Trzy pomysły na oświetlenie pokoju o niskim stropie

Wydarzenia

Trzy pomysły na oświetlenie pokoju o niskim stropie

08.10.2018
autor: Red.
Nie w każdym pokoju strop jest wystarczająco wysoki, aby zamontować w nim zwykłe lampy wiszące. Jeśli także masz do aranżacji pomieszczenie o niskim stropie, sprawdź nasze propozycje. Wybór odpowiednich lamp wcale nie musi być bardzo trudny!

Niski strop najczęściej spotykany jest w mieszkaniach w starym budownictwie, a także w niektórych domach jednorodzinnych, na przykład z dobudowanym piętrem. Również z podobnym problemem mamy do czynienia w domach z poddaszem, gdzie część pomieszczenia jest zbyt niska, aby zamontować w nim zwykłe lampy wiszące.
 

1. Kinkiety

To jeden z najczęściej wybieranych sposobów na oświetlenie pomieszczeń o niskim stropie – oczywiście, będziemy wtedy potrzebowali odpowiedniej instalacji poprowadzonej do ścian, aby zamontować w nich kinkiety.

Kinkiety powinniśmy wtedy dobrać w liczbie przynajmniej dwóch, aby mogły one zapewnić we wnętrzu wystarczające natężenie światła. Możemy również zdecydować się na kinkiety posiadające kilka źródeł światła. Gdy wybierzemy kinkiety dające światło skierowane zarówno w górę, jak i w dół, wtedy możemy uzyskać lepszy efekt, ponieważ światło może wtedy rozchodzić się po całym pomieszczeniu.
 

2. Taśmy LED

Nasza druga propozycja na oświetlenie pomieszczenia o niskim stropie to taśmy LED. Są one dostępne w różnych wariantach i są także łatwe w montażu. Najlepiej do taśmy dobrać oprawę oświetleniową w formie profilu LED, aby zabezpieczyć ją przed czynnikami zewnętrznymi.

Taśmy można zamontować suficie podwieszanym, ale nie jest to konieczne. Czasami we wnętrzu o niskim stropie nie jest możliwe wykonanie takiej konstrukcji. Wtedy oświetlenie możemy ulokować kątach pomiędzy ścianą a sufitem.

Pamiętajmy jednak o tym, że taśmy LED mogą być niewystarczające, aby oświetlić całe pomieszczenie. Możemy wtedy posiłkować się dodatkowymi źródłami światła, na przykład lampami stojącymi – podłogowymi i stolikowymi.
 

3. Plafony

Trzeci pomysł na oświetlenie pokoju z niskim sufitem jest wybranie plafonów – to lampy sufitowe, które nie zajmują dużo miejsca. Zwykle plafon ma grubość około 5 centymetrów, ale możemy znaleźć również modele cieńsze, gdy chcemy zaoszczędzić jak najwięcej miejsca.


 

Plafony można montować jako lamp sufitowe, ale również oferowane są jako kinkiety. Gdy możemy w pomieszczeniu zamontować zarówno lampę sufitową, jak i kinkiety, wtedy możemy wybrać lampy z tej samej serii, aby uzyskać harmonijny efekt. Oczywiście, możemy też zdecydować się na bardziej eklektyczną kompozycję – na sufit wybrać minimalistyczny plafon, natomiast na ściany lampy bardziej efektowne, na przykład w stylu loft czy nowoczesnym.

 

Wszystkie powyżej opisane inspiracje oświetleniowe znajdziesz na Lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl

Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość