Tabliczki na domy! Straż rusza na kontrole

Wydarzenia

Tabliczki na domy! Straż rusza na kontrole

27.08.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Od 1 września straż miejska będzie kontrolowała, czy właściciele domów umieszczają na nich tabliczki z numerami porządkowymi.
Urząd miejski przypomina, że zgodnie z prawem „właściciele nieruchomości zabudowanych lub inne podmioty uwidocznione w ewidencji gruntów i budynków, które takimi nieruchomościami władają, muszą umieścić w widocznym miejscu na ścianie frontowej budynku tabliczkę z numerem porządkowym w terminie 30 dni od dnia otrzymania zawiadomienia o ustaleniu tego numeru.” Jeśli budynek znajduje się w głębi nieruchomości, tabliczka z numerem powinna być umieszczona również na ogrodzeniu. Czy mieszkańcy wywiązują się z tego obowiązku – od 1 września będą sprawdzali strażnicy miejscy.
Family Gym
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Niech ta historia będzie przestrogą

Niech ta historia będzie przestrogą

Filmik, na którym kobieta ciągnie po chodniku psa na smyczy, wstrząsnął lokalną społecznością. Interweniowało Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, będzie interweniowała policja. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że zachowanie właścicielki psa – nieprzyzwyczajonego do smyczy – było naganne. Okazuje się jednak, że kobieta bardzo dba o swoje zwierzaki, a te są do niej mocno przywiązane. – Większą krzywdę zrobilibyśmy im, zabierając je od tej pani – podkreślają wolontariuszki TOZ. 
zobacz więcej
Przebadają 140 małych dzieci

Przebadają 140 małych dzieci

Wyszkowski samorząd, w porozumieniu z fundacją Ronalda McDonalda, chce przebadać ultrasonografem ok. 140 małych pacjentów od 9. miesiąca życia do 6 lat. Badania są bezpieczne, bezbolesne i bezpłatne. Ambulans Fundacji Ronalda McDonalda, jedyny tego typu pojazd w Europie, przyjedzie do Wyszkowa najprawdopodobniej 5 i 6 czerwca.
zobacz więcej
Oficjalnie Plac Miejski

Oficjalnie Plac Miejski

… taką nazwę nosi już plac położony między ulicami 11 Listopada a Sowińskiego. W budżecie gminy zarezerwowano 50 tys. zł na projekt jego zagospodarowania.
zobacz więcej
Dożynki Gminy Wyszków (foto)

Dożynki Gminy Wyszków (foto)

… ze słowami ludowej pieśni na ustach zespół „Wyszków” poprowadził tradycyjny korowód podczas Dożynek Gminy Wyszków, w niedzielę 28 sierpnia. W tym roku mieszkańców całej gminy gościło Tulewo. – Moja wioseczka maleńka, to dla nas wielki zaszczyt – witał sołtys Wacław Ciach.
zobacz więcej
Akademia Humanistyczna
Akademia Humanistyczna
Akademia Humanistyczna