Święto plonów u seniorów (foto)

Wydarzenia

Święto plonów u seniorów (foto)

10.10.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
Choć za oknem plucha i kapryśna pogoda, jesień u wyszkowskich seniorów prawdziwie radosna. We wtorek 8 października wspaniale bawili się podczas swojego Święta Plonów.
 
Impreza w Gościńcu pod Jesionem to kolejna odsłona wyszkowskich obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Starszych. Rozpoczęła ją zabawna inscenizacja wiersza Jana Tuwima „Rzepka”, oczywiście w wykonaniu seniorów. Niezwykle barwnie i bogato prezentował się stół z jesiennymi potrawami zgłoszonymi przez seniorów do konkursu. Były smakowite sałatki, pasztety, ciasta i placki. Jury postanowiło wyróżnić wszystkich jednakowymi nagrodami.
- Nie jest powiedziane, że jesień ma być brzydka i osowiała. Może być piękna, wielokolorowa. I takiej jesieni państwu i sobie życzę - do seniorów zwróciła się sekretarz gminy Anna Gołębiewska.
- Oby jesień była prawdziwie złota i radosna - do życzeń przyłączyła się kierownik DDP Dorota Wojtkowska.
Święto Plonów było potwierdzeniem tych słów. Po wspólnym obiedzie seniorzy, w radosnych nastrojach, ruszyli na parkiet.
Na imprezę zaprosili: Burmistrz Wyszkowa, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej i Kierownik Domu Dziennego Pobytu „SENIOR”.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Mnóstwo chętnych do przedszkoli. Gmina szuka miejsc dla najmłodszych

Mnóstwo chętnych do przedszkoli. Gmina szuka miejsc dla najmłodszych

Samorządowe przedszkola przeżywają prawdziwe oblężenie. Miejsc zabrakło dla prawie 130 trzy i czterolatków. Z myślą o nich gmina ogłosi konkurs dla placówek niepublicznych.
zobacz więcej
Cudzoziemcy w regionie

Cudzoziemcy w regionie

Rośnie liczba cudzoziemców, którzy pracują lub prowadzą działalność gospodarczą w Polsce. W naszym regionie do ubezpieczeń w ZUS zgłoszono przedstawicieli ponad 83 narodowości, najwięcej obywateli Ukrainy.
zobacz więcej
Rząd zmienia szkołę, samorząd liczy… uczniów

Rząd zmienia szkołę, samorząd liczy… uczniów

- Zaczynamy rok szkolny z niepokojem. Wsłuchujemy się w słowa pani minister, ale czekamy na projekt ustawy – tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego, w którym spodziewana jest reforma szkolnictwa, mówi zastępczyni burmistrza. A w ubiegłym tygodniu minister edukacji zapowiedziała m.in., że rząd odchodzi od koncepcji tworzenia szkół powszechnych, pozostaje przy 8-klasowych podstawówkach i likwidacji gimnazjów.
Zmiany dotkną głównie gminną oświatę; w powiatowej, gdzie uczniów będzie więcej, są powody do zadowolenia. Nic dziwnego, że starosta zapewnia: - Traktujemy to jak wyzwanie, ale nie tragedię.
zobacz więcej
Wymiana drogowych doświadczeń (foto)

Wymiana drogowych doświadczeń (foto)

15-osobowa grupa samorządowców z gminy Wyszków (radni, sołtysi, przewodniczący osiedli) odwiedziła Płońsk, żeby skorzystać z wiedzy i doświadczeń tamtejszego samorządu dotyczących powierzchniowego utrwalania dróg lokalnych. Wyszkowskiej delegacji przewodniczył burmistrz Grzegorz Nowosielski.
zobacz więcej
Zitcom
Mrówka - styczeń - luty 2020
Zitcom