Szczęśliwy kapłan, który ma taką parafię (foto)

Wydarzenia

Szczęśliwy kapłan, który ma taką parafię (foto)

04.06.2020
autor: Sylwia Bardyszewska
Rodzina i licznie zgromadzeni parafianie towarzyszyli ks. Jarosławowi Balikowskiemu, proboszczowi parafii Matki Bożej Królowej Polski w Rybienku Leśnym w uroczystości z okazji 25-lecia kapłaństwa. Jubileusz świętował w niedzielę 31 maja.
 
O modlitwę w intencji ks. Jarosława prosił emerytowany proboszcz rybienkowskiej parafii ks. Zenobiusz Mosakowski: - 25 lat temu Jezus powiedział do ks. Jarosława: „Pójdź za mną”. Ks. Jarosław odpowiedział: „Panie, oto jestem. Poślij mnie”. Dziś składamy dziękczynienie za jego kapłańską posługę.
Była to pierwsza niedziela, kiedy w kościołach nie obowiązywały epidemiologiczne ograniczenia dotyczące liczby wiernych. - Dziś Dzień Pięćdziesiątnicy, drzwi wieczernika są otwarte - w kazaniu nawiązał ks. Krzysztof Ukleja, proboszcz parafii Najczystszego Serca Maryi Warszawa-Grochów, gdzie ks. Jarosław był wikariuszem. - Świątynie są otwarte i wy tak licznie przychodzicie. To taki pierwszy prezent dla ks. Jarosława. Niektórzy mówią: jaki pasterz, taka owczarnia. Szczęśliwy kapłan, który ma taką parafię, jak wasza. Ks. Jarosław czuje się u was potrzebny, czuje się tu dobrze.
- Kapłaństwo jest wielkim darem i wielką tajemnicą, człowiek nigdy nie dorasta do tego daru - zauważył ks. Krzysztof. - Chrystus oczekuje jednego: żebyśmy nie byli specjalistami od biznesu, ale od spotkania z Bogiem. Jak mówi papież Franciszek, ludzie są zmęczeni modnymi kapłanami. A ks. Jarosław takim kapłanem nie jest. Nie żałujcie czasu na modlitwę za kapłanów, abyśmy nie bali się być niemodnymi.
Wiele ciepłych słów ks. proboszcz usłyszał od swoich parafian, którzy dziękowali przede wszystkim za poświęcany im czas, życzliwość, dobroć, za jego wyjątkowy gest w Wielki Czwartek, kiedy wierni nie mogli zgromadzić się w kościele, ale ks. proboszcz z Najświętszym Sakramentem przeszedł głównymi ulicami parafii, błogosławiąc stojących przed posesjami wiernych.
Ks. Jarosław serdecznie podziękował za wszystkie miłe słowa. - Choć jesteście zamaskowani, widzę, że się uśmiechacie - zwrócił się do wiernych. - Dziękuję Panu Bogu za powołanie, za was, za swoją rodzinę, za waszą modlitwę, bym mógł wiernie wypełniać wolę Pana Boga.
Ks. Jarosław Balikowski święcenia kapłańskie przyjął 27 maja 1995 r. Na pamiątkowy obrazek wybrał wówczas cytat ks. Jana Twardowskiego:
Własnego kapłaństwa się boję,
własnego kapłaństwa się lękam
i przed kapłaństwem w proch padam,
i przed kapłaństwem klękam.
- Cały czas próbuję żyć w ten sposób. Każdego dnia boję się, czy jestem dobrym sługą Chrystusa - przyznał ks. Jarosław.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom