Strajk trwa, ale maturzyści sklasyfikowani

Wydarzenia

Strajk trwa, ale maturzyści sklasyfikowani

24.04.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
Wyszkowskie szkoły średnie przeprowadziły rady klasyfikacyjne przed zbliżającą się maturą. Część nauczycieli na jeden dzień odstąpiła od strajku.
 
Jak już informowaliśmy, przed świętami radę klasyfikacyjną przeprowadziło Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej "Kopernik". W pozostałych wyszkowskich szkołach średnich - I Liceum Ogólnokształcącym, Zespole Szkół nr 1 i Zespole Szkół nr 3 - rady pedagogiczne zaplanowano na środę 24 kwietnia. I zgodnie z planem odbyły się. Niektórzy nauczyciele już nie strajkują, część strajkujących, ze względu na konieczność klasyfikowania maturzystów, na jeden dzień odstąpiła od strajku. Uczniowie wracają do szkół, odbyły się skrócone, półgodzinne lekcje. Jak będzie do końca tygodnia - nie wiadomo.
Podstawówki strajkują
W środę w większości wyszkowskich podstawówek lekcje nie odbywały się. Wyjątkiem jest szkoła w Leszczydole-Nowinach, gdzie liczba niestrajkujących nauczycieli pozwoliła dyrektorowi na rozpoczęcie nauki, choć po modyfikacji planu lekcji.
Czy szkoły rozpoczną pracę do końca tygodnia? Dyrektorzy szkół, uczniowie i rodzice czekają na decyzje nauczycieli.
Dodatkowo w środę 1 maja rozpoczyna się długi weekend, ale w niektórych wyszkowskich szkołach początek majówki planowany był już od poniedziałku 29 kwietnia.
Fotobudka Star - 728x90
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Zitcom