Świetnie bawili się bez alkoholu (foto)

Wydarzenia

Świetnie bawili się bez alkoholu (foto)

04.02.2018
autor: Elżbieta Szczuka
Na XXI Bal Bezalkoholowy zaprosili Wspólnota Domowego Kościoła Rejonu Wyszków i Burmistrz Wyszkowa. Na balu, który odbył się 3 lutego 2018 r., świetnie bawiło się prawie 400 osób.
Domowy Kościół jest małżeńsko-rodzinnym ruchem świeckich w Kościele, działającym w ramach Ruchu Światło-Życie. Bezalkoholowy bal po raz drugi odbywał się  w Domu Weselnym „Sylwia” w Nowej Wsi gm. Długosiodło. Do tańca grał zespół Verus, wodzirejem był Piotr Folwarski. 
Przybyłych, a w szczególności: biskupa pomocniczego łomżyńskiego Tadeusza Bronakowskiego, burmistrza Grzegorza Nowosielskiego, moderatora diecezjalnego DK ks. Dariusza Krajewskiego, parę diecezjalną Agnieszkę i Jacka Wróblewskich, moderatora rejonowego DK ks. proboszcza Kazimierza Wądołowskiego, przedstawicielkę Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej Bożenę Jakubczak-Zadrożną i wszystkich księży powitała para rejonowa: Dorota i Dariusz Galubowie. Wymienili również i podziękowali sponsorom. 
Bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu Apostolstwa Trzeźwości przy Konferencji Episkopatu Polski, przypomniał, że rok 2017, decyzją parlamentarzystów, był rokiem szczególnej troski o trzeźwość narogu.
- Uczyniono pewne gesty, może nie do końca nas zadowalające. Od strony kościelnej zorganizowaliśmy Narodowy Kongres Trzeźwości, na który zjechało się z całej Polski ponad 1500 osób, aby zastanawiać się, w jaki sposób ratować naszą ojczyznę, ale i nas samych i nasze rodziny.
Omówił krótko ustalenia Kongresu. Jedną z dróg do trzeźwości jest kochająca, wierząca rodzina. Badania naukowe pokazują, że ludzie głęboko wierzący, którzy znajdują się w grupach formacyjnych, będą mieli mniejsze kłopoty z nadużywaniem alkoholu w życiu osobistym i rodzinnym. Od samorządu i państwa Kościół oczekuje likwidacji reklamy  alkoholu, zmniejszenia dostępności do alkoholu (punktów sprzedaży) oraz podwyższenia jego ceny.
Wspomniał, że zbliża się 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu (11-17 lutego), jego hasło to „Trzeźwość egzaminem z wolności”.  
- Nietrzeźwość powoduje często odejście od wiary, utratę wiary, osłabienie wiary, ale także grzechy – zaznaczył biskup. - Możemy się świetnie bawić bez alkoholu, jesteśmy ludźmi wolnymi.
Wspólnie pomodlono się (Pod Twoją obronę) o szczęśliwy czas tej nocy i o cały szczęśliwy rok 2018.
Burmistrz Grzegorz Nowosielski podkreślił, że wyszkowski bal bezalkoholowy ma już swoją renomę. Jest przykładem troski o godność narodu, promocją zdrowego, trzeźwego, świadomego życia. Życzył wszystkim wesołej zabawy.
Bożena Jakubczak-Zadrożna podziękowała za wieloletnią współpracę, wręczyła księdzu biskupowi ogromny bukiet kwiatów.
Bal rozpoczął się tradycyjnym polonezem, potem był walc. Po smacznym posiłku balowicze ponownie ruszyli w tany. O urozmaicenie balu tańcami integracyjnymi, konkursami, o dobrą atmosferę zadbał niezawodny wodzirej. Udana zabawa trwała do godziny 4 rano.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom