Stadion przy Kościuszki, mieszkania przy Pułtuskiej

Wydarzenia

Stadion przy Kościuszki, mieszkania przy Pułtuskiej

31.05.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Nikt, oprócz mediów i urzędników, nie przyszedł 18 maja na dyskusję publiczną w sprawie nowego planu zagospodarowania przestrzennego niektórych działek przy ul. Kościuszki i Okrzei. Plan sankcjonuje m.in. zamierzenia władz gminy dotyczące lokalizacji stadionu miejskiego i Ośrodka Pomocy Społecznej. 
Od ul. Okrzei nowy plan przewiduje zabudowę jednorodzinną, między ul. Okrzei a 11 Listopada – wielorodzinną, z dopuszczeniem trzech kondygnacji.
Projekt obejmuje też stadion miejski przy ul. Kościuszki. Jest odzwierciedleniem planów władz miasta dotyczących przeniesienia do budynku hotelowego całego Ośrodka Pomocy Społecznej. Wraz z wejściem w życie programu 500 plus, do budynku przeniesiono już dział świadczeń rodzinnych. Z przeprowadzką w całości ośrodek musi jednak poczekać do czasu przebudowy budynku po hotelu. Urząd miejski czeka na projekt i kosztorys modernizacji stadionu. A po przeprowadzce władze gminy podejmą decyzję, co z lokalami obecnie zajmowanymi przez OPS w bloku przy ul. 3 Maja: sprzedaż, adaptacja na mieszkania komunalne czy na potrzeby innych instytucji.
Projekt planu nie przewiduje więc przy ul. Kościuszki zabudowy mieszkaniowej, co było brane pod uwagę, gdy pojawiła się koncepcja przeniesienia stadionu na ul. Pułtuską. Teraz to z kolei tam lokalizowana jest mieszkaniówka – plan zagospodarowania jest w trakcie przygotowania, gmina wystawi teren na sprzedaż.
Dotychczas do projektu ul. Kościuszki i Okrzei nie wpłynęły żadne uwagi, można je składać do 6 czerwca. Jeśli ich nie będzie, plan zostanie przyjęty najprawdopodobniej w lipcu.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Poprzez śpiew kolęd i pastorałek (foto)

Poprzez śpiew kolęd i pastorałek (foto)

Witamy wszystkich kolędników z całego powiatu wyszkowskiego – rozpoczął  finał XVIII Przeglądu Kolęd i Pastorałek starosta Bogdan Pągowski, patron honorowy imprezy, która odbyła się 26 stycznia w WOK Hutnik. – Kolędy, pastorałki to polski zwyczaj świętowania Bożego Narodzenia. Myślę, że dzisiaj podkreślimy to jeszcze raz. Wystąpiło 22 wykonawców. Wśród zaprezentowanych utworów była tylko jedna tradycyjna kolęda. Szczególną popularnością zaś cieszyły się  utwory współczesne – „Babci zegar” (4 wykonania) i „Mario, czy już wiesz” (trzy).
zobacz więcej
Policja poszukuje zaginionego Łukasza Przybysza

Policja poszukuje zaginionego Łukasza Przybysza

Policja w Wyszkowie poszukuje zaginionego 27-letniego Łukasza Przybysza, zamieszkałego w Warszawie, ale pochodzącego z Wyszkowa. Osoby posiadające informacje dotyczące zaginięcia mężczyzny proszone są o pilny kontakt z policją pod numer 997.
zobacz więcej
Lucynów pomaga Kasi (foto)

Lucynów pomaga Kasi (foto)

Prawie 8 tys. zł zebrano podczas charytatywnego pikniku rodzinnego w Lucynowie – pieniądze przeznaczone są na protezę dla Kasi Kamińskiej z Lucynowa, uczennicy I LO, która w marcu tego roku uległa wypadkowi komunikacyjnemu. Na pikniku Kasia Kamińska rozdawała uczestnikom serduszka i aniołki.
zobacz więcej
Sprawcy napadu w rękach policji

Sprawcy napadu w rękach policji

Wyszkowscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zaatakowali ekspedientkę w jednym ze sklepów w gminie Wyszków. Grożąc kobiecie pozbawieniem życia, ukradli pieniądze i telefon komórkowy.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku