Trzy pomysły na oświetlenie pokoju o niskim stropie

Wydarzenia

Trzy pomysły na oświetlenie pokoju o niskim stropie

08.10.2018
autor: Red.
Nie w każdym pokoju strop jest wystarczająco wysoki, aby zamontować w nim zwykłe lampy wiszące. Jeśli także masz do aranżacji pomieszczenie o niskim stropie, sprawdź nasze propozycje. Wybór odpowiednich lamp wcale nie musi być bardzo trudny!

Niski strop najczęściej spotykany jest w mieszkaniach w starym budownictwie, a także w niektórych domach jednorodzinnych, na przykład z dobudowanym piętrem. Również z podobnym problemem mamy do czynienia w domach z poddaszem, gdzie część pomieszczenia jest zbyt niska, aby zamontować w nim zwykłe lampy wiszące.
 

1. Kinkiety

To jeden z najczęściej wybieranych sposobów na oświetlenie pomieszczeń o niskim stropie – oczywiście, będziemy wtedy potrzebowali odpowiedniej instalacji poprowadzonej do ścian, aby zamontować w nich kinkiety.

Kinkiety powinniśmy wtedy dobrać w liczbie przynajmniej dwóch, aby mogły one zapewnić we wnętrzu wystarczające natężenie światła. Możemy również zdecydować się na kinkiety posiadające kilka źródeł światła. Gdy wybierzemy kinkiety dające światło skierowane zarówno w górę, jak i w dół, wtedy możemy uzyskać lepszy efekt, ponieważ światło może wtedy rozchodzić się po całym pomieszczeniu.
 

2. Taśmy LED

Nasza druga propozycja na oświetlenie pomieszczenia o niskim stropie to taśmy LED. Są one dostępne w różnych wariantach i są także łatwe w montażu. Najlepiej do taśmy dobrać oprawę oświetleniową w formie profilu LED, aby zabezpieczyć ją przed czynnikami zewnętrznymi.

Taśmy można zamontować suficie podwieszanym, ale nie jest to konieczne. Czasami we wnętrzu o niskim stropie nie jest możliwe wykonanie takiej konstrukcji. Wtedy oświetlenie możemy ulokować kątach pomiędzy ścianą a sufitem.

Pamiętajmy jednak o tym, że taśmy LED mogą być niewystarczające, aby oświetlić całe pomieszczenie. Możemy wtedy posiłkować się dodatkowymi źródłami światła, na przykład lampami stojącymi – podłogowymi i stolikowymi.
 

3. Plafony

Trzeci pomysł na oświetlenie pokoju z niskim sufitem jest wybranie plafonów – to lampy sufitowe, które nie zajmują dużo miejsca. Zwykle plafon ma grubość około 5 centymetrów, ale możemy znaleźć również modele cieńsze, gdy chcemy zaoszczędzić jak najwięcej miejsca.


 

Plafony można montować jako lamp sufitowe, ale również oferowane są jako kinkiety. Gdy możemy w pomieszczeniu zamontować zarówno lampę sufitową, jak i kinkiety, wtedy możemy wybrać lampy z tej samej serii, aby uzyskać harmonijny efekt. Oczywiście, możemy też zdecydować się na bardziej eklektyczną kompozycję – na sufit wybrać minimalistyczny plafon, natomiast na ściany lampy bardziej efektowne, na przykład w stylu loft czy nowoczesnym.

 

Wszystkie powyżej opisane inspiracje oświetleniowe znajdziesz na Lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl

Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Bricomarche
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan
manhattan