Stan Bugu rośnie. Służby w pogotowiu (foto)

Wydarzenia

Stan Bugu rośnie. Służby w pogotowiu (foto)

21.01.2018
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. Elżbieta Szczuka, czytelnik
W niedzielę 21 stycznia rano poziom rzeki Bug w Wyszkowie wynosił 434 cm. Burmistrz Wyszkowa i Wójt Gminy Zabrodzie wprowadzili pogotowie przeciwpowodziowe. 
Stan pogotowia obowiązuje od godz. 8.15. Gmina ostrzega, że poziom rzeki wciąż się podnosi. Stan alarmu przeciwpowodziowego ogłaszany jest, gdy rzeka przekracza 450 cm.
Wysoki poziom wody na rzece Bug może spowodować podtopienia na terenie sołectw Młynarze i Słopsk – ostrzega również gmina Zabrodzie. Zdjęcia z Młynarzy (w galerii trzy ostatnie) otrzymaliśmy od czytelnika. Dziękujemy!
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Rząd zmienia szkołę, samorząd liczy… uczniów

Rząd zmienia szkołę, samorząd liczy… uczniów

- Zaczynamy rok szkolny z niepokojem. Wsłuchujemy się w słowa pani minister, ale czekamy na projekt ustawy – tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego, w którym spodziewana jest reforma szkolnictwa, mówi zastępczyni burmistrza. A w ubiegłym tygodniu minister edukacji zapowiedziała m.in., że rząd odchodzi od koncepcji tworzenia szkół powszechnych, pozostaje przy 8-klasowych podstawówkach i likwidacji gimnazjów.
Zmiany dotkną głównie gminną oświatę; w powiatowej, gdzie uczniów będzie więcej, są powody do zadowolenia. Nic dziwnego, że starosta zapewnia: - Traktujemy to jak wyzwanie, ale nie tragedię.
zobacz więcej
Kontrola czasu pracy kierowcy – jak uniknąć kar?

Kontrola czasu pracy kierowcy – jak uniknąć kar?

Przepisy wskazują, że kierowcy powinni pracować za kółkiem tylko przez określony czas w ciągu dnia. Muszą przestrzegać także czasu przerw oraz odpoczynku. Aby kontrola czasu pracy kierowcy była jeszcze łatwiejsza, coraz więcej firm wykorzystuje specjalne systemy informatyczne – dzięki ich wdrożeniu można całkowicie uniknąć ryzyka kar i również łatwiej rozliczać czas pracy.
zobacz więcej
20 lat spółki PWiK (foto)

20 lat spółki PWiK (foto)

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o. o. w Wyszkowie świętowało 30 czerwca dwudziestolecie istnienia Spółki. Spółka została zarejestrowana 1 lipca 1997 r. Eksploatowała wtedy 146 km sieci wodociągowej i 40 km sieci kanalizacyjnej. Dziś jest to odpowiednio 250 km i 97 km.
zobacz więcej
Tragiczne wykopki

Tragiczne wykopki

Do tragicznego wypadku podczas zbioru ziemniaków doszło w środę 21 września przed południem w Popowie Kościelnym, w gminie Somianka. 
zobacz więcej
mrówka - nowe godziny
mrówka - nowe godziny
Bricomarche