Tabliczki na domy! Straż rusza na kontrole

Wydarzenia

Tabliczki na domy! Straż rusza na kontrole

27.08.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Od 1 września straż miejska będzie kontrolowała, czy właściciele domów umieszczają na nich tabliczki z numerami porządkowymi.
Urząd miejski przypomina, że zgodnie z prawem „właściciele nieruchomości zabudowanych lub inne podmioty uwidocznione w ewidencji gruntów i budynków, które takimi nieruchomościami władają, muszą umieścić w widocznym miejscu na ścianie frontowej budynku tabliczkę z numerem porządkowym w terminie 30 dni od dnia otrzymania zawiadomienia o ustaleniu tego numeru.” Jeśli budynek znajduje się w głębi nieruchomości, tabliczka z numerem powinna być umieszczona również na ogrodzeniu. Czy mieszkańcy wywiązują się z tego obowiązku – od 1 września będą sprawdzali strażnicy miejscy.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Ratuszowa połączy dwie główne ulice

Ratuszowa połączy dwie główne ulice

Trwa przebudowa ul. Ratuszowej, która po pierwsze poprawi wizerunek centrum miasta, po drugie skomunikuje dwie główne ulice: Sowińskiego i 11 Listopada. Nowa organizacja ruchu przewiduje jednak pewne ograniczenia…
zobacz więcej
Kto rozpocznie modernizację stadionu?

Kto rozpocznie modernizację stadionu?

Gmina szuka wykonawcy pierwszego etapu przebudowy stadionu miejskiego. Nowego bocznego boiska nie mogą doczekać się zawodnicy klubów piłkarskich i futbolu amerykańskiego.
zobacz więcej
Które tereny ożywić w Wyszkowie? (foto)

Które tereny ożywić w Wyszkowie? (foto)

Rynki, skwery, renowacje i adaptacje istniejącej zabudowy na cele społeczne, edukacyjne, rekreacyjne oraz gospodarcze, a także drogi lokalne – to przedsięwzięcia dofinansowywane przez Unię Europejską na terenach podlegających rewitalizacji. Gmina Wyszków jest w trakcie tworzenia programu rewitalizacji, według autorów takim obszarem może być m.in. teren między rzeką, ul. 3 Maja, Serocką, linią kolejową, ul. 11 Listopada, Kościuszki, Białostocką i Łączną oraz dworzec PKP/PKS i część dzielnicy przemysłowej. Lada dzień mieszkańcy będą mogli wypowiedzieć się na temat samego obszaru rewitalizacji oraz zaproponować zadania, które mogą być tam realizowane.
zobacz więcej
Podświetlone drzewa, ławeczka Różyckiego… (foto)

Podświetlone drzewa, ławeczka Różyckiego… (foto)

Przebudowa głównej alei w parku, podświetlenie pomników przyrody, ławeczka Jerzego Różyckiego i renowacja obelisku Wazów – to główne założenia projektu, na którego realizację Gmina Wyszków pozyskała prawie 500 tys. zł dofinansowania.
zobacz więcej
ITAMED
ITAMED
ITAMED
fotobudka star