie. Dziś mamy pierwszy sukces. Mamy zapewnienie władz miasta, że w budynku tym nadal będą prowadzone lekcje. Ale czy normalna szkoła zapewniająca ciągłość uczenia dzieci przez wiele lat?
zobacz więcej
Albo wybieracie przedszkole albo bibliotekę (foto)

Albo wybieracie przedszkole albo bibliotekę (foto)

Rada miejska podjęła uchwałę w sprawie zamiaru likwidacji filii Biblioteki Miejskiej w Lucynowie. Na sesji stawili się mieszkańcy gotowi bronić swojej biblioteki, wywiązała się długa dyskusja, która – na szczęście – doprowadziła do konsensusu. Mieszkańcy, mając do wyboru bibliotekę i przedszkole, wybrali przedszkole.
 
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom