Strażacy dostali prezent na święta (foto)

Wydarzenia

Strażacy dostali prezent na święta (foto)

22.12.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Wyjątkowy prezent świąteczny, wraz z najlepszymi życzeniami, otrzymali strażacy z ochotniczej jednostki w Rybnie. 21 grudnia odbyło się uroczyste przekazanie narzędzi hydraulicznych, zakupionych ze środków gminy Wyszków, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i samorządu województwa mazowieckiego.
Zestaw ratownictwa technicznego, wartości 71.500 zł, zawiera: nożyce, rozpieracz ramieniowy, rozpieracz kolumnowy, pompę, dwa węże hydrauliczne, wspornik oraz zestaw podkładów i kliny do stabilizacji. 28.100 zł wyłożył samorząd gminny, 17.900 zł – mazowiecki, 25.000 zł – WFOŚiGW. Za takie wsparcie w imieniu ochotników podziękował prezes OSP w Rybnie Tadeusz Karolewski: - Żeby ten sprzęt jak najdłużej nam służył. Zrobimy wszystko, by wywiązać się z powierzonych obowiązków.
- To kolejne doposażenie jednostki, która rozwija się bardzo prężnie, kolejne osoby wstępują w jej szeregi – podkreślił burmistrz Grzegorz Nowosielski. – Życzę jednak, by sprzęt używany był głównie podczas ćwiczeń, by jak najrzadziej pojawiała się konieczność używania go w akcjach ratowania życia i mienia.
Ochotnicza Straż Pożarna w Rybnie jest dziewiątą jednostką w powiecie i trzecią w gminie Wyszków znajdującą się w Krajowym Systemie Ratowniczo – Gaśniczym. – Teraz otrzymujecie ostatnie brakujące elementy, spełniacie już wszystkie standardy – do strażaków zwrócił się Adam Mróz, gminny szef OSP w Wyszkowie. Najlepsze życzenia strażakom złożyła również jego zastępczyni Barbara Bożuta.
Na wspólne ćwiczenia, z użyciem nowych narzędzi, ochotników z Rybna zaprosił komendant wyszkowskiej Państwowej Straży Pożarnej bryg. Marek Krassowski. – Ważne jest, by sprzętem właściwie się posługiwać – zauważył. – Bo dobry sprzęt, ale i dobry operator to gwarancja sukcesu.
Majster plus 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku