Starym wiaduktem już nie pojedziemy (foto)

Wydarzenia

Starym wiaduktem już nie pojedziemy (foto)

20.08.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Kilka tygodni temu z ruchu wyłączono stary wiadukt w ciągu ul. Serockiej. Prace idą pełną parą, nasyp stopniowo jest rozbierany, a po starej drodze praktycznie nie ma już śladu. Wyraźnie widać natomiast nowy przebieg drogi krajowej.
Wiadukt został wyłączony z ruchu na początku sierpnia. Już nim nie pojedziemy, zgodnie z zapowiedziami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad stara konstrukcja zostanie rozebrana. Powoli znika nasyp, a po starym przebiegu trasy właściwie nie ma już śladu. Obok widać natomiast nową drogę, są już chodniki i ścieżka rowerowa.
Znacznie podniesione jest skrzyżowanie z ul. Okrzei, a właściwie to, co jest nim na mapach. Póki co zalega tam mnóstwo ziemi, a prace przy budowie samego ronda jeszcze się nie zaczęły.
Nowym wiaduktem pojedziemy najprawdopodobniej dopiero na początku listopada. Ma to być ostatni otwarty dla ruchu element modernizacji drogi krajowej, na dodatek wymagający najszerszych badań przed dopuszczeniem do użytkowania.
Family Gym
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Rowerowa majówka (foto)

Rowerowa majówka (foto)

Ponad 200 osób skorzystało z propozycji Gminy Wyszków spędzenia pierwszego majowego dnia na rajdzie rowerowym. W podjęciu decyzji z pewnością pomogła piękna, ciepła, słoneczna pogoda.
zobacz więcej
Każą zgłaszać i nic nie robią

Każą zgłaszać i nic nie robią

Do naszej redakcji zgłosiła się Czytelniczka, która kupiła na targu w pawilonie dzierżawionym od urzędu miejskiego polędwicę wołową. W trakcie krojenia znalazła w niej coś, co wzbudziło jej podejrzenie. – Chciałam dobrze dla ludzi – mówi – bo to może być tasiemiec (nie mógł to być tasiemiec, bo występuje tylko w mięsie wieprzowym – red.). Poszła więc z tym kawałkiem mięsa do powiatowego sanepidu, by zrobiono badanie. I wtedy się zaczęło. Wydawałoby się prosta sprawa, okazała się bardzo skomplikowaną.  – Każą zgłaszać i nic nie robią – skomentowała nasza Czytelniczka, która kierowała się troską o zdrowie innych klientów.
zobacz więcej
Determinacja i praca się opłaca

Determinacja i praca się opłaca

Miłosz Grzybowski, Dawid Głowacki, Aleksandra Żebrowska i Mateusz Tryc – to tegoroczni sportowi stypendyści gminy Wyszków. Czterech kolejnych zawodników dzięki ubiegłorocznym wynikom zasłużyło na wyróżnienia, które burmistrz wręczył w piątek 13 stycznia.
zobacz więcej
Aktywne święta

Aktywne święta

Po świątecznym biesiadowaniu gmina Wyszków zaprasza dzieci, młodzież i seniorów na halę sportową i pływalnię. Z ośrodków sportowych będzie można korzystać bezpłatnie w dniach 23 – 31 grudnia.
zobacz więcej
Mrówka lipiec 2017
Akademia Humanistyczna
Mrówka lipiec 2017
fotobudka star