Szykuje się zmiana szkolnych obwodów. Co na to rodzice?

Wydarzenia

Szykuje się zmiana szkolnych obwodów. Co na to rodzice?

13.09.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
W drugiej połowie września przedstawiciele miejskiego samorządu rozpoczną spotkania w szkołach, z rodzicami i nauczycielami. Na pierwszy ogień pójdą szkoły podstawowe nr 1 i 2, gdzie urzędnicy i samorządowcy postawią rodzicom dość ważne pytanie: co państwo na głęboką zmianę obwodów szkolnych?
Z rodzicami i nauczycielami wszystkich gminnych szkół będzie spotykała się zastępczyni burmistrza Aneta Kowalewska. Brano pod uwagę już pierwsze szkolne wywiadówki, ale ze względu na ich organizacyjny charakter zdecydowano o przesunięciu spotkań, by mogły w nich uczestniczyć m.in. nowe trójki klasowe. – Oczywiście zapraszamy wszystkich rodziców – podkreśla Aneta Kowalewska.
Celem spotkań jest omówienie problemów zgłaszanych przez rodziców, także na wcześniejszych spotkaniach z przedstawicielami samorządu i urzędu miejskiego. Zapowiadana przez rząd reforma oświaty, która ma polegać m.in. na likwidacji gimnazjów i tworzeniu 8-klasowych podstawówek, z pewnością sprowokuje wiele kolejnych pytań. Jedno z nich samorządowcy postawią rodzicom uczniów SP1 i SP2: co sądzą o głębokiej zmianie szkolnych obwodów?
Zmiana będzie konieczna ze względu na tworzenie szkoły podstawowej w obecnym budynku Gimnazjum nr 2 (dawnej SP4). Jak już informowaliśmy na łamach Nowego Wyszkowiaka, ponieważ ustawa zmieniająca polskie szkolnictwo ma wejść w życie w grudniu, zmiany obwodów nie będą możliwe w 2017 r., a co za tym idzie nowa podstawówka będzie mogła powstać najwcześniej w roku szkolnym 2018/2019.
- Głęboka zmiana obwodów, bo dotycząca dużej liczby dzieci – zapowiada Aneta Kowalewska. Choć na razie przenoszenia uczniów nie rozważa, niewykluczone, że w przyszłości taka sytuacja zaistnieje. Rodzice muszą wziąć pod uwagę, że młodsze dziecko będzie chodziło już do innej podstawówki niż starsze.
- Chcemy, żeby rodzice się wypowiedzieli. Nie będziemy podejmować tak ważnych decyzji bez konsultacji – dodaje zastępczyni burmistrza.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Najczęściej komentowane

fotobudka star - czarne tło
fotobudka star - czarne tło
manhattan
manhattan