Sprzęt do diagnostyki laboratoryjnej – co obejmuje?

Wydarzenia

Sprzęt do diagnostyki laboratoryjnej – co obejmuje?

23.09.2018
autor: Red.
Diagnozowanie stanu zdrowia pacjentów – to jedno z zadań, jakie stoją przed pracownikami laboratoriów. Tej pracy jest bardzo daleko do teoretyzowania na naukowe tematy. Diagnostyka to pierwszy etap leczenia każdego schorzenia lub wykluczania nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu. Medycyna ustaliła, że informacje o ogólnym stanie zdrowia można wysnuć na podstawie płynów ustrojowych człowieka, a przede wszystkim na podstawie analizowania składu krwi – jej poszczególnych elementów składowych.

Sprzęt do diagnostyki laboratoryjnej – przykłady

Akcesoria, które pozwalają przeprowadzać badania diagnostyczne to więc specjalne pojemniki, służące do przechowywania tych specyficznych preparatów. W przypadku krwi mowa tu przede wszystkim o całym zestawie probówek, do jakich zbierana jest krew pobrana od pacjenta. Owe probówki są bardzo zróżnicowane – a to, jak wiele ich rodzajów jest produkowanych, daje wyobrażenie o tym, jak szczegółowe i jak wszechstronne mogą być badania krwi. U producentów tego rodzaju sprzętu można zamówić całe, zamknięte systemy pobierania krwi, to znaczy zestawy różnego rodzaju, probówko-strzykawek, przeznaczonych do pobierania i przechowywania krwi, która ma zostać poddana konkretnym badaniom.

Znajdują się tu więc probówko-strzykawki, do których można zbierać krew badaną pod kątem ogólnego badania morfologicznego, ale też w kierunku diagnozowania poziomu cukru czy kontrolowania OB. Oddzielne akcesoria są potrzebne do tego, żeby badać osocze krwi lub surowicę, żeby oznaczać parametry krzepnięcia krwi. Aby ów cały zestaw był pełen, jest wzbogacony o niezbędne akcesoria:

  • stojak na probówki,
  • igły do pobierania krwi,
  • adapter do wenflonów,
  • motylki.

Oczywiście, sprzęt do diagnostyki laboratoryjnej, zaledwie zaczyna się na artykułach pomagających w pobieraniu krwi do badań. Tę bogatą kategorię uzupełniają innego rodzaju pojemniki, mieszczące inne płyny ustrojowe i materiały poddawane badaniom. W przeprowadzaniu diagnostyki bardzo pomagają też pałeczki do wymazów, pobieranych między innymi z jamy ustnej. Takie pałeczki są wyposażone w waciki – a produkuje się je w kilku typach, bo podobnie jak krew, także wymazy mogą być badane pod różnym kątem.

Wszystkie wspomniane przedmioty pomagają w rozpoczęciu diagnostyki. Druga część akcesoriów pomaga już w badaniu pobranych preparatów. Tu należy wymienić takie pomoce, jak szalki Petriego, szkiełka mikroskopowe, płytki plastikowe, naczynka do analizatora, kuwety jednorazowe, pipety, szpatułki czy pojemniki na wszystkie te akcesoria.

Zobacz więcej na: http://www.equimed.com.pl/

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Taco Hemingway - kim jest?

Taco Hemingway - kim jest?

Taco Hemingway jest jednym z najpopularniejszych polskich raperów, którzy aktywnie działają na polskiej scenie. W zasadzie szturmem udało mu się tę scenę podbić. Ma całe rzesze prawdziwych i oddanych fanów, którzy zawsze z niecierpliwością czekają na jego nowe projekty, a także koncerty. Kiedy tylko Hemingway ogłasza swój koncert – bilety znikają jak szalone. Udało mu się również, wraz z Dawidem Podsiadło, pobić rekord i zapełnić cały Stadion Narodowy podczas swojego koncertu. Poznajmy lepiej Taco Hemingwaya, o którym jeszcze będzie głośno. A przynajmniej głośniej niż dzisiaj.
zobacz więcej
Absolutorium dla zarządu powiatu (foto)

Absolutorium dla zarządu powiatu (foto)

Na sesji rady Powiatu w dniu 30 maja radni udzielili absolutorium Zarządowi Powiatu Wyszkowskiego z tytułu wykonania budżetu za 2017 rok. Za głosowało 14 radnych, 3 było przeciw (klub PiS), jedna osoba wstrzymała się od głosu. 
zobacz więcej
Już noszą lekkie tornistry (foto)

Już noszą lekkie tornistry (foto)

Według zaleceń Instytutu Matki i Dziecka uczeń nie powinien dźwigać ciężarów większych niż maksymalnie 15% wagi swojego ciała. To zalecenie często nieprzestrzegane, a skutki mogą być opłakane. 15 marca Szkoła Podstawowa nr 1 podsumowała udział w ogólnopolskim projekcie „Lekki Tornister”.
zobacz więcej
Festiwal latawcowy (foto)

Festiwal latawcowy (foto)

Ponad 100 latawców wzbiło się w niebo podczas Wyszkowskiego Festiwalu Latawcowego, w sobotę 22 września. Tegoroczna impreza, zorganizowana już po raz piąty na skwerze Jana Pawła II, cieszyła się rekordową frekwencją.
zobacz więcej
Zitcom