Strażacy dostali prezent na święta (foto)

Wydarzenia

Strażacy dostali prezent na święta (foto)

22.12.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Wyjątkowy prezent świąteczny, wraz z najlepszymi życzeniami, otrzymali strażacy z ochotniczej jednostki w Rybnie. 21 grudnia odbyło się uroczyste przekazanie narzędzi hydraulicznych, zakupionych ze środków gminy Wyszków, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i samorządu województwa mazowieckiego.
Zestaw ratownictwa technicznego, wartości 71.500 zł, zawiera: nożyce, rozpieracz ramieniowy, rozpieracz kolumnowy, pompę, dwa węże hydrauliczne, wspornik oraz zestaw podkładów i kliny do stabilizacji. 28.100 zł wyłożył samorząd gminny, 17.900 zł – mazowiecki, 25.000 zł – WFOŚiGW. Za takie wsparcie w imieniu ochotników podziękował prezes OSP w Rybnie Tadeusz Karolewski: - Żeby ten sprzęt jak najdłużej nam służył. Zrobimy wszystko, by wywiązać się z powierzonych obowiązków.
- To kolejne doposażenie jednostki, która rozwija się bardzo prężnie, kolejne osoby wstępują w jej szeregi – podkreślił burmistrz Grzegorz Nowosielski. – Życzę jednak, by sprzęt używany był głównie podczas ćwiczeń, by jak najrzadziej pojawiała się konieczność używania go w akcjach ratowania życia i mienia.
Ochotnicza Straż Pożarna w Rybnie jest dziewiątą jednostką w powiecie i trzecią w gminie Wyszków znajdującą się w Krajowym Systemie Ratowniczo – Gaśniczym. – Teraz otrzymujecie ostatnie brakujące elementy, spełniacie już wszystkie standardy – do strażaków zwrócił się Adam Mróz, gminny szef OSP w Wyszkowie. Najlepsze życzenia strażakom złożyła również jego zastępczyni Barbara Bożuta.
Na wspólne ćwiczenia, z użyciem nowych narzędzi, ochotników z Rybna zaprosił komendant wyszkowskiej Państwowej Straży Pożarnej bryg. Marek Krassowski. – Ważne jest, by sprzętem właściwie się posługiwać – zauważył. – Bo dobry sprzęt, ale i dobry operator to gwarancja sukcesu.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Levert
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gaztkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gaztkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star