Szansa na skatepark

Wydarzenia

Szansa na skatepark

25.06.2020
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. Urząd Miejski
Mazowiecki samorząd przyznał gminie Wyszków 90 tys. zł na realizację pierwszego etapu skateparku. Ma powstać w miejscu, w którym funkcjonował dotychczas.
 
Na fatalny stan skateparku młodzi użytkownicy skarżą się od 2018 r. Wyszków ogarnęła prawdziwa moda na jazdę na rowerach, hulajnogach i deskorolkach. Dzieci i młodzież zapamiętale ćwiczą triki i jazdę na przeszkodach… najczęściej na ulicach, skwerach i boiskach. Ćwiczą i czekają na upragniony remont skateparku, który wciąż odsuwa się w czasie.
Pod koniec ubiegłego roku gmina przedstawiła koncepcję budowy Centrum Sportu i Rekreacji obejmującego dwa baseny otwarte, zespół zjeżdżalni, wodny plac zabaw, boisko, bieżnię, pumptruck, zestaw zabawowy dla dzieci Wall Holla i skatepark. Od razu zapowiedziała, że ten będzie budowany w pierwszej kolejności.
Pierwszy etap zakłada ustawienie trzech urządzeń. Koszt szacowany jest na 279 tys. zł. Gmina wystąpiła do samorządu wojewódzkiego o dofinansowanie w wysokości 200 tys. zł, dostała - 90 tys. zł. Do inwestycji, której nie ma nawet w tegorocznym budżecie, trzeba więc byłoby sporo dołożyć. - Będę proponował radzie miejskiej wykonanie tej inwestycji, jeśli pojawią się środki - zapowiada burmistrz Grzegorz Nowosielski.
Zwłaszcza, że szanse na wyższe dofinansowanie są nikłe. Najwyższe dofinansowanie w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej wynosi 100 tys. zł.
Przypomnijmy, że w ramach Tarczy Antykryzysowej 4.0 Wyszków otrzyma na inwestycje ponad 2 mln zł. Z przeznaczenia części tej kwoty na skatepark z pewnością ucieszyłaby się spora grupa najmłodszych mieszkańców.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom