Strażacy gasili… (foto)

Wydarzenia

Strażacy gasili… (foto)

16.08.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KP PSP Wyszków
Aż 35 strażaków gasiło pożar budynku gospodarczego w Wólce Przekory w gminie Rząśnik. Dwa dni później strażacy otrzymali wezwanie do pożaru zakładu produkcyjnego w Somiance.
Do pożaru budynku gospodarczego w Wólce Przekory w gminie Rząśnik doszło 13 sierpnia ok. godz. 16. Początkowo do akcji straż pożarna zadysponowała dwa zastępy gaśnicze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Wyszkowie oraz zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej w Komorowie i Rząśniku. Gdy strażacy przybyli na miejsce, pożarem objęta była stodoła, z której płomienie wydobywały się na zewnątrz. Dowódca akcji polecił zadysponować dodatkowe siły i środki (OSP Somianka, Pniewo i Lutobrok). „Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu pięciu prądów wody w natarciu na palące się materiały. Działania utrudniało duże zadymienie i duża ilość zgromadzonej słomy wewnątrz. W kolejnej fazie akcji prowadzono prace rozbiórkowe. Miejsce pożaru dokładnie przelano wodą oraz sprawdzono” – informuje wyszkowska straż pożarna. W trwającej 3 godziny akcji wzięło udział 35 strażaków.
Pożar zakładu w Somiance
Wezwanie do pożaru budynku magazynowo-biurowego na terenie zakładu produkcyjnego w Somiance straż pożarna odebrała 15 sierpnia ok. godz. 4 nad ranem. Na miejscu strażacy zastali pożar ukryty miedzy sufitem części biurowej a poszyciem dachowym. W obiekcie nikogo nie było, nikt też nie odniósł obrażeń.
„Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zlokalizowaniu przy pomocy kamery termowizyjnej miejsca pożaru, rozebraniu części sufitu i dachu oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu na pożar” – informuje wyszkowska straż pożarna. – „Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do sprawdzenia pogorzeliska przy pomocy kamery termowizyjnej oraz oddymiania pomieszczeń za pomocą wentylatora osiowego. W pozostałej części obiektu nie stwierdzono zagrożenia pożarowego.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku