Sprzęt do diagnostyki laboratoryjnej – co obejmuje?

Wydarzenia

Sprzęt do diagnostyki laboratoryjnej – co obejmuje?

23.09.2018
autor: Red.
Diagnozowanie stanu zdrowia pacjentów – to jedno z zadań, jakie stoją przed pracownikami laboratoriów. Tej pracy jest bardzo daleko do teoretyzowania na naukowe tematy. Diagnostyka to pierwszy etap leczenia każdego schorzenia lub wykluczania nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu. Medycyna ustaliła, że informacje o ogólnym stanie zdrowia można wysnuć na podstawie płynów ustrojowych człowieka, a przede wszystkim na podstawie analizowania składu krwi – jej poszczególnych elementów składowych.

Sprzęt do diagnostyki laboratoryjnej – przykłady

Akcesoria, które pozwalają przeprowadzać badania diagnostyczne to więc specjalne pojemniki, służące do przechowywania tych specyficznych preparatów. W przypadku krwi mowa tu przede wszystkim o całym zestawie probówek, do jakich zbierana jest krew pobrana od pacjenta. Owe probówki są bardzo zróżnicowane – a to, jak wiele ich rodzajów jest produkowanych, daje wyobrażenie o tym, jak szczegółowe i jak wszechstronne mogą być badania krwi. U producentów tego rodzaju sprzętu można zamówić całe, zamknięte systemy pobierania krwi, to znaczy zestawy różnego rodzaju, probówko-strzykawek, przeznaczonych do pobierania i przechowywania krwi, która ma zostać poddana konkretnym badaniom.

Znajdują się tu więc probówko-strzykawki, do których można zbierać krew badaną pod kątem ogólnego badania morfologicznego, ale też w kierunku diagnozowania poziomu cukru czy kontrolowania OB. Oddzielne akcesoria są potrzebne do tego, żeby badać osocze krwi lub surowicę, żeby oznaczać parametry krzepnięcia krwi. Aby ów cały zestaw był pełen, jest wzbogacony o niezbędne akcesoria:

  • stojak na probówki,
  • igły do pobierania krwi,
  • adapter do wenflonów,
  • motylki.

Oczywiście, sprzęt do diagnostyki laboratoryjnej, zaledwie zaczyna się na artykułach pomagających w pobieraniu krwi do badań. Tę bogatą kategorię uzupełniają innego rodzaju pojemniki, mieszczące inne płyny ustrojowe i materiały poddawane badaniom. W przeprowadzaniu diagnostyki bardzo pomagają też pałeczki do wymazów, pobieranych między innymi z jamy ustnej. Takie pałeczki są wyposażone w waciki – a produkuje się je w kilku typach, bo podobnie jak krew, także wymazy mogą być badane pod różnym kątem.

Wszystkie wspomniane przedmioty pomagają w rozpoczęciu diagnostyki. Druga część akcesoriów pomaga już w badaniu pobranych preparatów. Tu należy wymienić takie pomoce, jak szalki Petriego, szkiełka mikroskopowe, płytki plastikowe, naczynka do analizatora, kuwety jednorazowe, pipety, szpatułki czy pojemniki na wszystkie te akcesoria.

Zobacz więcej na: http://www.equimed.com.pl/

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Radni (nie)obecni

Radni (nie)obecni

Radni powiatowi w mijającej kadencji mają na koncie sporo nieobecności: 124 na sesjach i 121 na komisjach. Rekordziści na sesjach i komisjach nie byli 37, 35 i 33 razy.
zobacz więcej
Zatrzymał się na drzewach (foto)

Zatrzymał się na drzewach (foto)

O dużym szczęściu może mówić kierowca renaulta, który zjechał z drogi i zatrzymał się na drzewach. Do wypadku doszło we wtorek 13 listopada o godz. 8 na drodze z Białegobłota do Długosiodła.
zobacz więcej
60 kilogramów i 2 piętra bólu

60 kilogramów i 2 piętra bólu

„60 kilogramów – tyle waży Damianek. Z wózkiem inwalidzkim – dużo więcej. Dwoje starszych ludzi – jego mama i tata – codziennie znosi go na rękach z drugiego piętra. Jedna osoba nie dałaby rady. Kręgosłupy jeszcze wytrzymują. Ręce już nie… Schodołaz, który ułatwiał im znoszenie niepełnosprawnego syna, popsuł się. Używany codziennie od 7 lat, nie wytrzymał ze starości… Dziś mama i tata Damiana mają tylko siebie i siłę swoich rąk. My chcemy dać im nadzieję i pokazać, że są ludzie, którym nie jest obojętny los ich syna, dzięki którym uda nam się kupić nowy schodołaz. To jedyna szansa, by odciążyć ich w opiece nad synem” – czytamy na stronie siepomaga.pl. Zachęcamy do wsparcia tej ważnej zbiórki.
zobacz więcej
Coraz więcej mieszkańców poddanych kwarantannie

Coraz więcej mieszkańców poddanych kwarantannie

Jak wynika z najnowszego komunikatu Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Wyszkowie, coraz więcej mieszkańców objętych jest kwarantanną domową, a mniej – nadzorem epidemiologicznym. 
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom