Tańsze zerówki

Wydarzenia

Tańsze zerówki

10.01.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Dobrą wiadomość na początku stycznia otrzymali w przedszkolach rodzice 6-latków. Od tego roku będą płacić tylko za wyżywienie.
Zgodnie z zapowiedziami, sejm objął 6-latki subwencją oświatową, która wynosi 5.400 zł na ucznia miesięcznie. Dla porównania na przedszkolaka budżet państwa wypłaca dotację w wysokości 1.300 zł. Różnica jest więc spora.
Zmiana dotyczy 6-latków w przedszkolach. Zerówki w szkołach i tak były bezpłatne, ale tylko pięciogodzinne.
Nic dziwnego, że wielu rodziców dla swoich 6-latków wybiera zerówki w przedszkolach. Po pierwsze przedszkolne pracują dłużej. Po drugie po wprowadzeniu kilka lat temu regulacji, opłaty w przedszkolach znacznie się zmniejszyły. Przypomnijmy, że za 5-godzinny pobyt wszystkich dzieci w przedszkolach rodzice płacą tylko stawkę żywieniową. Za każdą dodatkową godzinę – 1 zł za pobyt.
Jeśli więc 6-latek przebywa w przedszkolu 8 godzin dziennie, od 1 stycznia w portfelu rodzica zostaje średnio 60 zł.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SLD w Wyszkowie zlikwidowany

SLD w Wyszkowie zlikwidowany

Rada Mazowiecka Sojuszu Lewicy Demokratycznej zlikwidowała strukturę swojej partii w powiecie wyszkowskim, skarżąc się na brak współpracy z jej władzami. Dotychczasowy przewodniczący takie same zarzuty kieruje w stronę centralnych władz partii.
Do końca stycznia przyszłego roku ma odbyć się zjazd, podczas którego zostanie wybrany nowy zarząd powiatowy.
zobacz więcej
Do specjalisty bez kolejki.  To jest chore

Do specjalisty bez kolejki. To jest chore

Ogromne poruszenie w Wyszkowie i okolicach wywołały wyemitowane w ubiegłym tygodniu przez telewizję TVN programy „Uwaga”. Po pierwsze dotyczyły od dawna bulwersującej mieszkańców kwestii kolejek do specjalisty w poradniach specjalistycznych w szpitalu. Po drugie światło dzienne ujrzały krążące wśród pacjentów pogłoski, że za „cegiełkę” można kolejkę ominąć. Dyrekcja SPZZOZ dystrybucję wszelkich cegiełek na wsparcie szpitala wstrzymała, a sprawę skierowała do prokuratury. Czy konsekwencje poniesie tylko przedstawiona w programie pielęgniarka?
zobacz więcej
Huczne pożegnanie lata (foto)

Huczne pożegnanie lata (foto)

Przeboje współczesne i te z lat 90. można było usłyszeć na piątkowym, 2 września, koncercie na stadionie miejskim. Wyszków rzeczywiście pożegnał lato z gwiazdami - jak zapowiadała gmina Wyszków - na scenie wystąpili bowiem Kamil Bednarek i zespół Varius Manx z Kasią Stankiewicz. Publiczność rozgrzewała wyszkowianka Małgorzata  Uściłowska…
zobacz więcej
Andrzej Wajda nagrywał w Wyszkowie

Andrzej Wajda nagrywał w Wyszkowie

Wieczorem 9 października zmarł w Krakowie Andrzej Wajda, wybitny reżyser filmowy i teatralny, senator RP w latach 1989-91, laureat Oscara za całokształt twórczości. Dziesięć lat temu, właśnie w Wyszkowie, rozpoczął zdjęcia do filmu „Katyń”, jednego z najbardziej osobistych dzieł w jego karierze. Jego ojciec, oficer wojska polskiego, w kwietniu 1940 r. został zamordowany w Charkowie.
zobacz więcej
Mrówka festyn 2017 wersja 2
Akademia Humanistyczna
Akademia Humanistyczna
fotobudka star
fotobudka star