Uczą się w Polsce samorządności (foto)

Wydarzenia

Uczą się w Polsce samorządności (foto)

30.09.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
22-osobowa grupa ukraińskich samorządowców w piątek 30 września odwiedziła Wyszków. – Bardzo się cieszę, że od Polaków uczycie się samorządności. Samorząd to coś, co udało nam się najlepiej – do gości zwróciła się zastępczyni burmistrza Aneta Kowalewska.
Wizyta przedstawicieli trzech nowo utworzonych gromad (urzędnicy, sołtysi, nauczyciele z obwodów tarnopolskiego, żytomierskiego, kirowohradzkiego, przedstawiciele Stowarzyszenia Małych Miast Ukrainy i Ukraińskiego Stowarzyszenia Rad Wiejskich, Szwajcarsko – Ukraińskiego Projektu Wsparcia Decentralizacji DESPRO oraz organizatora wizyty Programu Study Tours to Poland) związana jest z wdrażaniem na Ukrainie reformy samorządowej. Głównym tematem spotkań są strategie rozwoju polskich samorządów. Jak funkcjonuje samorząd wiejski, goście zobaczyli w czwartek w Długosiodle, miejsko – wiejski i powiatowy – w piątek w Wyszkowie.
Rano ukraińskich samorządowców przywitali burmistrz Grzegorz Nowosielski i jego zastępczyni Aneta Kowalewska. – Bardzo się cieszę, że od Polaków uczycie się samorządności – podkreśliła. – Samorząd to coś, co udało nam się najlepiej. Nasz system nie jest pozbawiony wad, ale sprawdza się. Mam nadzieję, że nasze doświadczenia przydadzą się państwu.
Podczas wizyty gości z Ukrainy, oprócz spotkań z władzami miasta i powiatu, zaplanowano także spacer po Wyszkowie, udział w otwarciu dwóch nowych oddziałów dla 3-latków w Przedszkolu nr 7 oraz wizytę w Mazowieckim Edukacyjnym Centrum Energii Odnawialnej. 
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Noc, którą poświęcili zabawie (foto)

Noc, którą poświęcili zabawie (foto)

Niemal dokładnie 100 dni, a dokładnie 99, czyli, jak obliczył wicestarosta, ponad 8 milionów sekund, pozostało do matury, gdy bawili się na balu studniówkowym tegoroczni maturzyści Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik”. W sobotę 25 stycznia w Domu Weselnym „Sylwia” w Białymbłocie zabawę rozpoczęli dostojnym polonezem. Aby w pełni zadość uczynić tradycji, nie mogło też zabraknąć walca, a przede wszystkim podziękowań dla wszystkich, którzy tych młodych ludzi przygotowywali do przekroczenia progu dorosłości. A dla robiących ten krok – życzeń i dobrych rad na przyszłość.
zobacz więcej
Daniel Milewski pokieruje PiS w wyborach samorządowych

Daniel Milewski pokieruje PiS w wyborach samorządowych

Poseł Daniel Milewski został koordynatorem okręgowym Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 18. Takie jest zarządzenie przewodniczącego komitetu wykonawczego partii, na podstawie decyzji prezesa Jarosława Kaczyńskiego.
zobacz więcej
Wrócił Markowski, odszedł Marszał

Wrócił Markowski, odszedł Marszał

1 lutego do starostwa wrócił Marek Markowski. Został naczelnikiem wydziału inwestycji i dróg publicznych, którym kierował już kilka lat temu. Dotychczasowy naczelnik został przeniesiony do innego wydziału.
Ze starostwa zwolniony został natomiast naczelnik wydziału organizacyjnego Mariusz Marszał.
zobacz więcej
Przedszkolaki dla Afryki (foto)

Przedszkolaki dla Afryki (foto)

Jak żyją najmłodsi mieszkańcy Afryki, dowiedziały się dzieci z Przedszkola nr 9 „Bajka”. Trudno im uwierzyć, że nie mają zabawek, łóżek, a w gospodarstwach pracują nawet 3-latki.
zobacz więcej
Zitcom

Najczęściej komentowane