Takie matury wyniki poznacie, jakie szaleństwa studniówki doznacie (foto)

Wydarzenia

Takie matury wyniki poznacie, jakie szaleństwa studniówki doznacie (foto)

04.02.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
„Jako też rok bez wiosny mieć chcieli, którzy chcą, by młodzi nie szaleli” – fraszka Jana Kochanowskiego jest chyba najczęściej przywoływanym cytatem podczas studniówek. Nie dziwi tym bardziej w Zespole Szkół nr 3 noszącym imię poety. Maturzyści tej szkoły swoją studniówkę przeżyli w sobotę 3 lutego w hali WOSiR, która na tę noc przemieniła się w elegancką salę balową.
Studniówka rozpoczęła się tradycyjnie i poetyko. – Poloneza czas zacząć – słowa te, na prośbę młodzieży i ze względu na nazwisko, wypowiedział wicedyrektor Adam Mickiewicz. Dostojny taniec młodzież zatańczyła (w dwóch turach) do muzyki Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz”. Prowadzili dyrektor Elżbieta Michalik z Adrianem Szymczakiem i Rafałem Skibińskim oraz wychowawcy: Grażyna Witkowska z Albertem Durką (liceum matematyczno – informatyczne), Kamil Gurbała z Katarzyną Piekarską (liceum społeczno - ekonomiczne), Adam Zając z Anitą Piotrowską (technikum informatyczne), Elwira Sawicz-Bakuła z Michałem Zawistowskim (liceum humanistyczno - lingwistyczne), Katarzyna Szymańska z Adrianem Szymczakiem (liceum społeczno - ekonomiczne), Dorota Nizińska z Pawłem Petrykowskim (technikum ekonomiczne). 
- Staraliśmy się dzielić z wami wiedzą, uczyć dobrych manier i dobrze wychowywać. Dziękuję wam za udział w licznych konkursach i olimpiadach, wolontariacie i wyjazdach. Dziękuję, że rozsławialiście dobre imię Zespołu Szkół nr 3 w mieście, powiecie, a może nawet dalej – do młodzieży zwróciła się Elżbieta Michalik. - Do matury zostało 90 dni, skrupulatnie to dzisiaj obliczyłam. Przed wami ostatnia prosta, może doprowadzić was do upragnionego celu. Życzę matury na 100%, a na dziś doskonałej, ale i rozważnej zabawy. Jak mówi przysłowie: „Takie matury wyniki poznacie, jakie szaleństwa studniówki doznacie”.
Studniówka, a wkrótce matura zamyka kolejny etap w życiu młodzieży, ale i szkoły. – Będzie nam brakowało obecności i energii klas maturalnych – zapewnił młodszy kolega Jakub Grodzicki.
Maturzyści zdają sobie sprawę, jak wiele zawdzięczają rodzicom, nie tylko w kwestii organizacji studniówkowego balu. Rodzice – jak wiele zawdzięczają nauczycielom, o czym mówiła jedna z mam, Anna Mróz. Zapewniła, że wszelkie obawy, kiedy dzieci zaczynały naukę w ZS3, okazały się bezpodstawne. – Dziś wiemy, że wybór naszych dzieci był bardzo dobry – podkreśliła, odnosząc się m.in. do miejsca „Kochanowskiego” w rankingu Perspektyw. – W imieniu rodziców dziękuję dyrekcji i gronu pedagogicznemu za czas i wysiłek, cierpliwość i wyrozumiałość.
Zwróciła się również do młodzieży: - Sukces w dorosłym życiu można osiągnąć tylko własną pracą, wiarą, że nawet najbardziej szalone marzenia mogą się spełnić.
Dyrekcji i wychowawcom, „którzy zawsze starali się służyć pomocą i obdarzali zrozumieniem” szczególne podziękowania złożyli sami maturzyści. Do kwiatów dołączyli dedykację – piosenkę z repertuaru Natalii Kukulskiej „Niewidzialna dłoń” zaśpiewała Natalia Sieńkowska.
ZS3 jest jedyną szkołą na naszym terenie prowadzoną przez urząd marszałkowski. List z życzeniami dla maturzystów od marszałka Adama Struzika odczytała Elwira Sawicz-Bakuła.
Niestety, z powodów technicznych nie udało się obejrzeć filmu o tym, jak maturzyści „Kochanowskiego” będą wspominali swoją szkołę. Film przygotowany przez Weronikę Podporę i Piotra Kaczyńskiego wkrótce zostanie zamieszczony na szkolnej stronie internetowej.
Do tradycji wielu szkół przechodzą powoli pokazy walca. W ZS3 zatańczyli: Karol Kruszewski i Wiktoria Adamczyk, Adrian Mikołajczyk i Aleksandra Jakubczak, Konrad Skrzecz i Natalia Szurawska, Albert Durka i Klaudia Wojtkowska, Piotr Połodziuk i Paulina Puścian, Karol Puławski i Gabriela Chełchowska, Paweł Petrykowski i Ewelina Tyszkiewicz, Marcin Grześkiewicz i Oliwia Pokora, Piotr Durka i Weronika Podpora, Karol Florianowicz i Adrianna Czarnogórska, Adrian Szymczak i Kinga Majewska. Podziękowania za pomoc w przygotowaniu układu tancerze złożyli koleżance Gabrieli Chełchowskiej i nauczycielce Małgorzacie Szwed.
- Studniówka trwa zaledwie jedną noc, noc niezwykłą, magiczną. Noc, która pozostaje w pamięci nie jedna chwilę, ale wspomina się ją z łezką w oku przez długi czas, nawet przez całe życie. Każdemu uroczystość ta kojarzy się z gorączkowymi przygotowaniami, jedyną i niepowtarzalną nocą beztroskiej zabawy i pięknych wzruszeń, często też narodzin pierwszego wielkiego uczucia – mówili prowadzący uroczystość Izabela Brzezińska i Michał Zawistowski. Po części oficjalnej na parkiecie (do białego rana!) królowały przeróżne style tańca.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość