Spotkanie na temat nowotworów

Wydarzenia

Spotkanie na temat nowotworów

24.09.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Na spotkanie na temat profilaktyki nowotworów gmina Wyszków zaprasza w środę 26 września o godz. 17 do Biblioteki Miejskiej. Gościem będzie prof. dr hab. n. med. Cezary Szczylik, członek Polskiego Towarzystwa Onkologicznego.
Przez wiele lat Cezary Szczylik kierował Kliniką Onkologii Centralnego Szpitala Klinicznego MON. Obecnie jest prezydentem Fundacji Onkologii Doświadczalnej i Klinicznej wspierającej działalność wielu polskich onkologów i biologów molekularnych, a także współtwórcą Studium Medycyny Molekularnej - międzynarodowej instytucji zajmującej się kształceniem młodych lekarzy i biologów. Jest także członkiem Rady Naukowej Fundacji barona Leopolda Kronenberga oraz członkiem Rady Programowej Fundacji Jolanty Kwaśniewskiej Porozumienie bez barier. W 1990 roku jego nazwisko pojawiło się w Science, gdzie wraz z innymi wybitnymi lekarzami wykazał możliwość hamowania wzrostu białaczki, gdy wyłączy się część genów odpowiedzialnych za postęp choroby.
W dorobku profesora znajduję się ponad 150 prac naukowych. Jego badania naukowe skoncentrowane są na miejscowym leczeniu guzów pierwotnych i przerzutowych wątroby, chemioimmunoterapii nowotworu nerki, a także przeszczepianiu hematopoetycznych komórek macierzystych.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom