Strefy oddechu

Wydarzenia

Strefy oddechu

04.08.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Tworzenie w Wyszkowie „stref oddechu” – to nowy projekt, na którego realizację gmina zamierza pozyskać środki zewnętrzne. Tereny zielone mają być zagospodarowywane m.in. nad Bugiem, przy ul. Szpitalnej, Okrzei, Matejki, 3 Maja, Sowińskiego, Chopina. 
Projekt „Poprawa jakości środowiska miejskiego poprzez stworzenie terenów zielonych” zakłada m.in. zagospodarowanie nabrzeża Bugu, od zjazdu ze skrzyżowania ul. 3 Maja i KEN (gdzie dawniej znajdował się most pontonowy) do ul. Pałacowej. Mają powstać m.in. ścieżka pieszo-rowerowa, oświetlenie, dwa miejsca piknikowe. Skwery z urządzeniami siłowymi, ławeczkami, stojakami na rowery planowane są przy ul. Szpitalnej, Okrzei (między 3 Maja a Kościuszki) i Matejki. Nasadzenia i mała architektura mają być również przy ul. 3 Maja (ze szczególnym uwzględnieniem terenu przy budynku urzędu i obelisku Wazów). Zieleń porządkowana będzie również przy ul. KEN, Piłsudskiego, Sowińskiego (między Kościuszki a Pułtuską), Chopina, Skarżyńskiego, Złotych Kłosów i Makowej.
Projekt został podzielony na trzy części, gmina jest na etapie wyłaniania wykonawców poszczególnych koncepcji. Na realizację zamierza pozyskać środki zewnętrzne, póki co w budżecie radni miejscy zarezerwowali 100 tys. zł.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Szli za Chrystusem (foto)

Szli za Chrystusem (foto)

W Boże Ciało wyszkowianie tradycyjnie przeszli w procesjach ulicami miasta. - Staniemy przed czterema ołtarzami, by modlić się, śpiewać, by uklęknąć przed Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie – do udziału w procesji zachęcał proboszcz parafii św. Wojciecha ks. Roman Karaś.
zobacz więcej
Z myślą o dzieciach i ludziach wielkiego serca (foto)

Z myślą o dzieciach i ludziach wielkiego serca (foto)

Jeszcze choć na chwilę pozostać w atmosferze kończącego się okresu Bożego Narodzenia, wyjątkowego klimatu i otwartych serc – czuło się podczas koncertu charytatywnego, na który 1 lutego do kościoła św. Wojciecha zaprosiło stowarzyszenie „Nasza Zakolejowa”. Organizatorom udało się zebrać naprawdę wspaniałe zespoły i solistów, których występy po prostu chwytały za serce. 
zobacz więcej
Pacjenci z wynikami ujemnymi

Pacjenci z wynikami ujemnymi

Sanepid otrzymał wyniki testów trojga mieszkańców powiatu wyszkowskiego hospitalizowanych z powodu podejrzenia koronawirusa. Wszystkie są ujemne. 
zobacz więcej
Sytuacja zmierzała do konfliktu społecznego

Sytuacja zmierzała do konfliktu społecznego

Reaktywacja Szkoły Podstawowej nr 4, ale od „zerówki” i klasy I oraz przenoszenie przez trzy lata z SP1 i SP2 części klas VII – to zdaniem burmistrza najbardziej kompromisowe rozwiązanie wdrożenia w Wyszkowie reformy oświaty. Swoje stanowisko przedstawił 28 listopada dyrekcjom oraz przedstawicielom rad pedagogicznych i rodzicielskich SP1, SP2 i Gimnazjum nr 2, 29 listopada – radnym miejskim. Komentarze były różne, od poparcia, przez wątpliwości, do negacji.
zobacz więcej
Zitcom

Najczęściej komentowane