Sprzęt dla ochotników (foto)

Wydarzenia

Sprzęt dla ochotników (foto)

15.10.2018
autor: Elżbieta Szczuka, Sylwia Bardyszewska
Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Lucynowie Dużym, Kamieńczyku i Gulczewie cieszą się z nowego sprzętu.
Prezesi OSP w Lucynowie Dużym i Kamieńczyku, Eugeniusz Zaremba i Marek Kamiński, umowę podpisali 11 października w urzędzie miejskim. Dzięki środkom z Ministerstwa Sprawiedliwości Kamieńczyk otrzymał dwie latarki kątowe i detektor prądu, Lucynów Duży - zestaw ratownictwa technicznego. Zadanie opiewa na kwotę 84,9 tys. zł, z czego wkład własny gminy Wyszków stanowił 1%. 
Następnego dnia jednostka OSP w Kamieńczyku wzbogaciła się o: 6 hełmów strażackich z latarkami nahełmowymi, 4 szt. ubrań specjalnych (kurtka i spodnie), 6 par butów strażackich gumowych, 6 par rękawic. Przekazała je Elżbieta Lanc, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego. W uroczystości uczestniczył również burmistrz Wyszkowa, komendant powiatowy PSP i prezes zarządu miejsko-gminnego OSP.
- Urząd Marszałkowski od wielu, wielu lat wspiera jednostki OSP, to nie jest okazjonalne działanie – podkreśliła Elżbieta Lanc. – W tym roku mieliśmy 8 mln zł na rzecz OSP, m.in. na remont strażnic, teraz staramy się doposażyć w sprzęt, może drobny, ale potrzebny. 
Za nowy, potrzebny sprzęt podziękował w imieniu strażaków-ochotników prezes jednostki w Kamieńczyku Marek Kamiński. Przypomniał, że mieszkańcy nie tylko gminy Wyszków, ale i innych mogą liczyć na ich pomoc.
- Każde doposażenie strażackich jednostek jest mile widziane z naszej strony - zaznaczył zastępca komendanta PSP Marek Krzyżański. - Mógłbym jeszcze powiedzieć: pani marszałek, proszę też nie zapominać o komendzie powiatowej.
Ochotnicza Straż Pożarna w Kamieńczyku ma już 133 lata, 52 druhów, w tym 23 czynnie uczestniczących w działaniach ratowniczych. Posiada murowaną strażnicę z trzema garażami. Wyposażona jest w dwa samochody średnie ratowniczo-gaśnicze oraz łódź ratowniczą, jest w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.
Dobrą wiadomość usłyszeli też obecni na przekazaniu strażacy z Gulczewa – niedługo otrzymają kamerę termowizyjną, która będzie wykorzystywana np. do poszukiwania nocą osób zaginionych, obserwacji pożarów lasów, szybów kominowych i ich pęknięć, monitorowania wałów przeciwpowodziowych.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan