Tylko rodzina jest gwarantem naszej przyszłości (foto)

Wydarzenia

Tylko rodzina jest gwarantem naszej przyszłości (foto)

10.06.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
Marsze dla Życia i Rodziny w niedzielę 9 czerwca przeszły w ok. 130 miastach w całej Polsce. Spora grupa wzięła udział również w wydarzeniu zorganizowanym w Wyszkowie.
 
Marsze odbyły się w niedzielę Zesłania Ducha Świętego. Podczas rozpoczynającej uroczystość w Wyszkowie Mszy św. w sanktuarium św. Idziego, ks. proboszcz Zdzisław Golan nawiązał do słów wypowiedzianych przez Jana Pawła II podczas pielgrzymki do Polski w czerwcu 1979 r.: „Wołam, ja, syn polskiej ziemi, a zarazem ja, Jan Paweł II, papież. Wołam z całej głębi tego Tysiąclecia, wołam w przeddzień Święta Zesłania, wołam wraz z wami wszystkimi: Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!” Słowa będące wezwaniem do walki z komunizmem, do dziś są często przywoływane. Ksiądz dziekan nawiązał do nich w kontekście wolności. - Publicznie pokażemy, że tylko rodzina jest gwarantem naszej przyszłości - zachęcał do udziału w marszu. - Tylko tradycyjna rodzina zdała i ciągle zdaje egzamin i jest gwarantem dnia jutrzejszego. W kraju odbywają się różne parady, podczas których ktoś bluźni Bogu, kpi z drugiego człowieka i wiary. Trzeba zdawać sobie sprawę, że Pan Bóg nie pozwoli z siebie kpić. Człowiek prędzej czy później poniesie konsekwencje swoich wyborów. Jak przed 40 laty, tak i dziś z wiarą wołajmy: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze naszej polskiej, naszej wyszkowskiej ziemi”.
Uczestnicy marszu, z transparentami, modlitwą i piosenką, przeszli do sanktuarium św. Rodziny, gdzie na piknik zaprosił ks. proboszcz Kazimierz Wądołowski.
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom