Takiego zakończenia roku jeszcze nie było (foto)

Wydarzenia

Takiego zakończenia roku jeszcze nie było (foto)

25.04.2020
autor: Redakcja
W ten sposób maturzyści jeszcze nigdy nie żegnali się ze swoimi liceami i technikami. Z żalem przyznają, że nie tak to sobie wyobrażali. Ze względu na stan epidemii, nie było planowanych na 24 kwietnia uroczystości, podziękowań, kwiatów… Liceum zorganizowało spotkanie online, inne szkoły – indywidualny odbiór świadectw… w maseczkach i rękawiczkach.
 
 
Norwid
I Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida pożegnało swoich absolwentów online. Maturzyści, w podziale na trzy grupy, spotkali się przez Internet najpierw z dyrektor Dorotą Piotrowicz i nauczycielami, a potem – już w gronie klasowym, ale również online - ze swoimi wychowawcami.
Na facebookowym profilu Cyprianka, absolwenci Norwida napisali:
„Przyszedł wielki dzień, ten, na który jeszcze niedawno wszyscy czekaliśmy, ale nie tak go sobie wyobrażaliśmy… Niestety, okoliczności sprawiają, że chyba wolelibyśmy jeszcze trochę na niego poczekać, by przeżyć ostatni dzień szkoły w szkole. Po prostu. Bardzo żałujemy, że nie możemy spotkać się dziś wszyscy na ostatnim zakończeniu roku szkolnego, ale chociaż w taki sposób chcielibyśmy z całego serca podziękować Wam, drodzy Nauczyciele i Norwidziaki!
Wierzymy, że to, czego nas nauczyliście, nie wyparuje do matury, mimo że czasu, by zapomnieć, mamy coraz więcej. Oprócz wiedzy i doświadczenia zabraliśmy z „Norwida” piękne wspomnienia, które już dziś z sentymentem sobie przypominamy.
Drodzy współtowarzysze niedoli z wszystkich klas trzecich, kierujemy tutaj podziękowania także do siebie nawzajem – trudno znaleźć jedno słowo opisujące te nasze wspólne 3 lata… może macie jakieś pomysły? (…) Za wszystko jeszcze raz DZIĘKUJEMY!
Ale tak łatwo się nas nie pozbędziecie! Nie mówimy jeszcze ostatniego słowa i już dziś zapowiadamy nasz wielki powrót, aby się PRAWDZIWIE pożegnać!”
Pożegnania zawsze są trudne, a tegoroczne podwójnie. Niecodzienne okoliczności pozbawiają nas możliwości spotkania, ostatnich rozmów i wspomnień. Najważniejsza jest jednak wspólnota doznań i chwil, które przeżyliśmy razem w murach szkoły... Do zobaczenia!
Najlepsi absolwenci 
Mateusz Borucki 5,13 
Angelika Kuch 5,06 
Karolina Zwolińska 5
Karolina Ślesicka 4,94
Julia Sztorc 4,88
Magdalena Szczepaniak 4,82
Klaudia Urbaniak 4,78
Weronika Chmiel 4,76
Aleksandra Jagielska 4,76
Aleksandra Turek 4,69
Aleksandra Gwiazda 4,65
Maja Muskała 4,65
Adrianna Malinowska 4,6
Olga Getka 4,59
Michał Suchta 4,59
Julia Lewandowska 4,59
Julia Turek 4,53
Emilia Czaplicka 4,53
Angelika Malinowska 4,53
Aleksandra Wawryło 4,53
Nagrody Starosty Powiatu
Mateusz Borucki  5,13 
Angelika Kuch  5,06 
Karolina Zwolińska  5
Stuprocentowa frekwencja
Mikołaj Szawłowski, Marianna Artemyan, Angelika Malinowska
Najlepsi sportowcy
Dawid Ponichtera, Tomasz Czyż, Szymon Laskowski, Olaf Mikołajczyk, Mateusz Górka, Julia Borzymek, Aleksandra Łezka, Julia Lewandowska, Aleksandra Jagielska, Sandra Heronimek, Karina Mikulec, Karolina Zwolińska, Natalia Dobosz, Jowita Krawczyk, Klaudia Jackiewicz, Dominika Jackiewicz, Oliwia Bala, Aleksandra Knap, Oliwia Kowalczyk, Oliwia Juszczyńska, Zuzanna Kilen, Weronika Chodkowska, Rafał Karczewski, Aleksander Wyszyński, Szymon Andrzejewski, Maciej Witkowski, Mateusz Wrzesiński, Kajetan Depta, Mateusz Karłowicz, Wiktor Skoczylas, Jakub Wronkowski, Piotr Gorczyński, Bajkowski Damian, Karol Urbaniak, Mateusz Markuszewski
 
Skłodowska
Zespół Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie zaprosił 204 absolwentów do indywidualnego odbioru świadectw, oczywiście z zachowaniem środków ostrożności. Każdy miał maseczkę, rękawiczki i własny długopis (na fot.): „GRATULUJEMY Absolwentom. Pomimo ciepła, takiego zakończenia nigdy nie było w historii szkoły, ale jest wszystko, co powinno być. Są piękne świadectwa, są nagrody Przewodniczącej Rady Rodziców, Starosty Wyszkowskiego, są statuetki za osiągnięcia sportowe, nagrody książkowe i dyplomy, a także Certyfikaty za udział w projekcie Pupils teach Pupils”.
- Los tak pokierował nami, że w wielkim teatrze życia dane nam było wystąpić na wspólnej scenie – do absolwentów zwrócił się dyrektor Marian Popławski. - Wkrótce ruszycie we wszystkie strony świata, bo przed wami nowe role do zagrania. Jestem przekonany, że pomimo smutku rozstania, odchodzicie ze Skłodowskiej z sercami przepełnionymi radością, bo nie zmarnowaliśmy tu ani chwili i nikt nie odbierze wam wspólnego skarbu – jedynych w swoim rodzaju wspomnień.
Najlepsi absolwenci
Milena Komuda 5,12
Michał Balcer 5,14
Agata Biedrzycka 4,94
Dominika Gajownik 5,18
Agnieszka Kulesza 5,59
Adrianna Zonik 5,29
Anna Błaszczak 4,76
Weronika Kamińska 5,18
Anna Sitek 5,53
Patrycja Torbińska 5,35
Magdalena Branicka 5,26
Weronika seroka 4,88
Aleksandra Wilczyńska 4,88
Roksana Wiśniowska 4,82
Nagrody Starosty Wyszkowskiego
Anna Sitek 5,53 
Magdalena Branicka 5,26
Nagrody Przewodniczącej Rady Rodziców
Agnieszka Kulesza 5,59
Michał Balcer 5,14
Stuprocentowa frekwencja:
Weronika Seroka, Weronika Kozon, Nela Gołębiewska, Dominika Szulkowska
Najaktywniejsi sportowcy
Marlena Deptuła, Weronika Seroka, Sebastian Gąsiorek, Sylwia Kozon, Roksana Wiśniowska, Agnieszka Kulesza, Adriana Zonik, Weronika Włodarczyk, Wiktoria Kania, Weronika Kozon, Martyna Wykowska, Natalia Tarnażewska, Dawid Kamiński, Tomasz Radzki, Bartosz Wojtaszek, Dominik Czajkowski, Kamil Bedecki, Jakub Miłek, Paweł Nasiadka, Piotr Stępień, Tomasz Ciach
 
Kochanowski
Nie było uroczystego apelu, odśpiewanego hymnu państwowego, asysty pocztu sztandarowego, odświętnych strojów, części artystycznej, kwiatów. Jednak absolwenci zdalnie w komunikatorze w dzienniku pozostawiają ślady wdzięczności, uznania dla pracy pedagogów, skierowane do nauczycieli szkoły - ostatni dzień roku szkolnego najstarszych uczniów opisuje Zespół Szkół nr 3 im. Jana Kochanowskiego. 
Uczniowie kl. III LZA pozegnali się słowami: “Nikt z nas nie zdawał sobie sprawy, w jakich okolicznościach będziemy żegnać zarówno szkołę, jak i jej pracowników. Gdy postawiliśmy pierwszy krok w tej szkole byliśmy zaledwie dziećmi. Teraz każdy z nas zaczyna dorosłe życie. Czas na pracę, studia, plany, marzenia i podróże. Jednak najbardziej, czego pragniemy, to zakończenia pandemii, która panuje. Pomimo tej sytuacji każdy z nas stara się żyć normalnie, dlatego właśnie my również w dniu naszego zakończenia kierujemy do Państwa Nasze podziękowania. Dziękujemy za trud włożony w naszą edukację, za cierpliwość i ciepłe słowa. Dziękujemy za te trzy lata, za wspólne dni, podczas których razem odkrywaliśmy świat. Dziękujemy za to, że każdy z Państwa był naszym przewodnikiem. Życzymy dalszych sukcesów. Chcemy, żeby Państwo wiedzieli, że podczas tych trzech lat pomagali nam wybrać naszą ścieżkę życiową.
Kończąc, chcemy, aby Państwo zapamiętali nas jako tą rozbrykaną i rozgadaną klasę LZA. Wasza codzienna, pełna wyzwań, poświęcenia praca doprowadziła nas do celu. Żadne słowa nie wrażą wdzięczności.”
Dyrekcja natomiast nagrała i wyemitowała materiał filmowy. Dyrektor Adam Mickiewicz tradycyjnie, choć w sposób nietradycyjny, wygłosił okolicznościowe przemówienie. - Przez ostatnie 6 tygodni nauki właśnie wasze pokoje, domy i mieszkania stały się szkołą i salami lekcyjnymi - zwrócił się do uczniów. - W tym trudnym czasie deklaruję – jesteśmy blisko was, a szczególnie blisko sercem z tymi, którzy mocno doświadczają tej złożonej sytuacji, może mają poczucie krzywdy.
Szkoła planuje w następnym tygodniu indywidualne, z udziałem wychowawców, wydawanie świadectw i nagród, oczywiście z zachowaniem zasad wynikających z obostrzeń epidemicznych.
Najlepsi absolwenci
Julia Czarnecka 4,95
Anna Jastrzębska 4,80
Zuzanna Szydłowska 4,75
Dawid Kuciński 4,70
Julia Soszka 4,70
Maria Ambroziak 4,50
Aleksandra Jechna 4,50
Aleksandra Zawadzka 5,44
Dominika Brejnak 5,17
Magdalena Adrianna Ciok 4,78
Aleksandra Czarnecka 4,78
Magdalena Witkowska 4,67
Alicja Druchniak 4,61
Marcin Kukielski 4,56
Karol Szewczyk 4,50
Gałązka Wiktoria 4,67
Łachacka Aleksandra 4,50
Wiktoria Brejt 4,75
Aleksandra Kalinowska 5,27
Marta Pałubińska 4,95
Weronika Wasilewska 4,82
Weronika Piątek 4,77
Paulina Szewczyk 4,77
Weronika Wojtaszek 4,77
Karolina Zęgota 4,64
Krystyna Książek 4,59
Oliwia Balińska 5,00
Klaudia Kamińska 4,82
Aneta Lalak 4,82
Natalia Mogielnicka 4,82
Kinga Pielach 4,64
Natalia Puścian 4,55
Filip Zawistowski 4,50
Paweł Deluga 4,57
Wiktoria Książek 4,55
Marcin Dariusz Kędzior 4,52
Bartosz Pędzich 4,52
Najlepsi sportowcy
Paweł Deluga, Dominika Zwalińska, Weronika Piątek, Karolina Lewandowska, Maria Topolewska, Filip Zawistowski, Piotr Banach, Marta Pałubińska, Wiktor Wiśniewski, Weronika Wojtaszek, Kacper Chmiel, Karol Gawiński, Dawid Kuciński, Mateusz Matak, Hubert Szczesny, Dominik Bala, Wiktoria Gałązka, Magdalena Witkowska, Aleksandra Zawadzka, Sylwia Grzegorczyk, Aleksandra Czarnecka, Jakub Jechna, Alicja Druchniak, Adrian Borkowski, Piotr Falba, Natalia Puścian, Ewelina Szymczuk
 
Kopernik
Indywidualnie, w terminach uzgodnionych z wychowawcami, swoje świadectwa odbierają także absolwenci Centrum Zawodowego i Ustawicznego Kopernik (na fot). Dla nich to również wielkie przeżycie i żal, że ze swoją szkołą nie mogą pożegnać się w wspólnie, w dużym gronie. Dyrekcja, pedagodzy, samorząd uczniowski i rodzice pożegnali maturzystów za pośrednictwem strony internetowej szkoły: "Wiele osób odkryło swoje umiejętności w różnych dziedzinach. Zwiększaliście swoje zasoby w nauczanych zawodach i nie tylko. Swoją wiedzę i umiejętności stosowaliście w praktyce. Wszechstronność waszych działań widoczna była w wielu obszarach. Staraliśmy się jak najlepiej przygotować Was do najtrudniejszego egzaminu, jaki niedługo będziecie zdawać egzamin z życia. Wkraczacie w dorosłe życie, często trudne, ale piękne. Pamiętajcie - miarą wszystkiego jest człowiek. Starajcie się kształtować pozytywny wizerunek swojej osoby."
Najlepsi absolwenci
Aleksandra Anna Ciemerych 5,20
Paulina Bonius 4,93
Julia Jabłońska 4,87
Milena Halina Głuszek 4,63
Anita Kamila Kołek 4,55
Rafał Osowiecki 4,57
Piotr Paweł Jaczewski 4,60
Kamil Kryszkiewicz 4,74
Bartosz Liwski 4,55
Karol Składanek 4,90
Nagrody Starosty Powiatu Wyszkowskiego
Aleksandra Anna Ciemerych 5,20
Paulina Bonius 4,93
Karol Składanek 4,9
Stuprocentowa frekwencja
Piotr Paweł Jaczewski
Najlepsi sportowcy
Krystian Rzemek, Korneliusz Suchenek, Sebastian Mościcki, Dawid Sobczak, Dominik Penkul, Izabela Bloch, Przemysław Samsel, Damian Szydlik, Oskar Jackowski, Przemysław Fijałkowski, Piotr Srokowski, Konrad Kuchta, Dawid Gierek, Jakub Turek, Paulina Bonius, Aleksandra Ciemerych, Maria Tomczak

CK ZDZ
Naukę w IV Liceum Ogólnokształcące ukończyli wszyscy maturzyści (dwie klasy). Uroczyste zakończenie roku odbyło się poprzez platformę ZOOM; z uczniami spotkali się dyrektor Agata Rydzewska i nauczyciele. Odbiór świadectw ukończenia szkoły odbywa się w ustalonych z wychowawcami godzinach z zachowaniem szczególnych środków ostrożności (maseczki, rękawiczki, własne długopisy).
Najlepsi uczniowie:
Jolanta Płochocka
Patrycja Wiśniewska
Krystian Załoga
Kinga Zdziera
Gabriela Cholewińska
Bartłomiej Dąbkowski
Mateusz Górecki
Klaudia Kamila Król
Piotr Kucharczyk
Dominika Roze
Patryk Kacper Składanek
Zuzanna Woźniak
Eliza Zagańczyk
Dominika Bartosek
Magdalena Chrzanowska
Aleksandra Gospoś
Kinga Książak
Marlena Kulesza
Kasandra Szymańska
Najlepsi sportowcy
Zuzanna Woźniak, Kinga Zdziera, Oliwia Budka, Mateusz Górecki, Patryk Składanek, Krystian Turek, Piotr Kucharczyk, Bartosz Żabik, Agnieszka Pająkowska
 

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom