Trzydniowy maraton egzaminacyjny (foto)

Wydarzenia

Trzydniowy maraton egzaminacyjny (foto)

19.04.2017
autor: Elżbieta Borzymek
W środę 19 kwietnia o godz. 9.00 wyszkowscy uczniowie klas III gimnazjum, jak ich rówieśnicy w całym kraju, przystąpili do trzydniowego maratonu egzaminacyjnego. W gminie Wyszków powinno go pisać 393 uczniów.
Najpierw zdający zmierzyli się z testami z historii i wiedzy o społeczeństwie, na rozwiązanie zadań mieli 60 minut. Po przerwie, o godz. 11 rozpoczął się egzamin z języka polskiego, który trwał 90 minut (wiele osób poradziło sobie z zdaniami w krótszym czasie).
Egzamin czwartkowy też składa się z dwóch części. O godz. 9 gimnazjaliści będą pisać przez 60 minut test z przedmiotów przyrodniczych (biologii, chemii, fizyki i geografii), o godz. 11 przystąpią do trwającego 90 minut testu z matematyki.
Piątkowe testy mają sprawdzić poziom opanowania nowożytnego języka obcego; o godz. 9 – na poziomie podstawowym, o godz. 11 – na poziomie rozszerzonym, obie części trwają po 60 minut.
W największej wyszkowskiej placówce, Zespole Szkół na Polonezie, którą odwiedziliśmy tuż przed pierwszym egzaminem, w sześciu klasach III Gimnazjum nr 1 im. Polskich Mistrzów Olimpijskich uczy się 142 uczniów. Egzamin pisali aż w 12 salach, co ciekawe, w jednej z nich tylko jedna osoba. Związane to jest nie tylko z dużą liczbą zdających (uczniowie siedzą pojedynczo w ławkach, których numery przy wejściu wylosowali), ale także z tym, że wielu uczniów ma orzeczenia.
Uczniowie nie panikowali, choć oczywiście nie obyło się bez lekkiego podenerwowania. Sądzą, że z egzaminami sobie poradzą, czego wszystkim zdającym życzymy.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Znają się na bezpieczeństwie (foto, wideo)

Znają się na bezpieczeństwie (foto, wideo)

Uczniowie Szkół Podstawowych w Olszance i nr 2 w Wyszkowie oraz Gimnazjum nr 3 w Rybienku Leśnym będą reprezentowali gminę Wyszków w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Najlepiej poradzili sobie w etapie gminnym, który odbył się 17 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1.
zobacz więcej
Co robić, by uniknąć raka (foto)

Co robić, by uniknąć raka (foto)

Prof. dr hab. nauk med. Cezary Szczylik, wybitny onkolog, który wraz z prof. Wiesławem Jędrzejczakiem dokonał pierwszego w Polsce przeszczepu szpiku kostnego, w środę 26 września 2018 r. spotkał się z wyszkowianami w Miejskiej Bibliotece. Mówił o profilaktyce nowotworów, o tym, co robić, by uniknąć raka.
zobacz więcej
Doskonała zabawa bez alkoholu (foto)

Doskonała zabawa bez alkoholu (foto)

Bale Bezalkoholowe mają już 22-letnią tradycję i cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. W sobotę 16 lutego w Domu Weselnym „Sylwia” bawiło się aż 370 osób. Bale bezalkoholowe są nie tylko okazją do radosnej zabawy, udowodnienia, że jest ona możliwa bez alkoholu, ale mają też poważniejszy wymiar. – Dzisiejsze spotkanie jest świadectwem naszej odpowiedzialności za rodzinę i ojczyznę – zauważył ks. biskup Tadeusz Bronakowski.
zobacz więcej
W hołdzie lotniczym bohaterom (foto)

W hołdzie lotniczym bohaterom (foto)

Obchody stulecia Lotnictwa Polskiego obchodzono w Wyszkowie w sobotę 15 września. Ich organizatorami byli: Gmina Wyszków i Stowarzyszenie Seniorów Lotnictwa Wojskowego Oddział Warszawsko-Mazowiecki. Rozpoczęły je uroczystości na cmentarzu parafialnym, przy grobie por. pil. Stefana Okrzei.  
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku