Uwięziony między szlabanami (wideo)

Wydarzenia

Uwięziony między szlabanami (wideo)

12.07.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Kierowca forda, mimo sygnałów ostrzegawczych, wjechał na przejazd kolejowy na ul. Pułtuskiej. W efekcie został uwięziony między szlabanami. Tę niebezpieczną sytuację zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu.
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w niedzielę. 77-letni kierowca forda, zbliżając się do przejazdu, zlekceważył ostrzegające czerwone światła i sygnały dźwiękowe. Wjechał na przejazd w momencie, gdy rogatki zaczęły się zamykać. Na nagraniu z miejskiego monitoringu widać, jak chwilę później obok forda przejeżdża pociąg towarowy. Na szczęście nie doszło do tragedii.
Za naruszenie zakazu wjeżdżania na przejazd w trakcie nadawanych sygnałów kierowca został ukarany przez policjantów 300-złotowym mandatem i 4 punktami karnymi.
- Pamiętajmy, że każdy kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu kolejowego oraz przejeżdżając przez przejazd, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i bezwzględnie stosować się do sygnałów ostrzegawczych – przypomina rzecznik wyszkowskiej policji st. sierż. Marta Gierlicka.

 

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom