Tropem Wilczym (foto)

Wydarzenia

Tropem Wilczym (foto)

26.02.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Wyszków włączył się w ogólnopolskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W niedzielę 26 lutego, podobnie jak w wielu innych miastach w całym kraju, odbył się bieg „Tropem Wilczym”.
Bieg poprzedziła uroczystość przy pomniku upamiętniającym poległych i pomordowanych żołnierzy antykomunistycznego podziemia zbrojnego oraz cywilnych mieszkańców Ziemi Wyszkowskiej, którzy w latach 1944 - 1952 padli ofiarą terroru komunistycznego: apel pamięci, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy.
W samo południe rozpoczął się bieg na dystansie 1963 – symbolicznym, ponieważ to odwołanie do roku, w którym zginął ostatni żołnierz wyklęty Józef Franczak ps. Lalek.
Wyniki biegu:
Dzieci i młodzież do lat 16
  • dziewczęta: I - Julia Prusik z Wyszkowa, II - Karolina Kowalska z Leszczydołu-Nowin, III - Patrycja Koprowska z Wyszkowa
  • chłopcy: I - Kacper Archacki z Wyszkowa, II - Jakub Jechna z Trzcianki, III - Jakub Archacki z Wyszkowa
17 lat i starsi
  • kobiety: Michalina Swatowska z Ostrowi Maz., II - Izabela Gudanis z Wyszkowa, III - Kinga Turek z Lucynowa
  • mężczyźni: I - Piotr Bartosiewicz, Drgicza (powiat węgrowski), II - Kamil Gajewski z Wyszkowa, III - Bartosz Baliński z Leszczydołu-Nowin
fot. Elżbieta Szczuka

Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, w sklepach i kioskach od 28 lutego.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Nie tylko pytony

Nie tylko pytony

91 zwierząt znajduje się w prowadzonym przez wyszkowskie starostwo rejestrze. Zdecydowanie najwięcej w nim ptaków, ale są też pytony, m.in. tygrysie – taki od dwóch tygodni poszukiwany jest nad Wisłą.
zobacz więcej
Projekt sobie, a życie sobie

Projekt sobie, a życie sobie

Czy na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Wąskiej powstanie wysepka drogowa, a wzdłuż komendy policji uliczka serwisowa, która znacznie ograniczy liczbę miejsc parkingowych i dojazd do znajdującego się obok sklepu? Rozwiązania przyjęte w obecnym projekcie drogi krajowej uniemożliwiają też straży pożarnej wyjazd w lewo. Budowa trwa, ale mieszkańcy, przedsiębiorcy i samorządowcy starają się przekonać Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad do częściowej zmiany planów. A przedsiębiorca z ul. Wąskiej także gminę – do wprowadzenia ruchu dwukierunkowego.
zobacz więcej
ABC Seniora (foto)

ABC Seniora (foto)

– to gazeta, jak mówi Lidia Stępkowska, pełnomocnik burmistrza ds. senioralnych, wymyślona przez seniorów i dla seniorów. 
zobacz więcej
LIST DO REDAKCJI: Pilne ostrzeżenie

LIST DO REDAKCJI: Pilne ostrzeżenie

W dniu 13 sierpnia 2017 r. (niedziela) po godzinie 00:00 w pobliżu własnego domu (centrum Wyszkowa) spotkałam idącego z naprzeciwka mężczyznę w wieku  około 50 lat. Nieznajomy, nie wzbudzając we mnie szczególnego niepokoju, krok po wyminięciu mnie, znajdując się tuż za moim plecami, złapał mnie za szyję i zaczął przyduszać. Nie byłam w stanie wzywać pomocy. Mężczyzna prowadził mnie w boczną ulicę i zaczynał dotykać oraz zadawać pytanie: „Ile bierzesz?”
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku