Strajk trwa. Co z maturami?

Wydarzenia

Strajk trwa. Co z maturami?

17.04.2019
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. Elżbieta Szczuka
Radę klasyfikacyjną przed zbliżającą się maturą przeprowadziło Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej Kopernik. W pozostałych wyszkowskich szkołach średnich rady pedagogiczne mają odbyć się po świętach. Mają, bo w związku z trwającym strajkiem nauczycieli wciąż stoją pod znakiem zapytania.
 
W wyszkowskich szkołach strajk wciąż trwa, od 8 kwietnia lekcje się nie odbywają. Po tym, jak w szkołach podstawowych odbyły się egzaminy gimnazjalistów i ósmoklasistów, oczy zwrócone są w stronę szkół średnich. W najbliższym czasie uczniowie podchodzący do egzaminu dojrzałości powinni mieć już wystawione świadectwa i być zaklasyfikowani. Najpierw jednak muszą się zebrać rady pedagogiczne. Sytuacja jest bardzo trudna, również dla środowiska nauczycielskiego, które nie ukrywa, że stanęło przed trudnym dylematem. 
We wtorek 16 kwietnia odbyła się rada pedagogiczna w CEZiU Kopernik. Żeby ją przeprowadzić, część nauczycieli na jeden dzień odstąpiła od strajku. - To ukłon w stronę młodzieży - podkreśla dyrektor szkoły Grażyna Kalinowska. - Nauczyciele byli bardzo rozdarci.
Taka sama atmosfera panuje w I Liceum Ogólnokształcącym, Zespole Szkół nr 1 i Zespole Szkół nr 3, gdzie terminy rad klasyfikacyjnych dyrektorzy wyznaczyli w tygodniu po świętach. Teraz przeprowadzają trudne rozmowy ze strajkującymi. - Przez 40 lat pracy i nigdy nie spotkałem się z taką sytuacją - mówi dyrektor ZS1 Marian Popławski. - Chciałbym podziękować rodzicom i uczniom za zachowanie spokoju.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wyszków: komunikacja przyszłości

Wyszków: komunikacja przyszłości

Wyznaczenie strefy centrum z ograniczeniem ruchu samochodów, ograniczenie, a z czasem nawet wyprowadzenie z centrum miasta ruchu ciężarowego, wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na części ulic i stref płatnego parkowania – to tylko niektóre pomysły opracowania „Zrównoważona polityka transportowa Wyszkowa”. Niektóre propozycje są wręcz rewolucyjne, ale nad opracowaniem warto się pochylić i z niektórych rozwiązań skorzystać.
zobacz więcej
Ukazał się numer 38 Nowego Wyszkowiaka (wideo)

Ukazał się numer 38 Nowego Wyszkowiaka (wideo)

Jak co wtorek, 12 września ukazał się nowy numer Nowego Wyszkowiaka.
zobacz więcej
Nabory do szkół zakończone

Nabory do szkół zakończone

Zakończyła się rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych. Proponowane klasy cieszyły się różnym zainteresowaniem, w niektórych liczba chętnych znacznie przewyższa limit miejsc, inne zebrały pojedyncze podania.
zobacz więcej
Gimnazjum do likwidacji. Co dalej?

Gimnazjum do likwidacji. Co dalej?

Choć reforma szkolnictwa likwidująca gimnazja będzie realizowana od roku szkolnego 2017/2018, gmina już teraz zmuszona jest do ciągłych zmian koncepcji. Po otrzymaniu informacji od minister edukacji, że ustawa będzie gotowa dopiero w grudniu, musiała zmienić zamierzenia dotyczące tworzenia 8-letnich szkół powszechnych. W centrum miasta powstaną dwie, a nie jak wcześniej planowano, trzy. „W naszym przekonaniu budynek szkoły musi jednak pozostać szkołą” – w liście do burmistrza piszą zaniepokojeni nauczyciele Gimnazjum nr 2, gdzie, przynajmniej na razie, szkoła powszechna najprawdopodobniej nie powstanie. 
zobacz więcej