Strażacy dostali prezent na święta (foto)

Wydarzenia

Strażacy dostali prezent na święta (foto)

22.12.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Wyjątkowy prezent świąteczny, wraz z najlepszymi życzeniami, otrzymali strażacy z ochotniczej jednostki w Rybnie. 21 grudnia odbyło się uroczyste przekazanie narzędzi hydraulicznych, zakupionych ze środków gminy Wyszków, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i samorządu województwa mazowieckiego.
Zestaw ratownictwa technicznego, wartości 71.500 zł, zawiera: nożyce, rozpieracz ramieniowy, rozpieracz kolumnowy, pompę, dwa węże hydrauliczne, wspornik oraz zestaw podkładów i kliny do stabilizacji. 28.100 zł wyłożył samorząd gminny, 17.900 zł – mazowiecki, 25.000 zł – WFOŚiGW. Za takie wsparcie w imieniu ochotników podziękował prezes OSP w Rybnie Tadeusz Karolewski: - Żeby ten sprzęt jak najdłużej nam służył. Zrobimy wszystko, by wywiązać się z powierzonych obowiązków.
- To kolejne doposażenie jednostki, która rozwija się bardzo prężnie, kolejne osoby wstępują w jej szeregi – podkreślił burmistrz Grzegorz Nowosielski. – Życzę jednak, by sprzęt używany był głównie podczas ćwiczeń, by jak najrzadziej pojawiała się konieczność używania go w akcjach ratowania życia i mienia.
Ochotnicza Straż Pożarna w Rybnie jest dziewiątą jednostką w powiecie i trzecią w gminie Wyszków znajdującą się w Krajowym Systemie Ratowniczo – Gaśniczym. – Teraz otrzymujecie ostatnie brakujące elementy, spełniacie już wszystkie standardy – do strażaków zwrócił się Adam Mróz, gminny szef OSP w Wyszkowie. Najlepsze życzenia strażakom złożyła również jego zastępczyni Barbara Bożuta.
Na wspólne ćwiczenia, z użyciem nowych narzędzi, ochotników z Rybna zaprosił komendant wyszkowskiej Państwowej Straży Pożarnej bryg. Marek Krassowski. – Ważne jest, by sprzętem właściwie się posługiwać – zauważył. – Bo dobry sprzęt, ale i dobry operator to gwarancja sukcesu.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Jak domino (foto)

Jak domino (foto)

Dwa wypadki i osiem kolizji wydarzyło się w weekend na drogach naszego powiatu. Policja zatrzymała dwóch nietrzeźwych kierowców.
zobacz więcej
Do specjalisty bez kolejki.  To jest chore

Do specjalisty bez kolejki. To jest chore

Ogromne poruszenie w Wyszkowie i okolicach wywołały wyemitowane w ubiegłym tygodniu przez telewizję TVN programy „Uwaga”. Po pierwsze dotyczyły od dawna bulwersującej mieszkańców kwestii kolejek do specjalisty w poradniach specjalistycznych w szpitalu. Po drugie światło dzienne ujrzały krążące wśród pacjentów pogłoski, że za „cegiełkę” można kolejkę ominąć. Dyrekcja SPZZOZ dystrybucję wszelkich cegiełek na wsparcie szpitala wstrzymała, a sprawę skierowała do prokuratury. Czy konsekwencje poniesie tylko przedstawiona w programie pielęgniarka?
zobacz więcej
Podobało się? TAAAK!!! (foto)

Podobało się? TAAAK!!! (foto)

Dziecko to skarb – rozpoczęła spotkanie z okazji Dnia Dziecka, 1 czerwca w WOK Hutnik, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. W koncercie „My też potrafimy”, któremu  przyświecała myśl „Świat dziecka”, wystąpili uczniowie ośrodka, jego szkół filialnych w Gaju i Niegowie oraz zaprzyjaźnionych szkół. Na widowni panowała niemal tak samo gorąca atmosfera jak na scenie. Publiczność reagowała żywiołowo, nie szczędziła braw. Niespodzianką pod każdym względem był wspaniały spektakl na motywach „Lampy Aladyna” przygotowany przez połączone siły nauczycieli i debiutujących w tej roli rodziców.
zobacz więcej
SpoKREWnieni służbą (foto)

SpoKREWnieni służbą (foto)

15 marca w Wyszkowie odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa „SpoKREWnieni służbą”, w której wzięli udział strażacy z powiatu wyszkowskiego.
zobacz więcej
fotobudka star - czarne tło
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan