Advertisement 
Sprzęt dla ochotników (foto)

Wydarzenia

Sprzęt dla ochotników (foto)

15.10.2018
autor: Elżbieta Szczuka, Sylwia Bardyszewska
Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Lucynowie Dużym, Kamieńczyku i Gulczewie cieszą się z nowego sprzętu.
Prezesi OSP w Lucynowie Dużym i Kamieńczyku, Eugeniusz Zaremba i Marek Kamiński, umowę podpisali 11 października w urzędzie miejskim. Dzięki środkom z Ministerstwa Sprawiedliwości Kamieńczyk otrzymał dwie latarki kątowe i detektor prądu, Lucynów Duży - zestaw ratownictwa technicznego. Zadanie opiewa na kwotę 84,9 tys. zł, z czego wkład własny gminy Wyszków stanowił 1%. 
Następnego dnia jednostka OSP w Kamieńczyku wzbogaciła się o: 6 hełmów strażackich z latarkami nahełmowymi, 4 szt. ubrań specjalnych (kurtka i spodnie), 6 par butów strażackich gumowych, 6 par rękawic. Przekazała je Elżbieta Lanc, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego. W uroczystości uczestniczył również burmistrz Wyszkowa, komendant powiatowy PSP i prezes zarządu miejsko-gminnego OSP.
- Urząd Marszałkowski od wielu, wielu lat wspiera jednostki OSP, to nie jest okazjonalne działanie – podkreśliła Elżbieta Lanc. – W tym roku mieliśmy 8 mln zł na rzecz OSP, m.in. na remont strażnic, teraz staramy się doposażyć w sprzęt, może drobny, ale potrzebny. 
Za nowy, potrzebny sprzęt podziękował w imieniu strażaków-ochotników prezes jednostki w Kamieńczyku Marek Kamiński. Przypomniał, że mieszkańcy nie tylko gminy Wyszków, ale i innych mogą liczyć na ich pomoc.
- Każde doposażenie strażackich jednostek jest mile widziane z naszej strony - zaznaczył zastępca komendanta PSP Marek Krzyżański. - Mógłbym jeszcze powiedzieć: pani marszałek, proszę też nie zapominać o komendzie powiatowej.
Ochotnicza Straż Pożarna w Kamieńczyku ma już 133 lata, 52 druhów, w tym 23 czynnie uczestniczących w działaniach ratowniczych. Posiada murowaną strażnicę z trzema garażami. Wyposażona jest w dwa samochody średnie ratowniczo-gaśnicze oraz łódź ratowniczą, jest w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.
Dobrą wiadomość usłyszeli też obecni na przekazaniu strażacy z Gulczewa – niedługo otrzymają kamerę termowizyjną, która będzie wykorzystywana np. do poszukiwania nocą osób zaginionych, obserwacji pożarów lasów, szybów kominowych i ich pęknięć, monitorowania wałów przeciwpowodziowych.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
100 lat Niepodległej w pieśniach i piosenkach (foto)

100 lat Niepodległej w pieśniach i piosenkach (foto)

9 listopada 2018 r. o godz. 11.11 w całej Polsce w szkołach i przedszkolach zabrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”. Tak było też w I Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida. Wspólne wykonanie czterech zwrotek hymnu w obecności sztandaru szkoły rozpoczęło uroczystą akademię, która przypomniała burzliwe 100 lat niepodległości poprzez śpiew. – Dziś chcemy, żeby te pieśni były ciągle żywe w naszych sercach i pamięci. Z tego powodu pragniemy świętować rocznicę niepodległości właśnie w ten sposób – poprzez śpiew. Chcemy, aby nasze wspólne śpiewanie dziś, tutaj, na tej sali, było hołdem, jaki złożymy tym, którzy w wielkim trudzie wywalczyli nam wymarzoną niepodległość – podkreślili uczniowie.
zobacz więcej
Trwają przygotowania do rozbudowy CKU i ZS3

Trwają przygotowania do rozbudowy CKU i ZS3

Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zespół Szkół nr 3 czeka wielka inwestycja. Jeszcze w tym roku zostanie rozebrany parterowy budynek od strony ul. Matejki, gdzie powstanie nowy, trzykondygnacyjny. Z kolei nad najstarszą częścią szkoły zostanie dobudowane jedno piętro. Szkoły zyskają w ten sposób kilka nowych sal lekcyjnych, których tak bardzo brakuje, zwłaszcza że we wrześniu naukę rozpocznie podwójny rocznik.
zobacz więcej
Areszt za broń i narkotyki

Areszt za broń i narkotyki

Policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali mężczyznę podejrzanego między innymi o posiadanie nielegalnej broni i amunicji. Sąd Rejonowy, na wniosek prokuratury i policji, zastosował wobec mieszkańca Wyszkowa trzymiesięczny areszt tymczasowy.
zobacz więcej
Hołd Żołnierzom Września 1939

Hołd Żołnierzom Września 1939

Mieszkańcy, władze miejskie i powiatowe, przedstawiciele szkół, Związku Piłsudczyków uczcili pamięć o Żołnierzach Września 1939 r. Kwiaty złożono 7 września przed pomnikiem Grupy Operacyjnej „Wyszków”.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom