Stroje kąpielowe sportowe – jak duży wpływ mają na osiągi?

Wydarzenia

Stroje kąpielowe sportowe – jak duży wpływ mają na osiągi?

12.02.2020
autor: materiał zewnętrzny
Osoby, które interesują się sportem, z pewnością mogły zaobserwować, że osiągi w poszczególnych dyscyplinach uległy nagłemu skokowi, szczególnie na przełomie wieków. Jest to zjawisko dość złożone i krąży na jego temat wiele teorii – z pewnością jest to wypadkowa nowych form treningu, zoptymalizowania diety sportowców, a także nowych technologii, które znalazły zastosowanie nawet w tych najbardziej podstawowych formach rywalizacji.

 

Obok dyscyplin takich jak skoki czy biegi, bardzo istotnym sportem od zawsze było pływanie. Chociaż ludzie, rzecz jasna, nie są istotami wodnymi, to przy odpowiednim nakładzie treningu oraz odrobinie wrodzonego talentu, wiele osób może poczuć się w basenie jak prawdziwa ryba w wodzie. Rzecz jasna, pływać nie można w zwykłej odzieży, stąd stroje kąpielowe sportowe, czyli wyspecjalizowany ubiór dedykowany pływakom. Czas bliżej przyjrzeć się temu wyposażeniu i określić, jak bardzo przyczyniło się do sportowych, pływackich wyczynów.
 

W czym stroje kąpielowe sportowe różnią się od zwykłych kąpielówek?

Strój do pływania, w takiej lub innej formie, posiada niemal każda osoba, która przynajmniej od czasu do czasu decyduje się wybrać nad akwen. Są to dość proste elementy ubioru, kąpielówki wykonane z materiałów przystosowanych do wody, najczęściej wielowarstwowe, aby uniknąć przyklejania się do ciała. Wiele z nich jest uodporniona na działanie chloru, który często stosowany jest w celu utrzymania higieny w basenie.

Dlaczego w takim razie stroje kąpielowe sportowe (zobacz te wzory: https://www.asport.pl/k/33/stroje-kapielowe/) wyróżniają się na tle zwykłych kąpielówek? Najbardziej odczuwalna jest tu sama jakość – są to produkty wysoce wyspecjalizowane, dlatego projektuje się je z myślą o zminimalizowaniu oporu wody, aby polepszyć osiągi pływaka. W produkcji takich strojów wykorzystuje się materiały o najwyższej jakości, które odczuwalnie ułatwiają poruszanie się w wodzie. Ich ściśle dopasowany fason oraz zaawansowane technologicznie tworzywa są w stanie nadążyć za wymaganiami nawet najlepszych sportowców.

Chociaż różnica nie jest ogromna, to w przypadku zawodowych pływaków, nawet ta drobna przewaga może stanowić klucz do zwycięstwa, a także ustanowienia nowych rekordów. Okazuje się, że stroje kąpielowe sportowe projektowane z myślą o wydarzeniach sportowych to zupełnie nowa kategoria, która wyróżnia się jakością na kompletnie innym poziomie. Rzecz jasna, nie jest to sprzęt, w który inwestować będą nawet półprofesjonalni pływacy, lecz warto wziąć pod uwagę, że opcja ta, chociaż kosztowna, nie jest wykluczona.

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom
Zitcom