W „Hutniku” za ciasno

Wydarzenia

W „Hutniku” za ciasno

17.05.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Obecny ośrodek stał się za mały na nasze potrzeby. W dłuższej perspektywie czasu musimy rozważyć rozbudowę, w krótszej – zastanowić się, co zrobić, żeby zwiększyć dostępność do sali widowiskowej – mówi zastępczyni burmistrza Aneta Kowalewska po spotkaniu z zespołami korzystającymi z Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik”.
W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele rewii „Sylaba”, Młodzieżowej Orkiestry Dętej, zespołów „Oberek”, „Wyszków” i „Wyszkowiacy”, teatru „Farsa”, szkoły artystycznej „Tomitofa”, Fundacji Teatr Tańca, Akademii Umiejętności „Pan Hilary”, organizatorzy imprez kinowych, zastępczyni burmistrza, radni miejscy, dyrektor WOK „Hutnik” i naczelnik wydziału promocji.
- Chcieliśmy wysłuchać opinii, bolączek tych podmiotów, ich doświadczeń – mówi Aneta Kowalewska. - Ogólnie rzecz biorąc państwo bardzo pozytywnie wypowiadali się na temat współpracy. Głównym problemem jest dostępność do sali widowiskowej, co dyrektor sygnalizuje już zresztą od jakiegoś czasu. Mamy coraz więcej podmiotów artystycznych, które rozwijają działalność, a chcemy być otwarci na wszelkie inicjatywy czy to dzieci, czy dorosłych, czy seniorów. Jesteśmy miastem aktywnych ludzi, którzy coraz częściej wychodzą z inicjatywą organizacji różnych wydarzeń.
- Obecny ośrodek stał się za mały na nasze potrzeby – przyznaje zastępczyni burmistrza. - W dłuższej perspektywie czasu musimy rozważyć rozbudowę ośrodka, z pewnością będziemy musieli się z tym zmierzyć; w krótszej – zastanowić się, co zrobić, żeby zwiększyć dostępność, żeby sala widowiskowa służyła bardziej koncertom niż próbom. Od września będzie obowiązywał nowy regulamin, a część zajęć postaramy się przenieść do szkół i WOSiR-u.
Są trzy koncepcje zwiększenia bazy. Zdaniem dyrektora domu kultury Mariusza Kowalskiego, najlepszym rozwiązaniem byłaby budowa obiektu podobnej wielkości z większą, na 350 miejsc, salą widowiskową i wieloma pomieszczeniami na próby. Nie ma jednak propozycji, gdzie nowy ośrodek mógłby powstać. W obecnym salę widowiskową można było by zaadaptować na potrzeby kina. Zainteresowanie niektórymi filmami jest tak duże, że aż się prosi zagrać je na dużej sali. W budynku dalej odbywałyby się mniejsze imprezy, pozostałaby też część administracyjna.
Dwie inne koncepcje to rozbudowa obecnego budynku (wątpliwa ze względu na ograniczone miejsce) lub budowa jednego dużego obiektu.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
W rocznicę napaści sowieckiej

W rocznicę napaści sowieckiej

Prawo i Sprawiedliwość w Wyszkowie oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej „Obwód Rajski Ptak” Okręg Warszawa Wschód Koło w Wyszkowie zapraszają mieszkańców do udziału w obchodach 79. rocznicy napaści sowieckiej na Polskę. Uroczystość odbędzie się 17 września przy pomniku Gloria Victis (skrzyżowanie ulic Sowińskiego i Pułtuskiej) o godz. 16.30.
zobacz więcej
Powiat kupuje działkę pod szpitalem za 5 mln zł

Powiat kupuje działkę pod szpitalem za 5 mln zł

Radni powiatowi na sesji w dniu 25 stycznie wyrazili zgodę na nabycie przez Powiat Wyszkowski działki o powierzchni 4,08 ha, na której pobudowany jest szpital, będącej własnością spadkobierców rodziny Skarżyńskich. Wynegocjowana cena działki to 5 mln zł, Powiat zaciągnie kredyt na jej zakup, który ma zostać spłacony w ciągu 10 lat.
zobacz więcej
Gimnazjum do likwidacji. Co dalej?

Gimnazjum do likwidacji. Co dalej?

Choć reforma szkolnictwa likwidująca gimnazja będzie realizowana od roku szkolnego 2017/2018, gmina już teraz zmuszona jest do ciągłych zmian koncepcji. Po otrzymaniu informacji od minister edukacji, że ustawa będzie gotowa dopiero w grudniu, musiała zmienić zamierzenia dotyczące tworzenia 8-letnich szkół powszechnych. W centrum miasta powstaną dwie, a nie jak wcześniej planowano, trzy. „W naszym przekonaniu budynek szkoły musi jednak pozostać szkołą” – w liście do burmistrza piszą zaniepokojeni nauczyciele Gimnazjum nr 2, gdzie, przynajmniej na razie, szkoła powszechna najprawdopodobniej nie powstanie. 
zobacz więcej
Przepiliśmy 44 miliony złotych

Przepiliśmy 44 miliony złotych

44.078.763,45 zł wydaliśmy w ubiegłym roku na alkohol. To kwota ogromna, o prawie 2,5 mln zł większa niż rok wcześniej. Kupując piwo w wyszkowskich sklepach, zostawiliśmy ponad 20 mln zł, wódkę – ponad 20 mln zł, wino – „zaledwie” 3,8 mln zł.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan