Też by chcieli podziękować (foto)

Wydarzenia

Też by chcieli podziękować (foto)

03.11.2017
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. Elżbieta Szczuka
Na brak inwestycji na wsiach na ostatniej sesji rady miejskiej poskarżyła się część sołtysów. Apelowali o zachowanie większej równowagi między wsią i miastem, urzędnicy miejscy – o zrozumienie i docenienie tego, co w sołectwach jest realizowane.
- 6 mln na zieleń w mieście, inwestycje w parku. Rozumiem, że chodzi o wizerunek miasta, ale każdy nas traktuje jak piąte koło u wozu – na sesji 26 października skarżył się sołtys Kręgów Nowych Mirosław Piątek. – Może w takim razie odłączyć gminę wiejską od miasta. Proszę zobaczyć, jak jest u nas z drogami. Miał być chodnik przy drodze krajowej, a od 4 miesięcy nie mogę się dopytać, co w tej sprawie się dzieje. Ten mój nieszczęsny chodnik też przepadnie. 
Leszczydół Stary, Sitno, Rybno, Leszczydół Pustki, Drogoszewo – tegoroczne inwestycje na wsiach wymieniła zastępczyni burmistrza Aneta Kowalewska: - Wystarczy wziąć budżet i państwo swoje inwestycje znajdziecie. Dofinansowujemy również inwestycje na drogach powiatowych, wychodząc z założenia, że to nasi mieszkańcy. Miasto mówi, że za dużo wydajemy na wieś, wieś - że za dużo na miasto. Od lat szukamy tej równowagi. Mówicie państwo, że nie dbamy o wieś, a ja słyszę na sesji podziękowania od sołtysów za inwestycje.
Nie wszyscy sołtysi są takiego zdania, jak Mirosław Piątek. Sołtys Drogoszewa Bogusław Frąckiewicz od razu wstał, by podziękować za budowę ul. Jesiennej w swojej miejscowości.
- Też bym chciał kiedyś podziękować – skomentował Mirosław Piątek.
Jak już informowaliśmy na łamach NW, chodnik wzdłuż drogi krajowej do Serocka miał być realizowany w porozumieniu gminy Wyszków i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – Porozumienie jest wysłane, ale nie jest podpisane przez GDDKiA – wyjaśniła naczelnik wydziału inwestycji Urszula Fijałkowska.
Do projektu na zieleń miejską odniosła się kierownik referatu pozyskiwania środków zewnętrznych Żaneta Kozak, zapewniając, że gmina aplikuje o środki wszędzie, gdzie to możliwe, na inwestycje zarówno w mieście jak i na wsiach.
- Kręgi mają niefortunne położenie: zabudowa kolonijna, duże rozrzucenie gospodarstw, droga krajowa nr 62, gdzie radni mają do powiedzenia tyle, co… - żal Mirosław Piątka poniekąd rozumie Wojciech Rojek, radny i sołtys Skuszewa położonego również przy drodze krajowej. - Też mamy podobną sytuację. Mamy teraz robioną inwestycję: taki á la chodnik wysypano á la destruktem, lampy zostały przesunięte. Gmina dała na ten cel 50 tys. zł i do dnia dzisiejszego lampy nie świecą, a przed remontem świeciły. Weźmy pod uwagę, że coraz wcześniej się ściemnia. I taka jest rozmowa z GDDKiA. A miało być tak pięknie. Oni są przyjaźni na papierze.
- Wybacz, ale wieś przez ostatnie 10 lat się zmieniła – zwrócił się jednak na koniec do kolegi z Kręgów.
- Ale nie moja – odparł Mirosław Piątek.
- Dziękować nie mam za co. Proszę o ujęcie w przyszłorocznym budżecie kawałka drogi w Natalinie, żebym za rok miała za co dziękować – do rozmowy włączyła się sołtys Elżbieta Stalmach.
- Wy się upominacie o spowalniacze, macie chodniki – do samorządowców z miasta zwróciła się Monika Bieżuńska, sołtys Leszczydołu Starego. - Jak my się czujemy, gdy nasze dzieci chodzą do szkoły jezdnią?
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
WiP, czyli wychowanie i profilaktyka (foto)

WiP, czyli wychowanie i profilaktyka (foto)

Prawie 500 młodych osób wzięło udział w I Zlocie Wychowania i Profilaktyki, który odbył się w Wyszkowie w sobotę 19 maja w hali WOSiR. 
zobacz więcej
Dajmy znać policji, że coś złego się dzieje (foto)

Dajmy znać policji, że coś złego się dzieje (foto)

Problemy komunikacyjne w mieście, a konkretnie na skrzyżowaniach i z miejscami parkingowymi, były głównym tematem debaty na temat bezpieczeństwa, na którą wyszkowska policja zaprosiła mieszkańców w czwartek 24 listopada. Policja zachęca do zgłaszania wykroczeń poprzez internetową Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. - Dajmy znać policji, że coś złego się dzieje. Patrole na pewno się tam pojawią – zapewnił komendant wyszkowskiej jednostki inps. Michał Toporkiewicz.
zobacz więcej
Rodzice przeciwni zmianie szkoły

Rodzice przeciwni zmianie szkoły

Większość rodziców uczniów szkół podstawowych nr 1 i 2 nie wyraziła zgody na zmianę szkoły. Taki jest wynik ankiety przeprowadzonej w ubiegłym tygodniu. Czy mimo to gmina zdecyduje się na reaktywację „czwórki” i przeniesienie do niej części uczniów, czy może wybierze inne rozwiązanie? Decyzja do końca listopada – zapowiadają samorządowcy.
zobacz więcej
Jubileusz klas integracyjnych (foto)

Jubileusz klas integracyjnych (foto)

Podczas porannego apelu 5 grudnia Szkoła Podstawowa nr 5 rozpoczęła Tydzień Integracji i świętowanie jubileuszu 15-lecia klas integracyjnych. Obchody zakończą się w czerwcu. – Apelem zaczynamy, a kończymy wspaniałym świętem – zapowiedział dyrektor Zbigniew Szczerba. Nauczyciel angielskiego, reżyser Nenko Genov już napisał po angielsku scenariusz, w spektaklu wystąpią uczniowie i nauczyciele. W międzyczasie odbędzie się wiele imprez i uroczystości propagujących integrację.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star
fotobudka star