Strażackie Zaduszki (foto)

Wydarzenia

Strażackie Zaduszki (foto)

05.11.2019
autor: Elżbieta Szczuka
Po raz trzynasty w kościele św. Idziego odbyły się Strażackie Zaduszki – Msza św. za zmarłych strażaków z Powiatu Wyszkowskiego. W uroczystości, która odbyła się we wtorek 5 listopada, wzięli udział strażacy zawodowi z Komendy Powiatowej PSP w Wyszkowie oraz druhowie z jednostek OSP z Powiatu.
 
Mszy przewodniczył ks. bp Tadeusz Bronakowski, koncelebrowali ks. dziekan Zdzisław Golan, kapelan strażaków naszego powiatu oraz ks. Tomasz Myśliwy. Oprawę muzyczną wzbogaciła Młodzieżową Orkiestra Dęta OSP w Wyszkowie pod batutą Franciszka Józefa Bieganowskiego. Na początku liturgii każda jednostka zapaliła symboliczny znicz; w tym roku nie odczytywano nazwisk zmarłych strażaków.
- Życie człowieka to podróż w jedną stronę, ku śmierci – mówił w kazaniu ks. biskup. – Jako chrześcijanie musimy patrzeć na śmierć z perspektywy zmartwychwstania. Modlitwą obejmujemy zmarłych strażaków, których dusze potrzebują naszej pomocy.
Po nabożeństwie głos zabrali starosta Jerzy Żukowski, komendant PSP mł. bryg. Marek Krzyżański oraz najwyższy rangą strażak w naszym powiecie - wiceprezes Zarządu Głównego ZOSP, były Komendant Główny PSP gen. Wiesław Leśniakiewicz. Poczty sztandarowe opuszczały świątynię w rytm granej przez orkiestrę „Piechoty”. Uczestnicy uroczystości zostali zaproszeni do domu parafialnego na poczęstunek.
W strażackich Zaduszkach uczestniczył również Bogdan Pagowski - prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, a także wójtowie z Somianki, Zabrodzia i Rząśnika.
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom