Advertisement 
Strajk będzie, ale nie wszędzie bez lekcji

Wydarzenia

Strajk będzie, ale nie wszędzie bez lekcji

28.03.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
W piątek 31 marca ogólnopolski strajk nauczycieli. Jak już informowaliśmy na łamach naszego portalu w ponad 20 placówkach oświatowych na terenie powiatu wyszkowskiego w referendum strajkowym nauczyciele zdecydowali o przystąpieniu do akcji protestacyjnej. W niektórych szkołach lekcje będą jednak odbywały się normalnie.
Strajk będzie trwał od godz. 7.30 do 15.30. O przystąpieniu do protestu zdecydowały następujące placówki w powiecie wyszkowskim: Przedszkole Integracyjne nr 4, Gimnazjum nr 2, ZS na Polonezie, ZS w Rybienku Leśnym, ZS w Leszczydole-Nowinach, ZS w Rybnie, SP1, ZS1, CEZiU „Kopernik”, CKU, ILO, ZS3, ZS w Woli Mystkowskiej, ZS w Rząśniku, SP w Bielinie, ZS w Starym Bosewie, Gimnazjum i SP w Długosiodle, SP w Blochach, ZPPO w Brańszczyku, ZPO w Porębie oraz ZS w Zabrodziu. 
Jeszcze nie wiadomo, jak szkoły będą tego dnia pracowały. CEZiU „Kopernik” i ZS3 już zapowiedziały, że lekcje będą odbywały się normalnie. – Zgodnie z prawem nie powinno być zajęć dydaktycznych, tylko opiekuńcze – komentuje przewodniczący ZNP w powiecie wyszkowskim Maciej Wójcik. – Są zresztą szkoły, gdzie strajkują prawie wszyscy nauczyciele.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Zitcom