Strażacy dostali prezent na święta (foto)

Wydarzenia

Strażacy dostali prezent na święta (foto)

22.12.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Wyjątkowy prezent świąteczny, wraz z najlepszymi życzeniami, otrzymali strażacy z ochotniczej jednostki w Rybnie. 21 grudnia odbyło się uroczyste przekazanie narzędzi hydraulicznych, zakupionych ze środków gminy Wyszków, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i samorządu województwa mazowieckiego.
Zestaw ratownictwa technicznego, wartości 71.500 zł, zawiera: nożyce, rozpieracz ramieniowy, rozpieracz kolumnowy, pompę, dwa węże hydrauliczne, wspornik oraz zestaw podkładów i kliny do stabilizacji. 28.100 zł wyłożył samorząd gminny, 17.900 zł – mazowiecki, 25.000 zł – WFOŚiGW. Za takie wsparcie w imieniu ochotników podziękował prezes OSP w Rybnie Tadeusz Karolewski: - Żeby ten sprzęt jak najdłużej nam służył. Zrobimy wszystko, by wywiązać się z powierzonych obowiązków.
- To kolejne doposażenie jednostki, która rozwija się bardzo prężnie, kolejne osoby wstępują w jej szeregi – podkreślił burmistrz Grzegorz Nowosielski. – Życzę jednak, by sprzęt używany był głównie podczas ćwiczeń, by jak najrzadziej pojawiała się konieczność używania go w akcjach ratowania życia i mienia.
Ochotnicza Straż Pożarna w Rybnie jest dziewiątą jednostką w powiecie i trzecią w gminie Wyszków znajdującą się w Krajowym Systemie Ratowniczo – Gaśniczym. – Teraz otrzymujecie ostatnie brakujące elementy, spełniacie już wszystkie standardy – do strażaków zwrócił się Adam Mróz, gminny szef OSP w Wyszkowie. Najlepsze życzenia strażakom złożyła również jego zastępczyni Barbara Bożuta.
Na wspólne ćwiczenia, z użyciem nowych narzędzi, ochotników z Rybna zaprosił komendant wyszkowskiej Państwowej Straży Pożarnej bryg. Marek Krassowski. – Ważne jest, by sprzętem właściwie się posługiwać – zauważył. – Bo dobry sprzęt, ale i dobry operator to gwarancja sukcesu.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wyszkowianie aktywni na mapie zagrożeń

Wyszkowianie aktywni na mapie zagrożeń

Prawie 700 zgłoszeń w ciągu 10 miesięcy mieszkańcy naszego powiatu nanieśli na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zgłaszają głównie przekraczanie prędkości, picie alkoholu w miejscach niedozwolonych i nieprawidłowe parkowanie.
zobacz więcej
Które tereny ożywić w Wyszkowie? (foto)

Które tereny ożywić w Wyszkowie? (foto)

Rynki, skwery, renowacje i adaptacje istniejącej zabudowy na cele społeczne, edukacyjne, rekreacyjne oraz gospodarcze, a także drogi lokalne – to przedsięwzięcia dofinansowywane przez Unię Europejską na terenach podlegających rewitalizacji. Gmina Wyszków jest w trakcie tworzenia programu rewitalizacji, według autorów takim obszarem może być m.in. teren między rzeką, ul. 3 Maja, Serocką, linią kolejową, ul. 11 Listopada, Kościuszki, Białostocką i Łączną oraz dworzec PKP/PKS i część dzielnicy przemysłowej. Lada dzień mieszkańcy będą mogli wypowiedzieć się na temat samego obszaru rewitalizacji oraz zaproponować zadania, które mogą być tam realizowane.
zobacz więcej
Strażacy uczcili święto flagi (foto)

Strażacy uczcili święto flagi (foto)

2 maja jest Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto uczcili wyszkowscy strażacy, uroczyście podnosząc flagę państwową przed budynkami strażnic.
zobacz więcej
Włamywacze zatrzymani na gorącym uczynku

Włamywacze zatrzymani na gorącym uczynku

O pechu mogą mówić Gruzini, którzy we wtorek 6 czerwca próbowali okraść mieszkanie w bloku przy ul. 11 Listopada. Nie dość, że włamywali się do mieszkania, w którym był domownik, to jeszcze nieopodal przechodził patrol policji. Troje włamywaczy zostało złapanych na gorącym uczynku, na oczach przechodniów, którzy opowiadają o prawdziwej obławie policyjnej.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
21.87% (199 głosów)
29.01% (264 głosów)
7.25% (66 głosów)
7.69% (70 głosów)
34.18% (311 głosów)