Trzydniowy maraton egzaminacyjny (foto)

Wydarzenia

Trzydniowy maraton egzaminacyjny (foto)

19.04.2017
autor: Elżbieta Borzymek
W środę 19 kwietnia o godz. 9.00 wyszkowscy uczniowie klas III gimnazjum, jak ich rówieśnicy w całym kraju, przystąpili do trzydniowego maratonu egzaminacyjnego. W gminie Wyszków powinno go pisać 393 uczniów.
Najpierw zdający zmierzyli się z testami z historii i wiedzy o społeczeństwie, na rozwiązanie zadań mieli 60 minut. Po przerwie, o godz. 11 rozpoczął się egzamin z języka polskiego, który trwał 90 minut (wiele osób poradziło sobie z zdaniami w krótszym czasie).
Egzamin czwartkowy też składa się z dwóch części. O godz. 9 gimnazjaliści będą pisać przez 60 minut test z przedmiotów przyrodniczych (biologii, chemii, fizyki i geografii), o godz. 11 przystąpią do trwającego 90 minut testu z matematyki.
Piątkowe testy mają sprawdzić poziom opanowania nowożytnego języka obcego; o godz. 9 – na poziomie podstawowym, o godz. 11 – na poziomie rozszerzonym, obie części trwają po 60 minut.
W największej wyszkowskiej placówce, Zespole Szkół na Polonezie, którą odwiedziliśmy tuż przed pierwszym egzaminem, w sześciu klasach III Gimnazjum nr 1 im. Polskich Mistrzów Olimpijskich uczy się 142 uczniów. Egzamin pisali aż w 12 salach, co ciekawe, w jednej z nich tylko jedna osoba. Związane to jest nie tylko z dużą liczbą zdających (uczniowie siedzą pojedynczo w ławkach, których numery przy wejściu wylosowali), ale także z tym, że wielu uczniów ma orzeczenia.
Uczniowie nie panikowali, choć oczywiście nie obyło się bez lekkiego podenerwowania. Sądzą, że z egzaminami sobie poradzą, czego wszystkim zdającym życzymy.
Family Gym
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zamieszani w kradzież dzieł sztuki (foto, wideo)

Zamieszani w kradzież dzieł sztuki (foto, wideo)

Dwaj mieszkańcy powiatu wyszkowskiego, w tym jeden funkcjonariusz policji, zostali zatrzymani w sprawie wyłudzenia i kradzieży 80 obrazów, szkiców i grafik z mieszkania kolekcjonera w Poznaniu. W przestępstwo zamieszanych jest 8 osób. Byli przekonani, że kradną tzw. kolekcję Goebbelsa. 
zobacz więcej
O reformie oświaty z wiceminister edukacji

O reformie oświaty z wiceminister edukacji

… będzie można porozmawiać już jutro, w środę 28 września. Sekretarz stanu w ministerstwie edukacji narodowej Teresa Wargocka przyjedzie na zaproszenie wyszkowskiego Prawa i Sprawiedliwości.
zobacz więcej
Ekologicznie znaczy logicznie (foto)

Ekologicznie znaczy logicznie (foto)

- to hasło VII Wyszkowskiego Dnia Nauki. Młodzież ukazała różne oblicza ekologii, m.in. wizję ekologicznego Wyszkowa przyszłości, twórczy recykling, modele alternatywnych źródeł energii, zdrową żywność. Ukoronowaniem święta wyszkowskiej oświaty było nagrodzenie uczniów najlepszych w międzyszkolnych konkursach.
zobacz więcej
Wakacje w mieście (foto)

Wakacje w mieście (foto)

Atrakcyjne zajęcia wakacyjne przygotowała w lipcu miejska biblioteka dla swoich młodych czytelników. Dzieci mają zajęcia ruchowe, teatralne. Bawią się, tańczą (m.in. zumbę), rozwiązują rebusy, krzyżówki, rysują, lepią z masy solnej, uczą się zasad pierwszej pomocy, poznają okoliczną przyrodę itp. W pierwszym tygodniu lipca w zajęciach brało udział ponad 80 dzieci, dlatego zostały podzielone na 3 grupy wiekowe.
Wakacyjne zajęcia rozpoczęły się również w domu kultury „Hutnik”.
zobacz więcej
Mrówka październik 2017
Mrówka październik 2017
Mrówka październik 2017
fotobudka star
fotobudka star