Uwaga! w Wyszkowie

Wydarzenia

Uwaga! w Wyszkowie

20.11.2019
autor:
Bus #tematdlauwagi w czwartek, 21 listopada o godz. 10.30 zaparkuje przy targowisku miejskim w Wyszkowie.
 
W busie będą czekali dziennikarze programu Uwaga! Będzie można zgłosić im swoje tematy i opowiedzieć o problemach, z którymi trudno sobie poradzić.
PBS Wyszków - wygodny kredyt - RRSO
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
LIST DO REDAKCJI: Gimnazja do likwidacji?

LIST DO REDAKCJI: Gimnazja do likwidacji?

Zgodnie z zapowiedziami MEN, 1 września 2017 roku gimnazja zostaną zlikwidowane. W  ich miejsce (oraz dotychczasowych 6 - klasowych podstawówek), zostaną wprowadzone 8-klasowe szkoły podstawowe. Zapowiadana likwidacja gimnazjów jest przedmiotem ostrej krytyki wielu środowisk zawodowych i społecznych. W moim przekonaniu, gimnazja przeszły długą drogę rozwoju i dobrze zdają egzamin ze swej działalności edukacyjnej. Ich zlikwidowanie – i zastąpienie wydłużoną, 8-letnią szkołą podstawą - odbędzie się ze szkodą dla młodego pokolenia i polskiej edukacji. Poniżej postaram się uzasadnić moje stanowisko, odnosząc się do tez, które w zamyśle autorów zmian mają poprawić jakość kształcenia w Polsce.
zobacz więcej
Spodziewają się rekordowej liczby emerytów

Spodziewają się rekordowej liczby emerytów

W związku z obniżeniem wieku emerytalnego, pod koniec roku ZUS spodziewa się rekordowej liczby osób ubiegających się o świadczenie. Dlatego testuje nowe rozwiązanie – wprowadza stanowiska doradców emerytalnych. Dwóch doradców w lipcu rozpocznie pracę w wyszkowskim inspektoracie.
zobacz więcej
To nie są łatwe czasy dla edukacji (foto)

To nie są łatwe czasy dla edukacji (foto)

Władze Powiatu Wyszkowskiego i Gminy Wyszków wspólnie zorganizowały obchody Dnia Edukacji Narodowej. W piątek 11 października nauczyciele i ich zwierzchnicy spotkali się w WOK „Hutnik”. Dyrektorzy szkół i wyróżnieni nauczyciele otrzymali Nagrody Starosty i Nagrody Burmistrza.
zobacz więcej
INTERWENCJA: Na czyste łęgi tylko pieszo lub rowerem (foto)

INTERWENCJA: Na czyste łęgi tylko pieszo lub rowerem (foto)

W ubiegłym tygodniu wjazdy na wyszkowskie łęgi zagrodziły szlabany. Nie wszystkim się to podoba. - Czy w razie pożaru dojedzie straż? Wykopano rowy i nie ma nawet przejścia dla rowerzystów i pieszych – twierdzi nasz czytelnik.
Przedstawiciele wspólnoty gruntowej uspokajają, że służby ratunkowe klucze do szlabanów mają, a przejścia dla spacerujących będą. Liczą natomiast, że skończy się zaśmiecanie łęgów oraz rozjeżdżanie ich quadami i samochodami terenowymi.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku