Umowa podpisana, czekamy na budowę (foto)

Wydarzenia

Umowa podpisana, czekamy na budowę (foto)

25.05.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Ta wiadomość z pewnością ucieszy mieszkańców szczególnie Rybienka Leśnego, Latoszka i Skuszewa. W czwartek 25 maja podpisano umowę na zaprojektowanie i budowę kładki dla pieszych i rowerzystów przy moście samochodowym. W tym roku wykonawca zamierza zaprojektować obiekt, wybudować chodnik od strony Latoszka i poprawić schody. Sama kładka powstanie w przyszłym roku.
Umowę burmistrz Grzegorz Nowosielski podpisał z wykonawcą inwestycji prezesem Warszawskiego Przedsiębiorstwa Mostowego „Mosty” Andrzejem Kowalikiem oraz odpowiedzialnym za nadzór inwestorski Czesławem Predotą – warszawska firma Usługi Budowlane, Projekty, Nadzory.
Koncepcja zakłada poszerzenie mostu samochodowego o ciąg pieszo-rowerowy szerokości 2,5 m. Konieczne jest także poszerzenie chodników od strony Warszawy, wykonanie nowej bariery ochronnej wzdłuż mostu i chodnika, przebudowa odcinka ul. Latoszek, wykonanie przejść dla pieszych przez ul. Warszawską. Po stronie Wyszkowa prace prowadzone będą od mostu do ul. Joselewicza.
Umowa na projekt i wykonanie opiewa na 2.564.550 zł, nadzór inwestorski - 117.711 zł. Dokumentacja projektowa ma być gotowa do 30 października. Kładkę wykonawca musi zakończyć do 30 maja 2018 r.
Osobom, które kładkę widziałyby przy moście kolejowym przypominamy, że nie zgodziły się na to PKP. Budowa ciągu dla pieszych i rowerzystów przy moście samochodowym jest więc jedynym możliwym rozwiązaniem, poza tym korzystnym ze względu na mieszkańców Skuszewa.
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość