Ulicami Wyszkowa przeszedł Orszak Trzech Króli (foto)

Wydarzenia

Ulicami Wyszkowa przeszedł Orszak Trzech Króli (foto)

06.01.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Mimo sporego mrozu 6 stycznia wielu wiernych wyruszyło ulicami miasta w Orszaku Trzech Króli. Już po raz trzeci Wyszków obchodził w ten sposób Święto Objawienia Pańskiego.
6 stycznia w kościołach odczytywana jest Ewangelia św. Mateusza o trzech mędrcach ze Wschodu, którzy, idąc za gwiazdą, przybyli do Betlejem w poszukiwaniu Nowonarodzonego Króla. Złożyli mu dary: złoto – symbol godności królewskiej, kadzidło – godności kapłańskiej, mirrę – wypełnienia proroctw mesjańskich oraz zapowiedź śmierci.
Od trzech lat w święto Trzech Króli ulicami Wyszkowa przechodzi barwny, radosny orszak. W tym roku Mszę św. w kościele św. Wojciecha odprawili proboszczowie wyszkowskich parafii: św. Idziego Zdzisław Golan, św. Wojciecha Roman Karaś i św. Rodziny Kazimierz Wądołowski.
- Trzej mędrcy są przedstawicielami wszystkich narodów, różnych kultur. Wyruszyli, powierzając temu Królowi swoich poddanych – w kazaniu mówił ks. Grzegorz Dębek. – W Betlejem spojrzeli na Świętą Rodzinę. Rodziny szczęśliwe są zakorzenione w Bogu. Zbliżając się do Boga, rodzina przybliża się do siebie. Gdy będziemy szli w orszaku, cieszmy się z Boga, który jest miłością i pokojem.
Orszak – śpiewając kolędy, prowadzony przez gwiazdę i Trzech Króli - przeszedł ulicami Wyszkowa na skwer Jana Pawła II, gdzie ustawiono stajenkę.
fot. Sylwia Bardyszewska, Elżbieta Szczuka
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Poczuliśmy, jak bardzo Polacy chcą być razem. I nic się nie zmieniło (foto)

Poczuliśmy, jak bardzo Polacy chcą być razem. I nic się nie zmieniło (foto)

Lubisz mnie czy nie, ale system działa, badania są. To jest właśnie dotykalność orkiestry – na spotkaniu w Wyszkowie, 22 maja, mówił Jerzy Owsiak, pomysłodawca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, nieprzeciętna osobowość, która „zakręciła Polską”.
zobacz więcej
Jest dziewiętnasty radny powiatowy (foto)

Jest dziewiętnasty radny powiatowy (foto)

12 grudnia na III sesji Rady Powiatu Piotr Wykowski ślubował sumiennie i rzetelnie wykonywać obowiązki radnego. Na wakujący mandat wstąpił po rezygnacji Anety Kowalewskiej, która zdecydowała się pozostać zastępcą Burmistrza Wyszkowa.
zobacz więcej
Punkt widzenia zależy od… miejsca w sejmie

Punkt widzenia zależy od… miejsca w sejmie

Szpital w Wyszkowie głosami partii rządzącej nie otrzymał pieniędzy z budżetu państwa – komunikuje wyszkowska Nowoczesna. Chodzi o 5 mln zł na wykup gruntów pod szpitalem. Kiedy pytamy, dlaczego? Poseł Prawa i Sprawiedliwości Daniel Milewski odpowiada: - Dowiaduję się o tej sprawie od pani.
Przedstawiciele obu partii zarzucają sobie brak chęci współpracy.
zobacz więcej
Nasza sonda: Czy jesteś za ograniczeniem kadencyjności wójtów i burmistrza?

Nasza sonda: Czy jesteś za ograniczeniem kadencyjności wójtów i burmistrza?

Prawo i Sprawiedliwość chce wprowadzić w ordynacji wyborczej zmiany, które wydłużyłyby do 5 lat kadencję w samorządach, ale za to ograniczyłyby sprawowanie funkcji wójta, burmistrza, prezydenta miasta tylko do dwóch kadencji. Niedawno pisaliśmy, co o tych zamiarach sądzą nasi włodarze. Dziś pytamy naszych czytelników: czy jesteś za ograniczeniem kadencyjności wójtów i burmistrza? Zachęcamy do udziału w naszej sondzie.
zobacz więcej