Strażacy gasili… (foto)

Wydarzenia

Strażacy gasili… (foto)

16.08.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KP PSP Wyszków
Aż 35 strażaków gasiło pożar budynku gospodarczego w Wólce Przekory w gminie Rząśnik. Dwa dni później strażacy otrzymali wezwanie do pożaru zakładu produkcyjnego w Somiance.
Do pożaru budynku gospodarczego w Wólce Przekory w gminie Rząśnik doszło 13 sierpnia ok. godz. 16. Początkowo do akcji straż pożarna zadysponowała dwa zastępy gaśnicze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Wyszkowie oraz zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej w Komorowie i Rząśniku. Gdy strażacy przybyli na miejsce, pożarem objęta była stodoła, z której płomienie wydobywały się na zewnątrz. Dowódca akcji polecił zadysponować dodatkowe siły i środki (OSP Somianka, Pniewo i Lutobrok). „Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu pięciu prądów wody w natarciu na palące się materiały. Działania utrudniało duże zadymienie i duża ilość zgromadzonej słomy wewnątrz. W kolejnej fazie akcji prowadzono prace rozbiórkowe. Miejsce pożaru dokładnie przelano wodą oraz sprawdzono” – informuje wyszkowska straż pożarna. W trwającej 3 godziny akcji wzięło udział 35 strażaków.
Pożar zakładu w Somiance
Wezwanie do pożaru budynku magazynowo-biurowego na terenie zakładu produkcyjnego w Somiance straż pożarna odebrała 15 sierpnia ok. godz. 4 nad ranem. Na miejscu strażacy zastali pożar ukryty miedzy sufitem części biurowej a poszyciem dachowym. W obiekcie nikogo nie było, nikt też nie odniósł obrażeń.
„Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zlokalizowaniu przy pomocy kamery termowizyjnej miejsca pożaru, rozebraniu części sufitu i dachu oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu na pożar” – informuje wyszkowska straż pożarna. – „Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do sprawdzenia pogorzeliska przy pomocy kamery termowizyjnej oraz oddymiania pomieszczeń za pomocą wentylatora osiowego. W pozostałej części obiektu nie stwierdzono zagrożenia pożarowego.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan
manhattan