Tabliczki na domy! Straż rusza na kontrole

Wydarzenia

Tabliczki na domy! Straż rusza na kontrole

27.08.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Od 1 września straż miejska będzie kontrolowała, czy właściciele domów umieszczają na nich tabliczki z numerami porządkowymi.
Urząd miejski przypomina, że zgodnie z prawem „właściciele nieruchomości zabudowanych lub inne podmioty uwidocznione w ewidencji gruntów i budynków, które takimi nieruchomościami władają, muszą umieścić w widocznym miejscu na ścianie frontowej budynku tabliczkę z numerem porządkowym w terminie 30 dni od dnia otrzymania zawiadomienia o ustaleniu tego numeru.” Jeśli budynek znajduje się w głębi nieruchomości, tabliczka z numerem powinna być umieszczona również na ogrodzeniu. Czy mieszkańcy wywiązują się z tego obowiązku – od 1 września będą sprawdzali strażnicy miejscy.
ZDZ
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Czy będzie w parku WC?

Czy będzie w parku WC?

Wrócimy do tematu w przyszłym roku – odpowiada burmistrz. Kwestię tę na ostatniej sesji rady miejskiej poruszyła dyr. wyszkowskiego sanepidu Beata Kiliańczyk-Szawłowska.
zobacz więcej
Centrum Nauki „Kopernik” zawita do Wyszkowa

Centrum Nauki „Kopernik” zawita do Wyszkowa

Dowód na twierdzenie Pitagorasa, wirujące krzesełko, kula plazmowa, znikające barwy, urządzenie demonstrujące współdziałanie układu nerwowego i układu ruchu – to tylko niektóre doświadczenia, z którymi do Wyszkowa przyjedzie Centrum Nauki „Kopernik”. Interaktywną wystawę w bibliotece miejskiej będzie można oglądać tylko przez dwa dni: w czwartek i piątek 29 i 30 czerwca. Polecamy dzieciom, młodzieży i dorosłym!
zobacz więcej
Wyszków znów się zazielenił (foto)

Wyszków znów się zazielenił (foto)

… od mundurów. 21 marca, tradycyjnie pierwszego dnia wiosny, Wojskowa Komenda Uzupełnień i gmina Wyszków zaprosiły na Wiosenne Spotkania z Wojskiem. Teren hali WOSiR wypełniał wspaniały sprzęt wykorzystywany na co dzień przez żołnierzy, była pyszna grochówka, ale serca małych i dużych odwiedzających skradły psy specjalne. Zwierzęta cierpliwie przyjmowały wszelkie okazy czułości, a odwdzięczyły się interesującym pokazem.
zobacz więcej
Wyjątkowy Dzień Matki z dzieckiem pod sercem (foto)

Wyjątkowy Dzień Matki z dzieckiem pod sercem (foto)

Dzień Matki to wyjątkowe święto, szczególne dla kobiet, które spodziewają się potomstwa. W przededniu Dnia Matki, w środę 25 maja, z paniami w ciąży spotkali się burmistrz Grzegorz Nowosielski i dyr. OPS Agnieszka Mróz.
zobacz więcej
fotobudka star 300x250
Mrówka festyn 2017 wersja 2
Akademia Humanistyczna