Umowa podpisana, czekamy na budowę (foto)

Wydarzenia

Umowa podpisana, czekamy na budowę (foto)

25.05.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Ta wiadomość z pewnością ucieszy mieszkańców szczególnie Rybienka Leśnego, Latoszka i Skuszewa. W czwartek 25 maja podpisano umowę na zaprojektowanie i budowę kładki dla pieszych i rowerzystów przy moście samochodowym. W tym roku wykonawca zamierza zaprojektować obiekt, wybudować chodnik od strony Latoszka i poprawić schody. Sama kładka powstanie w przyszłym roku.
Umowę burmistrz Grzegorz Nowosielski podpisał z wykonawcą inwestycji prezesem Warszawskiego Przedsiębiorstwa Mostowego „Mosty” Andrzejem Kowalikiem oraz odpowiedzialnym za nadzór inwestorski Czesławem Predotą – warszawska firma Usługi Budowlane, Projekty, Nadzory.
Koncepcja zakłada poszerzenie mostu samochodowego o ciąg pieszo-rowerowy szerokości 2,5 m. Konieczne jest także poszerzenie chodników od strony Warszawy, wykonanie nowej bariery ochronnej wzdłuż mostu i chodnika, przebudowa odcinka ul. Latoszek, wykonanie przejść dla pieszych przez ul. Warszawską. Po stronie Wyszkowa prace prowadzone będą od mostu do ul. Joselewicza.
Umowa na projekt i wykonanie opiewa na 2.564.550 zł, nadzór inwestorski - 117.711 zł. Dokumentacja projektowa ma być gotowa do 30 października. Kładkę wykonawca musi zakończyć do 30 maja 2018 r.
Osobom, które kładkę widziałyby przy moście kolejowym przypominamy, że nie zgodziły się na to PKP. Budowa ciągu dla pieszych i rowerzystów przy moście samochodowym jest więc jedynym możliwym rozwiązaniem, poza tym korzystnym ze względu na mieszkańców Skuszewa.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Jesteście spółdzielnią, która wyróżnia się w kraju (foto)

Jesteście spółdzielnią, która wyróżnia się w kraju (foto)

„Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Wyszkowie notuje wzrost obrotów we wszystkich rodzajach działalności, dzięki czemu m.in. ma środki na modernizację placówek. 4,5 tys. ich klientów korzysta z kart lojalnościowych. W przyszłym roku sieć obchodzić będzie 60-lecie istnienia.
zobacz więcej
Krótko podziękował, długo krytykował (foto)

Krótko podziękował, długo krytykował (foto)

Zdaniem Marka Curuła, sołtysa Kamieńczyka, droga powiatowa prowadząca do jego wsi nie jest należycie utrzymana w okresie zimowym. Zabrał w tej sprawie emocjonalny głos na sesji rady powiatu. 
zobacz więcej
Cała szkoła zaśpiewała (foto)

Cała szkoła zaśpiewała (foto)

Wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 wykonali a’capella, w piątek 5 kwietnia w samo południe, „Hymn Państwowy” oraz „Rotę” i „Odę do radości”. Ten krótki koncert było nagrywany i wysłuchany przez jurorów, którzy przyjechali z Warszawy. Jedynka bowiem znalazła się w gronie 300 szkół, zakwalifikowanych do II edycji ogólnopolskiego konkursu dla szkół podstawowych „Do Hymnu”. 
zobacz więcej
Pustynia inwestycyjna

Pustynia inwestycyjna

Dochody powiatu na 2017 r. zaplanowano w wysokości 89.179.573 zł, natomiast wydatki 91.247.785 zł, z czego na inwestycje przeznacza się 16.684.648 zł. Opozycja, podczas sesji 28 grudnia, nie przebierała w słowach: plany finansowe nazwała pustynią inwestycyjną, dreptaniem w miejscu, bez wizji rozwoju. – Mierzmy siły na zamiary – odpowiedział na zarzuty starosta Bogdan Pągowski. 
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom