Szykuje się zmiana szkolnych obwodów. Co na to rodzice?

Wydarzenia

Szykuje się zmiana szkolnych obwodów. Co na to rodzice?

13.09.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
W drugiej połowie września przedstawiciele miejskiego samorządu rozpoczną spotkania w szkołach, z rodzicami i nauczycielami. Na pierwszy ogień pójdą szkoły podstawowe nr 1 i 2, gdzie urzędnicy i samorządowcy postawią rodzicom dość ważne pytanie: co państwo na głęboką zmianę obwodów szkolnych?
Z rodzicami i nauczycielami wszystkich gminnych szkół będzie spotykała się zastępczyni burmistrza Aneta Kowalewska. Brano pod uwagę już pierwsze szkolne wywiadówki, ale ze względu na ich organizacyjny charakter zdecydowano o przesunięciu spotkań, by mogły w nich uczestniczyć m.in. nowe trójki klasowe. – Oczywiście zapraszamy wszystkich rodziców – podkreśla Aneta Kowalewska.
Celem spotkań jest omówienie problemów zgłaszanych przez rodziców, także na wcześniejszych spotkaniach z przedstawicielami samorządu i urzędu miejskiego. Zapowiadana przez rząd reforma oświaty, która ma polegać m.in. na likwidacji gimnazjów i tworzeniu 8-klasowych podstawówek, z pewnością sprowokuje wiele kolejnych pytań. Jedno z nich samorządowcy postawią rodzicom uczniów SP1 i SP2: co sądzą o głębokiej zmianie szkolnych obwodów?
Zmiana będzie konieczna ze względu na tworzenie szkoły podstawowej w obecnym budynku Gimnazjum nr 2 (dawnej SP4). Jak już informowaliśmy na łamach Nowego Wyszkowiaka, ponieważ ustawa zmieniająca polskie szkolnictwo ma wejść w życie w grudniu, zmiany obwodów nie będą możliwe w 2017 r., a co za tym idzie nowa podstawówka będzie mogła powstać najwcześniej w roku szkolnym 2018/2019.
- Głęboka zmiana obwodów, bo dotycząca dużej liczby dzieci – zapowiada Aneta Kowalewska. Choć na razie przenoszenia uczniów nie rozważa, niewykluczone, że w przyszłości taka sytuacja zaistnieje. Rodzice muszą wziąć pod uwagę, że młodsze dziecko będzie chodziło już do innej podstawówki niż starsze.
- Chcemy, żeby rodzice się wypowiedzieli. Nie będziemy podejmować tak ważnych decyzji bez konsultacji – dodaje zastępczyni burmistrza.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
21.82% (199 głosów)
28.95% (264 głosów)
7.24% (66 głosów)
7.68% (70 głosów)
34.32% (313 głosów)
manhattan