Straż miejska kontroluje, czym palimy w piecach

Wydarzenia

Straż miejska kontroluje, czym palimy w piecach

25.01.2018
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. urząd miejski
Straż miejska sprawdza, czy w domowych piecach nie spalamy śmieci. Na kilkanaście przeprowadzonych w tym roku kontroli, w żadnym przypadku podejrzenia nie potwierdziły się.
Strażnicy zaglądają do kotłowni i kotłów grzewczych w budynkach mieszkalnych i usługowych, by sprawdzić czy nie są spalane np. plastiki, wyroby z gumy, meble tapicerowane, drewno impregnowane i lakierowane, opakowania z tworzyw sztucznych. Większość kontroli podejmowanych jest po interwencjach mieszkańców. W kilku przypadkach strażnicy sami zaniepokoili się kolorem dymu wydobywającego się z komina.
- Domownicy wpuszczają nas bez problemów, wykazują chęć współpracy – dodaje komendant straży miejskiej Mirosław Wysocki. – Każdy rozumie, że palenie śmieci wiąże się z zagrożeniem.
Mandat za palenie śmieci w piecu może wynosić nawet 500 zł. Odmowa jego przyjęcia grozi skierowaniem sprawy do sądu. Ten, kto nie zgodzi się na sankcję nałożoną przez policjanta lub strażnika miejskiego, ryzykuje, że spędzi 30 dni w areszcie lub zapłaci grzywnę nawet do 5 tys. zł. Obwiniony, który przegra sprawę, uiści także koszty postępowania sądowego. Chyba że w toku postępowania udowodni, iż spalał w piecu jedynie dozwolone materiały.
Fotobudka star - poziom
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ŻYCIE W PEŁNI: Od smutku do ulgi

ŻYCIE W PEŁNI: Od smutku do ulgi

W życiu każdego z nas przychodzą momenty przepełnione trudnymi emocjami. Coś nie wyszło w pracy, usłyszeliśmy kąśliwą uwagę, bieg życia nie jest dla nas przychylny. W zaciszu własnego domu chowamy się przed światem i ludźmi. Niektórzy w takich momentach lubią być sami, inni dopuszczają nielicznych. 
zobacz więcej
Co z naszymi gimnazjami?

Co z naszymi gimnazjami?

Wiele wątpliwości i obaw budzi zapowiadana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej likwidacja gimnazjów. O ile w miarę spokojni mogą być nauczyciele podstawówek i zespołów szkół, gdzie powstaną 8-letnie szkoły powszechne, o tyle powody do niepokoju mają nauczyciele gimnazjów, w Wyszkowie szczególnie Gimnazjum nr 2. – Ta ustawa rzeczywiście może pozbawić ich pracy. Likwiduje szkołę, w której uczą – przyznaje zastępczyni burmistrza Aneta Kowalewska.
zobacz więcej
Wigilia samorządowa (foto)

Wigilia samorządowa (foto)

Od kilkunastu lat Starosta Wyszkowski i Burmistrz Wyszkowa organizują wieczór wigilijny dla samorządowców gmin Powiatu Wyszkowskiego. Tegoroczny odbył się 15 grudnia w hali WOSiR. Wśród gości był minister Henryk Kowalczyk, wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc. Z koncertem kolęd wystąpił chór sanktuarium Świętej Rodziny pod dyrekcją Tomasza Śnieżaka.
zobacz więcej
Co gmina proponuje na wakacje?

Co gmina proponuje na wakacje?

Każda z gminnych placówek kultury i sportu przygotowała propozycje na wakacje.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
manhattan
fotobudka star