To jest makabra…

Wydarzenia

To jest makabra…

31.10.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Do 25 listopada powiat wydłużył firmie Strabag termin wykonania drogi z Wyszkowa do Somianki. - To jest makabra. Nie wiem, czym zarząd kierował się wydłużając termin o 10 dni – na ostatniej sesji rady powiatu pytał Waldemar Sobczak. W odpowiedzi urzędnicy przepraszają mieszkańców, dziękują za cierpliwość i wyjaśniają…
Wicestarosta Adam Mróz przyznał, że liczne skargi docierają również do starostwa. - Niezadowoleni dzwonią, pojawią się, piszą – relacjonował. – Chcemy przeprosić mieszkańców za utrudnienia i podziękować za cierpliwość, wyrozumiałość. Poza dyskusją jest fakt nienajlepszej organizacji na budowie. Powodem opóźnień jest jednak nie tylko zła organizacja pracy, ale też konieczność usunięcia kolizji z kanalizacją sanitarną niedawno wybudowaną przez gminę Wyszków. Po rozkopaniu drogi okazało się, że dokumenty po inwentaryzacji nie odzwierciedlają stanu faktycznego. Gmina wezwała wykonawcę kanalizacji, by w ramach gwarancji poprawił błędy. W sumie usunął 22 kolizje, ale winą obarcza geodetę.
- Dobrze się stało, że na tej sali padło słowo przepraszam wobec mieszkańców – skomentowała Justyna Garbarczyk, radna z Rybna. - Ale nie rekompensuje tego, co mieszkańcy przeżyli. Ich wysokiej kulturze zawdzięczamy to, że nie przyszli tu tłumnie. I nie jest prawdą, że usuwanie kolizji opóźniło prace. Przez 2 miesiące tej firmy nie było na placu budowy. Co państwo wtedy robiliście? Jakie kary poniosła ta firma? Był harmonogram prac, powinien być nadzorowany, a tego nie było.
Adam Mróz nie dyskutował z faktem, że brak postępu prac jest zauważalny gołym okiem. – Ale, paradoksalnie, prace z harmonogramu były wykonywane - dodał. - Nie chcę bronić tej firmy, ale trzeba pamiętać o ilości kolizji z sieciami gazową, wodociągowa, telefoniczną. Niewłaściwe było zdjęcie całej warstwy asfaltowej. Ta sprawa spędza nam sen z powiek. Jeszcze wczoraj zastanawialiśmy się nad wypędzeniem tej firmy z placu budowy, co o tej porze roku oznaczałoby większe koszty. Będziemy myśleć o konsekwencjach wobec tej firmy.
Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, w sklepach i kioskach od 2 listopada.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku