Święto Wojska Polskiego (foto)

Wydarzenia

Święto Wojska Polskiego (foto)

12.08.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Okazją do złożenia życzeń żołnierzom i pracownikom wyszkowskiej Wojskowej Komendy Uzupełnień była uroczysta zbiórka z okazji Święta Wojska Polskiego, w piątek 12 sierpnia.
Wojsko obchodzi swoje święto 15 sierpnia, na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 r. – Szczególny charakter miało w 1939 r., pożegnania wojska przed wyjściem na front – przypomniała kpt. Agnieszka Krystman. Święto żołnierzy nigdy nie zostało zniesione, zmieniano natomiast daty jego obchodzenia, na 12 października i 3 maja. Ponownie 15 sierpnia obchodzone jest od 1992 r.
Za dotychczasową współpracę samorządowcom, kombatantom, przedstawicielom innych służb mundurowych, uczniom i nauczycielom klas mundurowych Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” podziękował zastępca komendanta WKU mjr Robert Dymerski.
Z okazji Święta Wojska Polskiego komendant WKU - za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych - wyróżnił pracowników: Urszulę Sadowską, Andrzeja Czyżewskiego, Zenona Abramczyka, mjr. Roberta Dymerskiego, mjr. Dariusza Żerka, kpt. Agnieszkę Krystman, kpt. Pawła Uchrońskiego, Arkadiusza Młodzianowskiego, Mariusza Gierka, Karola Ungrowskiego, Monikę Marcinkiewicz, Janusza Sępkowskiego, Ireneusza Piotrowskiego, Magdalenę Górską, Annę Kąkol, Danutę Góral, Irenę Gołębiewską, Katarzynę Dawidzką, Hannę Hyrycz i Elżbietę Cierlicę. 
Szczególne podziękowania należały się ppor. rez. Andrzejowi Ruskowi, który jako jedyny z terenu działania wyszkowskiego WKU brał udział w ćwiczeniach Anakonda. To najważniejsze szkolenie polskiego wojska, w którym sprawdzają się przedstawiciele sił zbrojnych 24 państw sojuszniczych i partnerskich. Listy gratulacyjne odebrali także żołnierze Narodowych Sił Rezerwowych: kpr. rez. Kamil Gorczyński, szer. rez. Iwona Łada oraz szer. rez. Artur Seroka.
Za wychowanie patriotyczne oraz współpracę, m.in. podczas kwalifikacji wojskowych, pracownikom WKU podziękował starosta Bogdan Pągowski. – Kilka osób z powiatu trafia do NSR – zauważył. – Wkrótce będziemy budować Obronę Terytorialną. Zainteresowanie jest bardzo duże. Najprawdopodobniej w przyszłym roku na naszym terenie umieszczony zostanie batalion.
Nagrody starosty otrzymali: mjr Robert Dymerski, kpt. Agnieszka Krystman, Elżbieta Cierlica, Irena Gołębiewska i Ireneusz Piotrowski.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Noc, którą poświęcili zabawie (foto)

Noc, którą poświęcili zabawie (foto)

Niemal dokładnie 100 dni, a dokładnie 99, czyli, jak obliczył wicestarosta, ponad 8 milionów sekund, pozostało do matury, gdy bawili się na balu studniówkowym tegoroczni maturzyści Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik”. W sobotę 25 stycznia w Domu Weselnym „Sylwia” w Białymbłocie zabawę rozpoczęli dostojnym polonezem. Aby w pełni zadość uczynić tradycji, nie mogło też zabraknąć walca, a przede wszystkim podziękowań dla wszystkich, którzy tych młodych ludzi przygotowywali do przekroczenia progu dorosłości. A dla robiących ten krok – życzeń i dobrych rad na przyszłość.
zobacz więcej
Wspólne święto Leszczydołów (foto)

Wspólne święto Leszczydołów (foto)

Dzień Leszczyny – wspólna inicjatywa sołtysów pięciu Leszczydołów, Starego, Nowin, Działek, Pustek i Podwielątek, został zorganizowany już po raz czwarty. Sołtysi wspólnie życzyli dobrej zabawy wszystkim, którzy mimo dość chłodnej pogody, w niedzielne popołudnie 1 lipca odpowiedzieli na zaproszenie do Leszczydołu Starego. Na pewno tego nie żałowali, bo przecież nie mogły nie podobać się występy Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP, Zespołu Pieśni i Tańca „Wyszków” czy uczniów miejscowej szkoły oraz gwiazdy wieczoru Iness. Nie brakowało też innych atrakcji. 
zobacz więcej
Lipiec na placu Miejskim

Lipiec na placu Miejskim

Na warsztaty taneczne, koncerty, treningi ruchowe w lipcu na pl. Miejski zapraszają Gmina Wyszków, WOK Hutnik, Akademia Umiejętności Pan Hilary, Piotr Trześniewski i PowerFit.
zobacz więcej
Jeździmy trasą bohaterów Bitwy Warszawskiej

Jeździmy trasą bohaterów Bitwy Warszawskiej

Przy wjazdach na trasę na S8, także w Lucynowie i Niegowie, stanęły nowe tablice z nazwą trasy. Jeździmy Aleją Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920. Przypomnijmy, że m.in. samorządy Wyszkowa, Brańszczyka i Zabrodzia poparły inicjatywę burmistrza Radzymina.
zobacz więcej