Strażacy dostali prezent na święta (foto)

Wydarzenia

Strażacy dostali prezent na święta (foto)

22.12.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Wyjątkowy prezent świąteczny, wraz z najlepszymi życzeniami, otrzymali strażacy z ochotniczej jednostki w Rybnie. 21 grudnia odbyło się uroczyste przekazanie narzędzi hydraulicznych, zakupionych ze środków gminy Wyszków, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i samorządu województwa mazowieckiego.
Zestaw ratownictwa technicznego, wartości 71.500 zł, zawiera: nożyce, rozpieracz ramieniowy, rozpieracz kolumnowy, pompę, dwa węże hydrauliczne, wspornik oraz zestaw podkładów i kliny do stabilizacji. 28.100 zł wyłożył samorząd gminny, 17.900 zł – mazowiecki, 25.000 zł – WFOŚiGW. Za takie wsparcie w imieniu ochotników podziękował prezes OSP w Rybnie Tadeusz Karolewski: - Żeby ten sprzęt jak najdłużej nam służył. Zrobimy wszystko, by wywiązać się z powierzonych obowiązków.
- To kolejne doposażenie jednostki, która rozwija się bardzo prężnie, kolejne osoby wstępują w jej szeregi – podkreślił burmistrz Grzegorz Nowosielski. – Życzę jednak, by sprzęt używany był głównie podczas ćwiczeń, by jak najrzadziej pojawiała się konieczność używania go w akcjach ratowania życia i mienia.
Ochotnicza Straż Pożarna w Rybnie jest dziewiątą jednostką w powiecie i trzecią w gminie Wyszków znajdującą się w Krajowym Systemie Ratowniczo – Gaśniczym. – Teraz otrzymujecie ostatnie brakujące elementy, spełniacie już wszystkie standardy – do strażaków zwrócił się Adam Mróz, gminny szef OSP w Wyszkowie. Najlepsze życzenia strażakom złożyła również jego zastępczyni Barbara Bożuta.
Na wspólne ćwiczenia, z użyciem nowych narzędzi, ochotników z Rybna zaprosił komendant wyszkowskiej Państwowej Straży Pożarnej bryg. Marek Krassowski. – Ważne jest, by sprzętem właściwie się posługiwać – zauważył. – Bo dobry sprzęt, ale i dobry operator to gwarancja sukcesu.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Pomóż 7-letniemu Oskarowi

Pomóż 7-letniemu Oskarowi

7-letni Oskar Szymański z Wyszkowa choruje na rzadkie schorzenie - zespół Dandy Walkera. Jego organizm wyniszczają częste napady padaczki. Nadzieją jest operacja mózgu wykonywana w klinice w Niemczech. - Kwota diagnozy i wyjazdu za granicę całkowicie przewyższa nasze możliwości – mówią rodzice, apelując o wsparcie poprzez portal siepomaga.pl.
zobacz więcej
Nowoczesny termos obiadowy, czyli pojemnik termiczny na domowy obiad na wynos już za 27 zł

Nowoczesny termos obiadowy, czyli pojemnik termiczny na domowy obiad na wynos już za 27 zł

Smaczny, ciepły, a przy tym samodzielnie przygotowany obiad w pracy, na uczelni, czy w podróży umożliwi ci jeden gadżet – termos obiadowy. Ten nowoczesny pojemnik gwarantuje ciepły posiłek wszędzie tam, gdzie tego potrzebujesz. Do zakupu termosu obiadowego zachęca również niska cena – kompaktowe modele o właściwościach termicznych kupisz już od 27 zł!
zobacz więcej
Wyburzenia i rozbiórka - podstawowe informacje

Wyburzenia i rozbiórka - podstawowe informacje

Rozbiórka może być opisana jako rozbieranie na części budynków lub innych konstrukcji, zazwyczaj przez wykonawcę robót rozbiórkowych. Wyburzenie konkretnego budynku lub konstrukcji odbywa się z różnych powodów: kiedy trzeba zbudować nowy budynek zastępując starą i niestabilną strukturę, gdy budynek lub konstrukcja staje się przeszkodą dla projektów rozwojowych i zostaje upoważniona przez władzę do zniszczenia, lub nawet gdy dana osoba zdecyduje się na zburzenie jej w celu zbudowania czegoś nowego. Mimo że termin "rozbiórka" ma negatywny wydźwięk, w większości przypadków prowadzi do późniejszych działań rozwojowych.
zobacz więcej
Cierpienie przerasta każdą i każdego z nas (foto)

Cierpienie przerasta każdą i każdego z nas (foto)

- mówił ks. Antoni Kosiorek podczas wyszkowskich obchodów Światowego Dnia Chorego, które, jak co roku, odbyły się w kościele parafii św. Wojciecha.
zobacz więcej
Zitcom