Utrudnienia na ul. 3 Maja. Wyznaczono objazdy

Wydarzenia

Utrudnienia na ul. 3 Maja. Wyznaczono objazdy

13.06.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Trwa przebudowa ul. 3 Maja. Od 14 czerwca odcinkiem od ul. Pałacowej do szpitala będą mogły poruszać się tylko służby ratunkowe i okoliczni mieszkańcy.
Przebudowa ul. 3 Maja na odcinku od ul. Pałacowej do ul. Kościuszki to kolejna, obok kontynuacji budowy obwodnicy śródmiejskiej, duża inwestycja realizowana w tym roku również z dofinansowaniem. Przetarg z ofertą 6.315.377 zł wygrało Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Maz. Jak już informowaliśmy na www.nowywyszkowiak.pl, aby zmniejszyć uciążliwości związane z robotami drogowymi, podzielone je na trzy etapy: I – od ul. Pałacowej do okolic skrzyżowania z ul. Komisji Edukacji Narodowej, II – od okolic skrzyżowania z ul. KEN do skrzyżowania z al. Róż, III – od al. Róż do ul. Kościuszki.
Prace od ul. Pałacowej wykonawca rozpoczął miesiąc temu. Od jutra rozpoczną się większe utrudnienia w ruchu. Ul. 3 Maja - od ul. Pałacowej do wysokości zabudowań szpitala, w kierunku skrzyżowania z ul. Komisji Edukacji Narodowej będą mogły poruszać się tylko służby ratownicze oraz okoliczni mieszkańcy dojeżdżający do posesji. Pozostali kierowcy ten odcinek powinni omijać. Objazd wyznaczony zostanie ulicami Złotą i Serocką.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Za niskie kontrakty, za długie kolejki

Za niskie kontrakty, za długie kolejki

Radni województwa jednogłośnie przyjęli stanowisko dotyczące zbyt małych środków w mazowieckim oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia. Chodzi zarówno o niesprawiedliwy algorytm, który jest podstawą wyliczania środków na leczenie szpitalne, jak i za małe kwoty zwracane szpitalom za nadwykonania. Wyszkowski szpital, gdzie 95% pacjentów to tzw. nagłe przypadki, rozważa skierowanie sprawy do sądu. Efektem tej sytuacji są wydłużające się kolejki do specjalistów. W Wyszkowie na wizytę w niektórych poradniach trzeba czekać kilka miesięcy, najdłużej, bo ponad rok – w kardiologicznej.
zobacz więcej
Poza kolejką i poza prawem

Poza kolejką i poza prawem

Uchybienia w prowadzeniu kolejek i praktyki naruszające zbiorowe prawa pacjentów – wykazały kontrole przeprowadzone w wyszkowskim szpitalu przez mazowiecki oddział Narodowego Funduszu Zdrowia i Rzecznika Praw Pacjenta. NFZ nałożył nawet na szpital karę finansową. – Będziemy się odwoływać – zapowiada dyrektor SPZZOZ Cecylia Domżała.
zobacz więcej
Zabójstwo kobiety. Policja zatrzymała dwóch podejrzanych

Zabójstwo kobiety. Policja zatrzymała dwóch podejrzanych

Ciało 46-letniej mieszkanki gminy Długosiodło znaleziono w miejscowości Góry, w gminie Goworowo. Zarzut zabójstwa usłyszeli dwaj młodzi mężczyźni, również mieszkańcy powiatu wyszkowskiego. Prawdopodobnie jeden z nich jest synem ofiary.
zobacz więcej
Powstaje kompania Wojsk Obrony Terytorialnej

Powstaje kompania Wojsk Obrony Terytorialnej

Najprawdopodobniej na przełomie 2017 i 2018 r. w Wyszkowie powstanie kompania Wojsk Obrony Terytorialnej. Wojskowa Komenda Uzupełnień rozpoczęła właśnie przyjmowanie wniosków o przyjęcie.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
censor jpk
censor jpk
manhattan
manhattan