Sylwester miejski: TAK – 53%, NIE – 47%

Wydarzenia

Sylwester miejski: TAK – 53%, NIE – 47%

21.12.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Zdania naszych czytelników w kwestii organizacji sylwestra miejskiego są podzielone niemal pół na pół. W internetowej sondzie na TAK opowiedziało się prawie tyle samo osób, co na NIE.
Im bliżej końca roku, tym częściej nasi czytelnicy pytają, czy w Wyszkowie odbędzie wspólne powitanie roku 2017? Odpowiadamy krótko: nie! (podobnie zresztą jak rok temu). O tym, że gmina zrezygnowała z organizacji sylwestrowej zabawy, wiadomo było od stycznia. Urząd miejski postanowił, że kosztem sylwestra otworzy na całe lato plażę miejską.
Co na to internauci? Czy w Wyszkowie powinien odbyć się miejski sylwester? 53% osób biorących udział w sondzie uważa, że to dobry pomysł, 47% - że gmina nie powinna organizować powitania Nowego Roku.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Niech ta historia będzie przestrogą

Niech ta historia będzie przestrogą

Filmik, na którym kobieta ciągnie po chodniku psa na smyczy, wstrząsnął lokalną społecznością. Interweniowało Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, będzie interweniowała policja. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że zachowanie właścicielki psa – nieprzyzwyczajonego do smyczy – było naganne. Okazuje się jednak, że kobieta bardzo dba o swoje zwierzaki, a te są do niej mocno przywiązane. – Większą krzywdę zrobilibyśmy im, zabierając je od tej pani – podkreślają wolontariuszki TOZ. 
zobacz więcej
Rząd chce wprowadzić do urzędów terminale

Rząd chce wprowadzić do urzędów terminale

Ministerstwa rozwoju i finansów zapowiadają, że do końca przyszłego roku w każdym urzędzie będzie można dokonywać płatności w formie bezgotówkowej. Właśnie ruszył program pilotażowy, do którego gmina Wyszków niestety nie miała możliwości się zakwalifikować. Z decyzją w kwestii ewentualnego wprowadzenia terminali miasto wstrzymuje się do czasu propozycji rządu.
zobacz więcej
Pozostanie z nami na zawsze (foto)

Pozostanie z nami na zawsze (foto)

Poruszający, zarazem skromny i uroczysty, był pogrzeb śp. ks. Henryka Kietlińskiego, pallotyna, honorowego obywatela Wyszkowa. Zgodnie z ostatnią wolą Zmarłego wyrażoną w spisanym 20 lat temu testamencie, uroczystości pogrzebowe odbyły się w Ołtarzewie, w kościele seminaryjno-parafialnym p.w. Najświętszej Maryi Panny Królowej Apostołów. 8 marca przy jego trumnie stawili się wszyscy, dla których ks. Henryk był kimś ważnym i bliskim: rodzina, księża pallotyni, kombatanci, delegacje zaprzyjaźnionych szkół, władze i mieszkańcy gminy i powiatu wyszkowskiego. Mszy św. pogrzebowej przewodniczył ks. abp Henryk Hoser SAC.
zobacz więcej
Trudna debata o trudnej reformie (foto)

Trudna debata o trudnej reformie (foto)

Na debatę na temat reaktywacji Szkoły Podstawowej nr 4 nauczyciele obecnego Gimnazjum nr 2 zaprosili w piątek 20 stycznia. Starły się argumenty, interpretacje prawne, momentami górę brały jednak emocje. Debata pokazała, jak trudna we wdrożeniu może być reforma oświaty i w jak fatalnej atmosferze wprowadzana jest w Wyszkowie.
zobacz więcej
Mrówka październik 2017
Mrówka październik 2017
Mrówka październik 2017
fotobudka star
fotobudka star