System klucza centralnego udogodnieniem w hotelach i akademikach

Wydarzenia

System klucza centralnego udogodnieniem w hotelach i akademikach

19.04.2019
autor: materiał zewnętrzny
Branża turystyczna i szkolnictwo z roku na rok rozwijają się coraz szybciej. Moda na wyższe wykształcenie pociąga za sobą konieczność dostosowania uczelni, akademików i podobnej infrastruktury do zmieniających się potrzeb rynku. System klucza centralnego to rozwiązanie kierowane właśnie do nich. Rozwiązanie to jest doceniane na rynku ze względu na bezpieczeństwo oraz wygodę stosowania

 

Zastosowanie w hotelach

Zastosowanie systemu klucza centralnego umożliwia sprawne administrowanie pomieszczeniami w hotelach. Dzięki tylko jednemu kluczowi możliwe jest szybkie uzyskanie dostępu do sieci miejsc.
Odpowiednio utworzona sieć dostępu znacząco ułatwia pracę hotelu. Dodatkowo ma pozytywny wpływ na bezpieczeństwo. W razie konieczności możliwe jest przeprowadzenie szybkiej ewakuacji. W przypadku wystąpienia takich zdarzeń losowych jak powódź lub pożar nie ma czasu na długie poszukiwanie kluczy do właściwych pomieszczeń.
Dodatkowo możliwe jest również podniesienie komfortu gości poprzez nadanie im dostępu do np. drzwi wejściowych, drzwi do pokoju, do basenu lub sauny przy użyciu tylko jednego klucza.


Zastosowanie w akademikach

Rozwój szkolnictwa wyższego wymaga dostosowania infrastruktury do rosnących potrzeb społeczeństwa. Jednym z miejsc, w których z powodzeniem zastosowanie znajdzie system klucza centralnego są akademiki.


System ten umożliwia znaczną oszczędność. Jak wiadomo zjawisko gubienia kluczy przez studentów jest stosunkowo częste. Dzięki zastosowaniu systemu klucza centralnego nie jest konieczna wymiana wszystkich zamków. Możliwe jest specjalistyczne przekodowanie wkładek.


Ze względów bezpieczeństwa możliwe jest stworzenie szeregu zamknięć umożliwiającego dostęp do np. wszystkich pomieszczeń na danym piętrze lub do wybranych pokoi, co w razie konieczności daje możliwość przeprowadzenia ekspresowej ewakuacji.


Zastosowanie systemu ułatwia również sprawne administrowanie pomieszczeniami. Nie jest wskazane, aby wszyscy lokatorzy mieli dostęp do obecnych w budynku obiektów. Odpowiednia sieć zamknięć umożliwia nadanie właścicielowi klucza generalnego do wszystkich pomieszczeń. Osobom odpowiedzialnym za dane piętra kluczy grupowych oraz utworzenie studentom możliwości dostępu do kilku pomieszczeń za pomocą jednego klucza np. pokój, jadalnia.

Dowiedz się więcej na https://systemdkp.pl

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość