Strażacy ćwiczyli pod lodem (foto)

Wydarzenia

Strażacy ćwiczyli pod lodem (foto)

07.02.2017
autor: Elżbieta Szczuka
W Wyszkowie we wtorek 7 lutego, tuż po godzinie 10, na zbiorniku wodnym w Skuszewie rozpoczęły się trwające kilka godzin ćwiczenia Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego (to jeden z trzech poziomów Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego). Były to ćwiczenia pod lodem i przy utrudnionej widoczności. Uczestniczyły w nich wodno-nurkowe grupy (Warszawa, Płock, Radom, Sokołów Podl., Maków Maz.) oraz sekcje (Ciechanów, Kozienice, Ostrołęka, Przasnysz). Wyszkowska sekcja ratownictwa wodno-nurkowego wykonała te ćwiczenia wcześniej, przygotowując miejsca na wtorkowe ćwiczenia.
Strażacy przećwiczyli trzy epizody. Pierwszy – samochód osobowy wjechał na lód, który załamał się pod jego ciężarem, jednocześnie samochód wjechał na wędkarzy – pod lodem znalazły się 3 osoby i samochód. Drugi epizod – ratowanie sześciorga dzieci, które grały w hokeja i załamał się pod nimi lód. Trzeci – nurek wchodził pod lód i zobaczył zbiornik DPPL, w którym było powietrze. Wszedł do niego. Niestety, zawartość tlenu w zbiorniku była zbyt niska (mniej niż 17%), drugi nurek wszczął alarm. 
Dla każdej z ćwiczących grup przygotowano ogrzewany namiot, przy nim ognisko, na rozgrzewkę, oprócz kawy i herbaty, grochówkę.
Ćwiczenia obserwował m.in. zastępca mazowieckiego komendanta wojewódzkiego st. bryg. Bogdan Łasica.
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom