Sprzęt dla ochotników (foto)

Wydarzenia

Sprzęt dla ochotników (foto)

15.10.2018
autor: Elżbieta Szczuka, Sylwia Bardyszewska
Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Lucynowie Dużym, Kamieńczyku i Gulczewie cieszą się z nowego sprzętu.
Prezesi OSP w Lucynowie Dużym i Kamieńczyku, Eugeniusz Zaremba i Marek Kamiński, umowę podpisali 11 października w urzędzie miejskim. Dzięki środkom z Ministerstwa Sprawiedliwości Kamieńczyk otrzymał dwie latarki kątowe i detektor prądu, Lucynów Duży - zestaw ratownictwa technicznego. Zadanie opiewa na kwotę 84,9 tys. zł, z czego wkład własny gminy Wyszków stanowił 1%. 
Następnego dnia jednostka OSP w Kamieńczyku wzbogaciła się o: 6 hełmów strażackich z latarkami nahełmowymi, 4 szt. ubrań specjalnych (kurtka i spodnie), 6 par butów strażackich gumowych, 6 par rękawic. Przekazała je Elżbieta Lanc, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego. W uroczystości uczestniczył również burmistrz Wyszkowa, komendant powiatowy PSP i prezes zarządu miejsko-gminnego OSP.
- Urząd Marszałkowski od wielu, wielu lat wspiera jednostki OSP, to nie jest okazjonalne działanie – podkreśliła Elżbieta Lanc. – W tym roku mieliśmy 8 mln zł na rzecz OSP, m.in. na remont strażnic, teraz staramy się doposażyć w sprzęt, może drobny, ale potrzebny. 
Za nowy, potrzebny sprzęt podziękował w imieniu strażaków-ochotników prezes jednostki w Kamieńczyku Marek Kamiński. Przypomniał, że mieszkańcy nie tylko gminy Wyszków, ale i innych mogą liczyć na ich pomoc.
- Każde doposażenie strażackich jednostek jest mile widziane z naszej strony - zaznaczył zastępca komendanta PSP Marek Krzyżański. - Mógłbym jeszcze powiedzieć: pani marszałek, proszę też nie zapominać o komendzie powiatowej.
Ochotnicza Straż Pożarna w Kamieńczyku ma już 133 lata, 52 druhów, w tym 23 czynnie uczestniczących w działaniach ratowniczych. Posiada murowaną strażnicę z trzema garażami. Wyposażona jest w dwa samochody średnie ratowniczo-gaśnicze oraz łódź ratowniczą, jest w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.
Dobrą wiadomość usłyszeli też obecni na przekazaniu strażacy z Gulczewa – niedługo otrzymają kamerę termowizyjną, która będzie wykorzystywana np. do poszukiwania nocą osób zaginionych, obserwacji pożarów lasów, szybów kominowych i ich pęknięć, monitorowania wałów przeciwpowodziowych.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom
Zitcom