Uzupełniająca rekrutacja do przedszkoli

Wydarzenia

Uzupełniająca rekrutacja do przedszkoli

21.06.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
W poniedziałek 26 czerwca rozpocznie się uzupełniająca rekrutacja do przedszkoli. Trzylatki mogą liczyć na miejsce w całodziennej grupie tylko w Przedszkolu Nasze Bambino nr 2, które wygrało ogłoszony przez gminę konkurs. Na razie miejsc jest jednak tylko 40.
Rok szkolny 2017/2018 będzie pierwszym, w którym gmina ma obowiązek zapewnić w przedszkolach miejsce nie tylko sześcio, pięcio, i czterolatkom, ale także trzylatkom. Zainteresowanie było ogromne, miejsc zabrakło dla prawie 130 trzy i czterolatków. By znaleźć brakujące miejsca, gmina ogłosiła konkurs dla przedszkoli niepublicznych. Wymagania, zgodnie z przepisami, były spore. Przystępująca do konkursu placówka musiała wykazać dodatkowe pomieszczenia i kadrę. Dla wielu konieczne inwestycje okazały się zbyt dużym ryzykiem. Zgłosiło się jedyynie Przedszkole Nasze Bambino nr 2, ale zapewnia miejsca tylko dla 40 trzylatków.
Miejscami dysponują także:
  • Przedszkole nr 1: oddział 3-4 latki, 5-godzinny, grupa popołudniowa od godz. 12.30 - 20 wolnych miejsc
  • Przedszkole nr 2 Słoneczko: oddział 6-latków - 9 miejsc
  • Przedszkole nr 7: oddział 6-latków - 3 miejsca
Rekrutacja uzupełniająca odbywać się będzie w formie papierowej – wnioski należy składać w przedszkolu pierwszego wyboru. Wzór wniosku oraz niezbędne oświadczenia udostępnione zostaną na stronie Gminy Wyszków oraz stronach internetowych przedszkoli. Rodzice, którzy składali formularz zgłoszeniowy w pierwszym etapie rekrutacji, muszą na nowo wypełnić wniosek i przedłożyć go wraz z wymaganymi dokumentami do przedszkola pierwszego wyboru. 
Do rekrutacji mogą przystąpić mieszkańcy Gminy Wyszków, bez względu na to, czy brali udział w pierwszym etapie rekrutacji.
 
Terminy rekrutacji:
  • złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie warunków: od 26 czerwca od godz. 8 do 31 lipca do godz. 15
  • weryfikacja wniosków: do 3 sierpnia
  • podanie do publicznej wiadomości list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych: 4 sierpnia, godz. 9
  • potwierdzenie przez rodzica woli przyjęcia dziecka: od 4 sierpnia od. godz. 9 do 8 sierpnia do godz. 15
  • podanie do wiadomości list kandydatów przyjętych i nieprzyjętych: 9 sierpnia godz. 12.
To jeszcze nie koniec
By zapewnić miejsca wszystkim chętnym, gmina zamierza ponownie ogłosić konkurs dla przedszkoli niepublicznych. Ze względu na skomplikowane procedury, nie może jednak zrobić tego od razu. Najpierw musi ogłosić konkurs dla niepublicznych innych form wychowania przedszkolnego, a następnie dla niepublicznych szkół podstawowych, w których zorganizowano oddział przedszkolny. To raczej czysta formalność, ponieważ na terenie gminy nie istnieją takie podmioty, ale ustawodawca innej drogi nie przewiduje.
Dopiero po rozstrzygnięciu dwóch wymienionych postępowań, możliwe będzie ponowne ogłoszenie konkursu dla niepublicznych przedszkoli. Nie ma jednak pewności, czy uda się zrobić to do września. Z drugiej strony czas na dostosowanie się będą miały niepubliczne przedszkola zainteresowane udziałem w konkursie.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wyszków z perspektywami zawodowymi dla ludzi młodych? (foto)

Wyszków z perspektywami zawodowymi dla ludzi młodych? (foto)

Debata oksfordzka „Wyszków jako miejsce z perspektywami zawodowymi dla ludzi młodych” odbyła się 17 listopada w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym Jowisz. Osiem 8-osobowych zespołów, reprezentujących 4 wyszkowskie szkoły średnie, próbowało przekonać do postawionej tezy lub ją obalić, zachowując przy tym ściśle określone zasady dyskusji. Miejsca na podium jurorzy przyznali uczniom: Zespołu Szkół nr 3 oraz  Zespołu Szkół nr 1 i I Liceum Ogólnokształcącego.  
zobacz więcej
Pociąg „Babcia” jeździ przez Wyszków (foto)

Pociąg „Babcia” jeździ przez Wyszków (foto)

Dziś Koleje Mazowieckie świętują urodziny najstarszego czynnego elektrycznego zespołu trakcyjnego w Polsce. „Babcia” - jak mówią o niej kolejarze – jeździ na trasie kolejowej biegnącej przez Wyszków.
zobacz więcej
Szacunku, satysfakcji i życzliwości! (foto)

Szacunku, satysfakcji i życzliwości! (foto)

W poniedziałek 24 lipca przypada 98. rocznica powstania polskiej Policji. Tego dnia wyszkowscy policjanci wzięli udział w uroczystym apelu, który był okazją do wręczenia awansów, nagród, a także złożenia gratulacji i podziękowań.
zobacz więcej
Sytuacja zmierzała do konfliktu społecznego

Sytuacja zmierzała do konfliktu społecznego

Reaktywacja Szkoły Podstawowej nr 4, ale od „zerówki” i klasy I oraz przenoszenie przez trzy lata z SP1 i SP2 części klas VII – to zdaniem burmistrza najbardziej kompromisowe rozwiązanie wdrożenia w Wyszkowie reformy oświaty. Swoje stanowisko przedstawił 28 listopada dyrekcjom oraz przedstawicielom rad pedagogicznych i rodzicielskich SP1, SP2 i Gimnazjum nr 2, 29 listopada – radnym miejskim. Komentarze były różne, od poparcia, przez wątpliwości, do negacji.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star
manhattan