To jest makabra…

Wydarzenia

To jest makabra…

31.10.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Do 25 listopada powiat wydłużył firmie Strabag termin wykonania drogi z Wyszkowa do Somianki. - To jest makabra. Nie wiem, czym zarząd kierował się wydłużając termin o 10 dni – na ostatniej sesji rady powiatu pytał Waldemar Sobczak. W odpowiedzi urzędnicy przepraszają mieszkańców, dziękują za cierpliwość i wyjaśniają…
Wicestarosta Adam Mróz przyznał, że liczne skargi docierają również do starostwa. - Niezadowoleni dzwonią, pojawią się, piszą – relacjonował. – Chcemy przeprosić mieszkańców za utrudnienia i podziękować za cierpliwość, wyrozumiałość. Poza dyskusją jest fakt nienajlepszej organizacji na budowie. Powodem opóźnień jest jednak nie tylko zła organizacja pracy, ale też konieczność usunięcia kolizji z kanalizacją sanitarną niedawno wybudowaną przez gminę Wyszków. Po rozkopaniu drogi okazało się, że dokumenty po inwentaryzacji nie odzwierciedlają stanu faktycznego. Gmina wezwała wykonawcę kanalizacji, by w ramach gwarancji poprawił błędy. W sumie usunął 22 kolizje, ale winą obarcza geodetę.
- Dobrze się stało, że na tej sali padło słowo przepraszam wobec mieszkańców – skomentowała Justyna Garbarczyk, radna z Rybna. - Ale nie rekompensuje tego, co mieszkańcy przeżyli. Ich wysokiej kulturze zawdzięczamy to, że nie przyszli tu tłumnie. I nie jest prawdą, że usuwanie kolizji opóźniło prace. Przez 2 miesiące tej firmy nie było na placu budowy. Co państwo wtedy robiliście? Jakie kary poniosła ta firma? Był harmonogram prac, powinien być nadzorowany, a tego nie było.
Adam Mróz nie dyskutował z faktem, że brak postępu prac jest zauważalny gołym okiem. – Ale, paradoksalnie, prace z harmonogramu były wykonywane - dodał. - Nie chcę bronić tej firmy, ale trzeba pamiętać o ilości kolizji z sieciami gazową, wodociągowa, telefoniczną. Niewłaściwe było zdjęcie całej warstwy asfaltowej. Ta sprawa spędza nam sen z powiek. Jeszcze wczoraj zastanawialiśmy się nad wypędzeniem tej firmy z placu budowy, co o tej porze roku oznaczałoby większe koszty. Będziemy myśleć o konsekwencjach wobec tej firmy.
Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, w sklepach i kioskach od 2 listopada.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Stanowisko powietrza nie oczyści

Stanowisko powietrza nie oczyści

O jakości powietrza w Wyszkowie dyskutowano na dzisiejszej sesji rady miejskiej. Wojciech Chodkowski zaproponował radnym podjęcie stanowiska w sprawie stałego pomiaru stężenia szkodliwych pyłów, burmistrz Nowosielski – rozmowy z sąsiadami, żeby nie palili śmieci w piecach, Włodzimierz Gryz – kontrole straży miejskiej, a Mirosław Piątek… żeby nie przesadzać.
zobacz więcej
Skarbowy szkoli przedsiębiorców

Skarbowy szkoli przedsiębiorców

Urząd Skarbowy przypomina przedsiębiorcom o obowiązku prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT (rejestr sprzedaży i zakupów VAT). Przypomina, zaprasza na szkolenie i oferuje pomoc w wysyłaniu Jednolitego Pliku Kontrolnego.
zobacz więcej
Śmieci do Warszawy nie zawiozą

Śmieci do Warszawy nie zawiozą

Jak bumerang powraca kwestia odbioru odpadów od licznych w okolicy Wyszkowa działkowiczów. Mieszkańcy Kamieńczyka skarżą się, że co weekend kosze uliczne są zapełnione. – Jak pytam, gdzie wywozisz śmieci, to odpowiada: płacę w Warszawie i tam wywożę śmieci – relacjonował sołtys.
zobacz więcej
Poprzez śpiew kolęd i pastorałek (foto)

Poprzez śpiew kolęd i pastorałek (foto)

Witamy wszystkich kolędników z całego powiatu wyszkowskiego – rozpoczął  finał XVIII Przeglądu Kolęd i Pastorałek starosta Bogdan Pągowski, patron honorowy imprezy, która odbyła się 26 stycznia w WOK Hutnik. – Kolędy, pastorałki to polski zwyczaj świętowania Bożego Narodzenia. Myślę, że dzisiaj podkreślimy to jeszcze raz. Wystąpiło 22 wykonawców. Wśród zaprezentowanych utworów była tylko jedna tradycyjna kolęda. Szczególną popularnością zaś cieszyły się  utwory współczesne – „Babci zegar” (4 wykonania) i „Mario, czy już wiesz” (trzy).
zobacz więcej
Bricomarche
Bricomarche
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku